Autor Wątek: POD x3 vs HD - do grania i nagrywania  (Przeczytany 15888 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
chyba tych możliwości nie znasz. POD to konstrukcja zamknięta, iPadowi jest bliżej do komputera niż do efektu typu POD. nie jest taniej, jest bardziej uniwrsalnie i rozwojowo. za 2k masz iPada i Lexicona Omegę, funkcjonalnością przewyższa to Poda Hd PRO. ma midi, dwa macjkowe preampy, spdifa, 4 slady na raz do nagrywania, za darmo Garage Band (prosty DAW). W jednym kg sprzętu. podłączysz do tego przez midi kontroler.


Sent from my iPad using Tapatalk

Czytam co ludzie wrzucają i jestem na bieżąco jeżeli idzie o możliwości. Co do ceny - HD pińcet niedawno był wyprzedawany za 1300 ziko nowy. Jest taniej w chuj. Te wszystkie stacje dedykowane zapewne kosztują/będą kosztować krocie bo....to apple.

Jeżeli idzie o profesjonalne zastosowanie. Trzy urządzenia, nie zaprojektowane na scenę. Jakieś malutkie kabelki i złącza(gdzie to trzymać - w case? na stoliku? w pudle? w reklamówce z biedry?). Niech raz coś w to przypierdoli to kaplica i śmierć na miejscu.

Michu - pokaż mi kogoś kto nie ma kompa - a teraz z kompami nie ma problemów jak jeszcze parę lat temu( u mnie komp na win7 nie zawiesił się ani jeden raz - a do tego jest to lapek i chodzi w zasadzie na okrągło. I jak soft wskazuje, nie jest to jabłko). Proce i ramy opitolą wszystko z połykiem. Biorę lapa jakiegoś guitar rig'a z interferere  (powstały też do grania live i nawet znamienici gitarule na tym jechali) i wio. A do tego sampli i aplikacji, że nie wspomnę o normalnych DAWach(ta wiem, że garaż bend jest ful pro, ale życzę powodzenia z przerzucaniem sesji) jest od zajebania.

Co do możliwości względem PODa HD - tak, POD potrafi więcej chociażby jako FX. Póki co oprogramowanie na tablety przypomina mi raczej to co oferował eleven (który też miał być taki mega a była moim skromnym zdaniem wyszła kupa). HD to taki "tani fractal" jeżeli idzie o możliwości i opcje.

Co do samych PODów, x3 to taki zmodernizowany xt. Fajne, ale seria HD to lepsze urządzenia. Sama obsługa - przy tylu opcjach i możliwościach i tak jest kolorowo.

Co do brzmień. "Na ucho" na sali mesa DR + maxon od 808 brzmiała nieco fajniej niż POD wpięty w końcówkę mesy z zapięta symulacją DR i TSa. Może i fajniej(a nawet nie tyle fajniej - PODowe historie były bardziej dżętowe/twardsze mimo to dobre), ale szczerze to często i tak używam PODa jako pre, bo jest wygodniej a i tak brzmi jak trzeba/napierdala. Nie raz i nie dwa podchodzono do mnie i komplementowano brzmienie "mesy", co więcej raz wpinałem się w użyczonego marszałka jcm 2000 a drugi gitarul jechał na mesce. Jeden z słuchających nas ludzi podszedł i się pytał, co to za marszal, bo brzmiał lepiej niż ta mezza. Konkluzja jest taka, że wszystko chuj, byle robiło robotę.

Kończąc - iPADowe rozwiązanie brzmi fajnie i może nagrywa się "lepiej" niż HD(pewnie Oli by zabrzmiało tak samo), ale dalej jest to dla mnie gadżet i to koniec  końców nie tani - szczególnie jak ktoś tylko po to kupi tableta. Nie na scenę i nie do gry live. Jak ktoś będzie chciał - pewnie można, ale czy to będzie miało sens, no i tanio nie będzie... ja tego nie kupuję jako całości. Wolę już sobie Fractala std wziąć i mieć jeden fajny solidny uniwersalny klocek.

uff ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2014, 00:19:49 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
14299 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
10 Odpowiedzi
10183 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
7 Odpowiedzi
3243 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 19:05:42
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
4034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2014, 11:33:47
wysłana przez Ewolter
2 Odpowiedzi
4772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON