Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1673101 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 523
  • Venus as a goodboi
Nosz kurwa ich mać :evil: Polski Bus udowodnił coś, co dla wielu było (i nadal jest) nierealne - da się wozić pasażerów szybko, względnie niedrogo (nie wiem gdzie te bilety za 1zł, najtaniej jechałem za 12zł nocnym Wro-Kat, a w ludzkich godzinach i dalszych trasach to i tak zwykle te 3-4 dychy trzeba wydać) i komfortowo. Komfortowo kurwa, a nie 8 osób w przedziale na wypierdzianych fotelach w śmierdzącym pkp. O prywatnych mini-busach nawet nie piszę, bo żal.pl.

Oczywiście jak się chce to się da. Dzisiaj przejechałem się Elfem KŚ Czewa-Chorzów, w takim samym czasie i taniej niż Polskim Busem. I wygodniej, bo na bliższą mi stację Chorzów Batory, a nie Katowice jak busem. Ale to są przypadki jednostkowe. Reszta konkurencji nadal uważa (z pkp na czele, przedostatnim razem na trasie z Bydgoszczy prawie zwyzywałem konduktora) że sprawy nie ma.
PolskimBusem sam bardzo lubię podróżować. Faktycznie - tanio i wygodnie, ale tylko i wyłącznie dlatego, że okupują kilka bardzo popularnych tras, na których tylko coraz bardziej umacniają swoją dominację i nie ma co ich opłacalności globalnie porównywać do jakichkolwiek państwowych środków transportowych, które muszą mieć nieporównywalnie gęstszą sieć usług. Ale co do "Januszów byznesu" odpowiedzialnych za liczne małe firmy przewozowe - choćby ich miał wyprzeć zagraniczny kapitał, niech wymrą czym prędzej i nikt nie będzie po nich żałował, mój wuj od lat u takiego pracuje (a raczej pracował, bo ktoś wykupił i przejął firmę) i czasy tam się zatrzymały na wczesnych latach 90'. Lewe kontrole starych, nie nadających się do niczego rzęchów, (dosłownie) przepychanki między różnymi Januszami w walce o przetargi i monopol na różnych trasach - sabotaże, zastraszanie, państwo w państwie. A kierowcy zatrudniani za najniższą krajową, sami muszą płacić za obowiązkowe szkolenia... Niedawno ich ktoś przejął i sytuacja się zmienia, ale cięcia poszły nawet po niewielkich (ale zawsze) dodatkach stażowych [których swoją drogą nie popieram, ale są ważne dla wielu ludzi].
download winX ma download cap na 544 kbps ;s cały dzień sie ściąga i mam dopiero 87 % :<

Kernel 4 zaciągniesz szybciej. I będzie to z korzyścią dla Ciebie.  :choszatan:
na jesien bedzie el capitan ;)

Tak zmęczony Yosemite, że Windę ściągasz? :D
Spoiler