Autor Wątek: MG + G-major + FCB1010  (Przeczytany 3586 razy)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: MG + G-major + FCB1010
« 16 Sty, 2015, 00:56:15 »
Dobrze kulego cos postaram sie wytlumaczyc

http://www.mgamp.com/strona/assets/files/download/Vulture%20instrukcja%202014.pdf

sciagnij sobie i wydrukuj strone 11 i 12. Masz tam tabelkie co robi dany program PC w vulturze. Zdziebo to zasadniczo inaczej wyglada z tymi PC niz napisales.  Troche mi sie slabo zrobilo na takie rozwiazanie, ale w sumie rozumiem zamysl konstruktora. W kazdym razie: bez tej tabelki nie skapujesz co sie dzieje z piecem. Chyba ze umiesz w glowie przeliczac binarny na dziesietny, wtedy mozesz leciec i bez tabelki.

Nie widzialem tego pokretla z tylu pieca, ale zakladam ze ma 17 pozycji zaskoku. Albo 16. popacz czy nie ma cyferek i znacznika na pokretelku. Jesli ma 16, to kazda pozycja odpowiada jednemu kanalowi. Jesli ma 17 to ktoras jest OMNI. Ustaw se jakis.

A w sofcie to panie kierowniku programujesz FCB, a nie MG. W presecie ustawiasz sobie odpowiednia komende PC z kanalem MIDI odpowiadajacemu MG i bedziesz sterowal wzmakiem. Na druga PC ustawisz sobie program na GMajorze. Grunt zeby byly na innych kanalach MIDI (ofc MG i GMajor) i borzelisciasty bron, zeby ktorys byl na omni bo sie zrobi chujnia z grzybnia.

GMajorem mozna tez ladnie sterowac za pomoca CC, ale to jest zdeka bardziej skomplikowane i szczerze poweidziawszy nie pamietam jak, bo GMajor mi sie juz dawno temu spierdolil i sie go pozbylem. Niemniej instrukcja jest w necie. Nie wiem czy po polsku, ale przeciez tero kazdy powinien angielski znac ;)



gadałem z Markiem - się da się :) podobno jakiś program jest za free nawet i mozna tam wsio ustawić i sprawdzić MG + G-major + FCB działa i po kablu zrobić import do FCB w kilka minut i podobno PROSTE JEST NA MAXA

No pewnie ze jest proste, jak sie ma jakiekolwiek pojecie o MIDI. Proponuje nabyc to pojecie. Przydaje sie ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2015, 01:04:01 wysłana przez benkai »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
6862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2014, 15:39:50
wysłana przez redbald
21 Odpowiedzi
12644 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2010, 15:50:38
wysłana przez Dexterek
10 Odpowiedzi
5980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 07:40:51
wysłana przez shitol
1 Odpowiedzi
1746 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2014, 11:23:49
wysłana przez franken
0 Odpowiedzi
1339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2019, 20:45:46
wysłana przez koperkovsky