Autor Wątek: Warsztat - ocena obiektywna.  (Przeczytany 35149 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Warsztat - ocena obiektywna.
« 30 Gru, 2013, 14:02:46 »
Moją ogromną bolączką jest to, że mam w sobie melodię ale nie znam dźwięków na gryfie i nie umiem przełożyć

Stary, ale to co słyszysz w swojej głowie (dźwięki, nie głosy), nie potrzebuje znajomości, gdzie jaki dźwięk jest na gryfie, a raczej słuchu tyle tylko dobrego, by uszy nie rosły w dupie. Mam nadzieję, że Puff się nie wkurzy, za to co napiszę, ale... Darzę mojego kolegę i przy okazji drugiego gitarzystę w kapeli dużym szacunkiem, ale pomimo tego, że zagraliśmy masę koncertów (jak na nasze ego), kilka materiałów i sporo dobrego (podobno) materiału, to do dziś nie wie jak idą po kolei dźwięki skali (Jak to czytasz, to nawet jak napiszesz, to wiem, że sprawdziłeś!). Czy przez to jest gorszym gitarzystą? Nie. Gość ma głowę do riffów (choć jest leniwy fhui) i tyle. A to, że nie zapamiętujesz riffów. Powiedz mi, a kto pamięta? Stary, kamera lub nagrywanie, innej rady nie ma. Ja sam mam chyba kilka GB mp3 z moim szitem ;)

Wyluzuj ;)

ps. Sam podstaw teorii nauczyłem się całkiem nie tak dawno temu ;) i są to podstawy. Gram jak łamaga, ale wychodzę z założenia, że ma mi to sprawiać przyjemność, a nic nie sprawia mi większej przyjemności niż właśnie gra. Moje podejście "mam wyjebane co inni myślą o mojej grze", doprowadziło mnie do tego, że zagrałem trochę koncertów, nagrałem trochę oficjalnie i nie oficjalnie wydanego materiału, a zdarzyło się nawet, że publika śpiewała (darła ryja?) teksty utworów moich kapel. Stary, olej te problemy i zacznij grać.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sie, 2009, 20:15:07
wysłana przez Matt-Carnage
101 Odpowiedzi
37487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2010, 11:44:49
wysłana przez głuchy_zjeb
4 Odpowiedzi
2102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2011, 22:33:09
wysłana przez Maciek
4 Odpowiedzi
1791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2011, 14:32:23
wysłana przez Stivo2005
48 Odpowiedzi
6338 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2020, 19:22:28
wysłana przez delaa