Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1416863 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 528
  • Venus as a goodboi
Zapomniałem, że napisałeś startup :D Pomyślałem o firmie z krzemowej doliny z placówką w Warszawie i skojarzyłem Oracle :v

IT w USA dużo zawdzięcza administracji Clintona (która też popuściła im cugle i rozpieściła prawnie/finansowo) i ogólnie Amerykańskie campusy oraz środowiska uniwersyteckie są duuuuuużo bardziej lewicowe niż nasze, często niestety w bardzo naiwny sposób - która w imię walki z "kołtuństwem mas" generuje atmosferę przyzwolenia, odpowiedzialną za niejednokrotne sfałszowanie wyników przez ważnych dla środowisk naukowców, co zrujnowało merytorycznie m.in. konstruktywistów społecznych. Tamtejsza "typowa" lewica jest dużo bardziej elitarna i "kanapowa" od tradycji europejskiej, stąd też większy nacisk na obyczajówkę, a mniejszy na ekonomię. A co do unikania podatków - bez problemu mogę to zracjonalizować w sposób obwiniający neokapitalizm, choć niekoniecznie to będzie oddawało postać rzeczy. Ludzie zarządzający finansami i głównymi decyzjami tych firm to rzadko są członkowie środowisk uniwersyteckich - płacenie podatków nie opłaca się PRowo, za to zespoły zróżnicowane płciowo są bardziej wydajne (nawet, jak sami pracownicy wchodzący w skład takich zespołów nie są lepsi na poziomie samych kwalifikacji), co do kwestii rasowych - nie znam żadnych badań, ale najwyraźniej to też nie wpływa negatywnie na ich poziom pracy albo opłaca się w inny sposób.