Autor Wątek: Ucięty opuszek palca. Jak sobie z tym radzić?  (Przeczytany 64611 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza:
Poszedłem do ortopedy, ponoć świetna lekarka. Zrobiła prześwietlenie, obmacała palec i całą rękę dokładnie a
następnie przepisała jakieś draże (nie pamiętam teraz nazwy, zażywałem je 2 razy dziennie przez pierwszy miesiąc).
Do tego maść (miałem jej nazwę gdzieś zapisaną w domowej szafce opatrunków i leków przeróżnych, jutro mogę poszukać). Smarowałem całą rękę (a tak profilaktycznie:D 3-4 razy dziennie, wytłuszczone miałem wszystkie szyby, klamki, szklanki etc w domu) przez 2-3 miesiące (przy czym przykładałem się do mazidła z miesiąc). Nie dotykałem gitary za pierwszym razem również około 3 miesięcy (a miałem mieć przerwę minimum pół roku). Jak poczułem poprawę stwierdziłem, że taki młody bóg jak ja pewnie szybko się zregenerował. Skutek był taki, że znów powtarzałem serie z drażetkami i maścią. Tym razem bez grania wytrzymałem 4 miesiące. Ręka się zajebiście zastała bo przy drugim podejściu absolutnie nic ją nie robiłem, nawet się po dupie nie drapałem.

A z objawów: zaczęło się od kującego, ostrego punktowego bólu około cm za paznokciem (tam, gdzie się paluch zgina) podczas dociskania strun do progu. Przestawałem grac, ból znikał. Robiłem krótkie przerwy, najpierw godzinkę, dwie, potem cały dzień... trwało to do czasu aż ból mimo przerwy nie zniknął. Wtedy polazłem do lekarza. Co jeszcze? W lecie czułem palucha np. na zmianę pogody, pojawiało się takie rwanie. Jednak nie miałem palca unieruchomionego. U ciebie wygląda to odrobinę poważniej:/ Trzymam kciuki za łapkę!

No ja mazideł nie stosuje. Lekarz kazał trzymać w aparacie stacka na 6tyg to też tak zrobiłem, teraz minął ten okres i zacząłem rehabilitację (magnetronik+laser+jonoforeza) wszystko mnie kosztowało ok.600zł (sic!). Zobaczymy jak będzie, narazie zginać nie da rady a przy grze boli (ale nie odpuszczam, gram pozostałymi :P)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
8287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 16:54:03
wysłana przez Muchatek
7 Odpowiedzi
5295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sie, 2011, 23:25:52
wysłana przez mhrok lama
12 Odpowiedzi
14495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 14:04:47
wysłana przez Orange
31 Odpowiedzi
17355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 22:29:18
wysłana przez sharpi
22 Odpowiedzi
6140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2013, 09:34:57
wysłana przez Semedi