Autor Wątek: Laney IRT Studio, czy jest wart swojej ceny?  (Przeczytany 7528 razy)

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive


OK, najwidoczniej źle Cię zrozumiałem - w końcu sam napisałem o zmianie charakterystyki soundu; wtedy dopałka jest faktycznie ok i robi co trzeba. Niemniej jeśli chodzi zwiększenie dynamiki i ataku, to tutaj jestem zwolennikiem poprawy techniki prawej dłoni, co w mojej opinii zadziała lepiej, niż niejeden TS ;) Ale co kto lubi. Mnie tam metal gra się spoko na IRT :) I nie przesadzałbym z tym cwaniakowaniem, bo za krótko się "znamy", żebyś mógł takie sądy wydawać.




Ty serio chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, prawda? Ja wiem, pojęcie "atak" jest ciężkie do zrozumienia, ale wystarczy usiąść sobie przed np Marshallem DSL100H, Laneyem GH50L, Piwejem 6505, Mesą DR, Marshallem 900 SL-X, zagrać bez dopały, potem z dopałą i posłuchać różnic przed i po. Są piece które mają dużo tego "tone" jak to amerykańce mówią ładnie (np. z ostatnich moich doświadczeń Mark V 25), ale same w sobie słabo reagują na to jak napierdalam kostką w strun i na to co gram (a uwierz mi - ja napierdalam). Pięknym przykładem jest chociażby ten SL-X czy Peavey Classic 50 - w chuj brzmienia, ale powolone to, jakieś takie kluchowate - niezależnie od mojej artykulacji czy maniery grania czuję, że nie jest to piec do modern metalu. Zapinam TS - wszystko się zmienia o 360 stopni Celsjusza. Bardziej skoncentrowane, zwarte i dynamiczne.



OK, kumam i się tutaj z Tobą zgadzam. Grając modern metale na IRT faktycznie można czuć brak zwartości soundu. Natomiast jeśli chodzi o atak i dynamikę, to dla mnie te pojęcia tyczą się głównie właśnie kwestii artykulacji i techniki. Mea culpa. I wyluzuj z tymi osobistymi wycieczkami, bo Ci żyłka pęknie.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2015, 13:50:01 wysłana przez Gohes »
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
16748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 01:12:30
wysłana przez Harbinger
16 Odpowiedzi
6702 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2014, 19:23:02
wysłana przez Lama3
9 Odpowiedzi
5382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2014, 17:11:28
wysłana przez aciek_l
3 Odpowiedzi
1876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2014, 10:31:37
wysłana przez Razor89
0 Odpowiedzi
1177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2015, 20:05:08
wysłana przez slavkowski