Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1398348 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
(...) nie szokuje jak było tak jest i jeszcze w chuj czasu będzie, macie wpływ? (...)
No a o czym rozmawiamy? Czy nie przypadkiem o obecnej klasie rządzącej, nadchodzących wyborach parlamentarnych? Możliwości zmiany jaką te wybory ze sobą niosą? "YES! WE CAN!
Tak, mamy wpływ, i tak jak napisał @wrobelsparrow, obojętne kto mną rządzi, byle to nie był nikt z postkomunistycznego rozdania, i niech to państwo w końcu będzie proobywatelskie, bo nie zniosę dłużej arogancji obecnej władzy, i tego co wyprawiają z tym państwem.
Nie mogę patrzeć jak moja żona zarzyna się pracując w swojej firmie ponad siły, nie widząc dzieci całymi dniami, i jak każdy urząd traktuje ją jak potencjalnego złodzieja.
To co zostaje na życie to jakaś kpina, a nie chwaląc się, to profesjonalne studio fryzjerskie, do którego nie przychodzą ludzie z ulicy.
Im więcej zarabia, tym więcej oddaje państwu, i gdyby te pieniądze były dobrze zagospodarowane, to ok. Ale one są zwyczajnie trwonione i rozkradane.
I tym wpisem, ku uciesze @Leon, kończę już tą pisaninę, bo widzę, że to jak walenie głową w ścianę.
A najbardziej przygnębia mnie fakt, że już jesteśmy tak urobieni, że żyjemy w przeświadczeniu, że nic nie zależy od nas? No to od kogo pytam grzecznie? Chce mi się płakać, autentycznie...
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.