Autor Wątek: MOTO-MOTO, czyli czym się lansujecie oraz czym lansować byście się chcieli  (Przeczytany 313155 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Nie wiem co się dzieje, ale wiosna zaczyna się bardzo przyjemnie, bo:

- litrażowane spalanie wynosi niewiele ponad 6,5l, w ruchu półmiejskim na Ślunsku, z kapciami 195 na wyczynowych, ciężkich alusach (Speedline 205GTI jakby ktoś chciał wiedzieć), w ponad 13-letnim aucie ;)
- znajomy zrobił mi wymianę filtra powietrza i ustawianie zaworów z nową uszczelką. W cenie filtra i uszczelki ;) Silnik chodzi cicho jak chyba nigdy od kiedy go mam :D
- formatki do wygłuszenia przycięte (a skołowałem porządne 3-warstwowe maty filc-guma-alu do ciężarówek :D ), maska i gródź wyczyszczone, test kleju zrobiony... teraz tylko kilka godzin czasu i jeszcze więcej słonka za oknem :)

ED: Wygłuszenie maski home-made założone, na dniach prawdopodobnie dojdzie oryginalne do tego bo mam okazję kupić w dobrej kasie.

ED2: Kupiłem oryginał wygłuszenia, ale z wersji 1,9TD, bo jest łatwiej dostępny (i znacznie tańszy) niż do benzyny. I teraz:
- wyciąłem profil doprowadzający powietrze do intercoolera,
- rozmontowałem (rozpięcie nitów) tunel którym to powietrze było doprowadzane,
- odzyskany w ten sposób element posłużył do zaślepienia otworu do intercoolera,
- przy pomocy zdobycznych klipsów, młotka i śrubokręta (bo mimo wszystko nie wszystkie otwory się zgadzały) założyłem wygłuszenie maski.

Efekt - jest znacznie ciszej niż było, a to jeszcze nie koniec, bo chcę dokończyć ściankę grodziową (dodatkowa warstwa) i zrobić drzwi.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2014, 08:48:32 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.