Autor Wątek: Co Was w życiu najbardziej wkurwia, czyli kącik małego frustrata  (Przeczytany 1681858 razy)

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
A ja tam sie ciesze, ze takie tam szczuki i inne kosmiczne lewizny nie weszły:) W samorządowych też już nie mają po co startować.
Co do poglądów to chyba nawet powinny ewoluować i być tzw zyciowe idące wraz ze zmianami na świecie. Nie chcę kolesia, który dzisiaj głosi te same hasła co 25 lat temu. Nie czytałem obecnego programu ale czy Mikke nadal wierzy w unie ze Stanami zamiast UE . Tak było ok 20 lat temu i to była dla mnie oczywista utopia a nie realny program.
Polska nie ma interesu w popieraniu ani USA ani UE. Chociaż mamy po komunie alergie na Rosję to właśnie z nimi powinnyśmy współpracować. Chiny z Rosją niedługo rozwalą cały światowy rynek. Będzie taki krach że się osramy :)

Sobie właśnie przeczytałem
pkt1 ok fajnie dobrowolne ubezpieczenia , jestem za ale co z przyszłymi emerytami którzy przez kilka lat nie odłożą kapitału ?
Prywatyzacja. Natychamiastowa reforma emerytur mundurowych i KRUSu.

Zniesie PIT ok, z czego utrzyma sie państwo? choć pkt jak najbardziej fajnie brzmiący.
Reszta jest równie sensownie brzmiąca tylko ja się pytam nie co zrobią lae jak i tego nigdzie nie usłyszałę ... jeszcze.

90% urzędników do zwolniania. 46tyś w samym ZUSie. Co to jest Państwo? to urzędy czy podatnicy?

Nie wiem, jak inni, ale od quasi-totalitarnych Rosji i Chin ja wolę się trzymać jak najdalej. Reforma służb mundurowych, rozwalenie ZUSu - co zrobisz z tymi wszystkimi ludźmi uzależnionych od ZUSu, wywalisz ich "na bruk"? Zabierzesz ludziom świadczenia emerytalne? Jak planujesz przeprowadzkę z systemu aktualnego, zbiurokratyzowanego na ten, który proponujesz? Nie powiem, te gospodarcze bajania brzmią wszystkie pięknie w teorii, ale ja nadal nie widzę pomysłu na zastosowanie praktyczne. Od ponad tygodnia katuję różne wykłady ludzi powiązanych z Centrum Adama Smitha na youtubie i nie trafiłem jeszcze na ŻADNEGO ekonomicznego liberała, który by potrafił podejść krytycznie do tego, co mówi i potrafił przyznać się do luk w swoim rozumowaniu.