Autor Wątek: Projekt customowego comba gitarowego :)  (Przeczytany 6547 razy)

Offline pudl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 47
    • Melancholy band
Odp: Projekt customowego comba gitarowego :)
« 23 Kwi, 2009, 20:51:59 »
A tostera i kablówki to byś tam nie chciał?? :)
Widzę że też lubisz takie przekombinowane ampy obmyślać :) Jako że cośniecoś tam wiem w tej materii to kilka uwag.
 Po pierwsze darowałbym sobie końcówkę stereo - będzie przez to ważyć więcej, będzie to to droższe (dwa trafa wyjściowe) a efektem stereo się zbytnio nie zachwycisz w combie. A jak już koniecznie stereo żeby podpinać ewentualnie drugą pake to zrobiłbym osobny master na kanał lewy i prawy, ew do tego jedno wspólne podbicie solo - żby sobie móc wygodnie ustawic proporcje głosności między paką a combem. No i jak stereo to zdecydowanie 2x20W, mono - 50.
Kanał 1 - nie wiem czy te dwa midy będą konieczne, te wszystkie opcje vintage, modern, bright powinny załatwić sprawę przejścia z szklanki na tłusty clean.. albo dodać jeszcze jakiś mod do samych midów ale to bez drugiego pota który jest raczej zbędny. Dokładnie jak w kanale 2..
Kanały 3 i 4 .. taka zmiana z engla na soldano to będzie raczej ciężkie do realizacji :) dwa totalnie inne ampy to są, o innej topologii.. jak się uprzeć to się da, ale ktoś się będzie musiał mocno nagłowić. Ja bym zrobił po prostu dwa takie same te kanały, już i tak jest git opcja że jeden może być vintage, drugi modern i w każdym z osobna jest gain, vol i pres.
Pętla efektów zrobiłbym zwykłą szeregową, bez regulacji wet/dry - bo tak lubie :) Pętle równoległe bywają kłopotliwe..
Z paką i połączeniem głośników zrobiłbym po prostu po dwa gniazda na kanał (lub jeśli nie stereo to po prostu dwa gniazda) i do każdej pary gniazd przełącznik impedancji 4-8-16. Głośniki z komba byłyby wpięte do tych gniazd zwykłym kablem z wtyczką. W wersji stereo każdy głośnik miałby swój kabel z wtyczką, w wersji mono oba miałyby go wspólny. Będziesz mógł dowolnie je wpinać/wypinać.
No i MIDI do sterowania tym wszystkim jest bardzo dobrym pomysłem :) Aczkolwiek emcustom będzie musiał strzelić fest rozbudowany sterownik zeby to wszystko ogarnąć :)
Tylko naszykuj się że taki wzmak Cię może kosztować naprawdę dużo kasiurki, roboty jest tu sporo, czasu trzeba żeby to wszystko zaprojektować i upchać do obudowy. W sumie MG Vulture jest dość podobny do Twojego zamysłu, myśle że tu byłoby lepiej uderzyć, pan Marek ma się na czym oprzeć, wystarczy kilka modyfikacji wprowadzić.

Kiedyś miałem w planach podobnie rozbudowany amp, 3 kanały, każdy z kilkoma modyfikacjami, kanały przesterowane po dwie gały gain do zmiany charakteru przesteru, sterowanie midi.. fajna maszynka się szykowała, niestety czasu brakło żeby ją zmontować  ::)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/04423ddf8f378300.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/68db951585011aa4.html

A tu dwa inne, też przesadnie zakręcone, z tym że te powstały i zapierdalają do dziś  :headbang:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/670d418950c5d989.html
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2009, 21:07:15 wysłana przez pudl »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
89 Odpowiedzi
28214 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Maj, 2010, 20:41:41
wysłana przez Turgon
27 Odpowiedzi
12085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2010, 15:41:47
wysłana przez primer
5 Odpowiedzi
2969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2011, 14:28:49
wysłana przez Yames
21 Odpowiedzi
8372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2012, 18:56:08
wysłana przez freakguitar
4 Odpowiedzi
3331 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 14:34:32
wysłana przez -thrill-seeker-