Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1410371 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Chrześcijanie wyznają zasadę Sola scriptura (Pismo Święte jest jedynym i samowystarczalnym źródłem wiary chrześcijańskiej), i odcinają się od tradycji. 
Dlatego uspokajam, nigdy nikomu nie stanie się żadna krzywda ze strony chrześcijan :)

Ale się stała, w przeszłości. No bo chyba nie powiesz, że krucjaty, inkwizycja, konkwista i procesy o czary to sprawka Obcych?

Myślę, że całą tę sprawę z islamem i ekstremalnymi zachowaniami jego wyznawców mocno upraszczasz, wybielając przy tym chrześcijański krąg kulturowy. Niestety, my chrześcijanie, mamy na swoim koncie równie nieciekawe wybryki (jeśli nie gorsze, bo na dużo większą skalę). Owszem, może w tej chwili jest to już tylko i wyłącznie element przeszłości naszej kultury, ale chciałbym zauważyć, że chrześcijaństwo jest potencjalnie sporo starsze niż islam i pewien etap rozwoju (krwawy etap!) ma już widać za sobą.

:-) Sposób w jaki swoje interesy załatwiał kościół rzymski chesz przypisać chrześcijanom??
To dopiero jest szokujące.
Może przeanalizuj historię kościoła rzymskiego, i zobacz kogo palono na stosie. Przecież nie palili sami siebie, tylko tych którzy nie chcieli uznać autorytetu papiestwa.
Kończę tę pogadankę, bo na serio zaczyna mnie to szokować.
Czym innym jest używanie autorytetu Boga prowadząc krucjaty, wbrew temu co mówi Słowo Boże, a czym innym próba poddania sobie całego świata, w myśl idei, którą jakaś księga uznana za świętą propaguje, i do której wszystkimi możliwymi środkami i sposobami namawia.
Dziękuję.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.