Autor Wątek: Sova Guitars Otus 7  (Przeczytany 49648 razy)

Offline Sova Guitars

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • Serwis Sova Guitars
Odp: Sova Guitars Otus 7
« Odpowiedź #25 23 Gru, 2017, 09:35:57 »
Nie ma to jak obudzić się rano i przeczytać tak wyczerpujący rys historyczny.

@commelina  gdybyś bardziej się wczytał w moje posty, zauważyłbyś, że wszelkie zarzuty kopiowania co do Twojej jak i innych firm są przesiąknięte ironią, gdyż tak jak pewnie zauważyłeś bawi mnie to, że ktoś doszukuje się kopii we wszystkim.

Miało to na celu zwrócenie uwagi, że choćbyś spuszczał się nad swoim projektem latami to i tak w dzisiejszych czasach będzie on do czegoś podobny i każdy będzie mógł powiedzieć "to moje, ja wymyśliłem taki kształt". Myślałem, że tekst o tym, że ktoś ukradł Metallice 3 te same dźwięki, jasno podkreśli paradoks i śmieszność walki o to, że ktoś coś skopiował.

Cały temat zaczął się od tego, że ktoś zarzucił mi, że mój kształt został ściągnięty od kogoś, a Waszą markę wymieniłem dlatego bo wybacz ale jakiego forum nie przejrzę i nie pojawi się jakiś skervesenopodobny model, to każdy zarzuca twórcy kopię. To tak jakby Wam zarzucić skopiowanie główki od szura, albo ściągnięcie pomysłu od Parkera  na ten cały otwieracz do piwa. Mi to osobiście lata, bo jak już napisałem wyżej - inspiracje to subiektywna rzecz, która rodzi się w głowie twórcy, a oryginalności dodaje wykończenie, fach w łapie, brzmienie i proporcje.

Tekst ze sprawą w sądzie również był przesiąknięty sarkazmem i ironią ale tego też nie złapałeś. Nota bene, nie wygralibyście żadnej sprawy bo żaden z wymienionych kształtów główek nie został żywcem skopiowany z Waszego zastrzeżonego wzoru - są to przemodelowane główki przynajmniej w 30% więc i tutaj nikt nikomu kopii nie udowodni.

...a komizm całej sytuacji polega na tym, że tyle emocji wzbudził projekt kolesia, który jeszcze nawet gitary nie zrobił :D

Dziękuję za Twoją wypowiedź bo udowodniłeś nią to co próbowałem przekazać - kopii można doszukać się wszędzie nawet jeśli autor, w nawet najmniejszym stopniu nie miał tego na celu.

Miało być przykro Black Catowi, zrobiło się przykro Skrevesenowi :(

« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2017, 10:12:31 wysłana przez Sova Guitars »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
16535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2007, 22:11:30
wysłana przez Pan Sinner
34 Odpowiedzi
36353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
GMW Guitars

Zaczęty przez g-zs Custom shop

7 Odpowiedzi
5727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2011, 21:52:08
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
4973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 14:43:52
wysłana przez pshemo
42 Odpowiedzi
14034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2019, 14:44:15
wysłana przez fk