Autor Wątek: [NGD] Zachorowałem na Skervesena - tym razem 8  (Przeczytany 28270 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur


To chyba najlepszy materiał do wkręcania śrub.

Nie chcę znowu schodzić z tematu, ale... Co? XD

Aaa i zapomniałbym... Dupkę też ma śliczną <3

Przecież nie schodzisz z tematu. Dalej śrubki.

Klon, ten brzydki (nie pawie oczko) jest materiałem stabilnym w obróbce w porównaniu np z hebanem. Więc wnioskuję, że śruby też stabilniej w niej siedzą. I bardziej bezstresowo się je wkręca


Aww sheit, here we go again...  Co to znaczy, że jest stabilny w obróbce? Jak dobrze przytrzymasz, to każdy materiał jest stabilny :D
Im dalej od 1500kg/m3, tym dane drewno jest bardziej porowate i mniej przewidywalne... Gdybym miał wytypować gatunek o najgorszej skrawalności, to powiedziałbym - Balsa! Ale to już jest skrajność. Heban jest bardzo jednorodny, jak na drewno, choć nadal anizotropowy i o bardzo dużym skurczu, więc uzyskanie konkretnych wymiarów byłoby stosunkowo łatwe, ale już znacznie gorzej z ich utrzymaniem.
Inną sprawą jest efekt, jaki chcemy uzyskać, a jeżeli mówimy o precyzji, to wolałbym obrabiać heban, niż klon... Może wymagałoby to większego zaangażowania w zaprojektowanie odpowiedniego procesu technologicznego i lepszych narzędzi, ale uzyskalibyśmy "lepsze" połączenie. Wszystko jest kwestią założeń jakość/cena, bo trud włożony w obróbkę może być nieadekwatny do założeń. Dla przykładu - można pozycjonować otwory montażowe pod mostek z dokładnością do 0,01 mm, tylko po co, skoro cały układ siodełko-progi-mostek jest już pewnym uproszczeniem w założeniu.
Reasumując, klon jest najczęściej stosowanym drewnem ze względu na jego szereg właściwości pozwalających uzyskać wystarczającą jakość elementu przy dobrej cenie i dostępności.
Zapewne z tego powodu Panowie ze Skerve zdecydowali się używać takich, a nie innych śrubek.
Pozdrawiam, professor Johnny  :D

O widzę mamy specjalistów od drewna na forum.

Ja po prostu lubię się czasem przyjebać. Efekt Krugera-Dunninga i te sprawy...

Zapomniałbym... dupkę też ma śliczną <3
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2020, 21:01:43 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4500 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2010, 08:11:10
wysłana przez Rachet
7 Odpowiedzi
2115 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 17:06:18
wysłana przez deathtom
0 Odpowiedzi
1174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2014, 14:20:58
wysłana przez Guitar Spot
1 Odpowiedzi
3741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2017, 13:21:51
wysłana przez Aga_Wl