Autor Wątek: Potrzebna obiektywna ocena, a nie pierdolenie o gustach.  (Przeczytany 6133 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Dzięki stary za uznanie, ale chodziło o jakąś wykładnie do dyskusji, bo coś Ci zarzucałem i nie było konstruktywnego odniesienia o co mi chodzi. Teraz można popisać.

Głownie chodziło o main riff - w jaki sposób powinny wg mnie groović baniaki - tam resztę aranżu ułożyłem, żeby coś było (i tak mi się nie chciało do końca). ;)

Gitary jakoś dziwnie po rozbiciu na lewo-prawo 100% i tak były w mono (na wspólnej grupie ustawione stereo). Dopiero po odwróceniu fazy jednego z ujęć zrobiła się przestrzeń (za to sygnał perfekcyjnie się zeruje w mono - dlatego słuchając tego np z głośnika komórki - NIE MA GITAR) :D Ale olałem - ma być słuchane w sterele, poza tym nie o to chodziło w tym przykładowym miksie ;) No i ewentualne brudy mogą być z tym związane (te wypusty gitarowe nie wiem jak przygotowałeś, bo np bas DI był wypuszczony w stereo itd... zmieniałem to), ewentualnie nie wiem, jak ma działać to ENZO - czy to nie daje lekko fuzzowatego zabarwu... Gitary nagrywałes z dublami, czy kopiowałeś ujecie (ewentualnie coś Ci z miejsca grało w stereo)? Napisz.

Eksport garów linkuje Ci w wiadomości prywatnej. To jest konglomerat kilku bibliotek Toontrack plus reverb plate Lexicona z kompresją z DAW-a.

Jeśli chodzi o bas, jest tam RAT od TSE, kompresor NI Supercharger (można zastąpić z podobnym efektem darmowym Tokyo Down Labs Nova), impuls lodówki Ampega (moge Ci wysłać, bo TEN konkretnie IR wg mnie siedzi w miksach ideolo) i 2x użyty preamp gitarowy Ronald Passion JCM900 na AUX-ach z odpowiednimi cięciami sygnału HPF/LPF. Krótko mówiąc takie odkrywcze "myki" które oferuje nowomodny Neural Parallax - ja stosuje od lat i to z możliwością dużo lepszej ingerencji zarówno wszystkich składowych i przepływu ;)

Jak używasz Sonara, to moge Ci wysłać projekt, to se dociągniesz co trzeba i powyczajasz co i jak / podłubiesz po swojemu.
« Ostatnia zmiana: 25 Lip, 2020, 02:25:11 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2494 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2010, 03:30:43
wysłana przez g-zs
Potrzebna rackowa sieczka

Zaczęty przez czerez « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
13097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2011, 07:41:04
wysłana przez czerez
4 Odpowiedzi
1288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2011, 19:31:53
wysłana przez bandit112
2 Odpowiedzi
2020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 09:58:30
wysłana przez Matzer
46 Odpowiedzi
35040 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2014, 09:28:10
wysłana przez rusiu