Autor Wątek: Gdzie pomalować wiosło?  (Przeczytany 6474 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Gdzie pomalować wiosło?
« 21 Gru, 2013, 10:18:40 »
Wiesz, mam niestety takie zboczenie/alergie z czasów mebli na zamowienie. Gipsiarze tynkarze, elektrycy hydraulicy wszyscy najezdzaja jeden na drugiego , pouczają nas jak robic meble na najnowszych systemach choć na pierwszy rzut oka widzisz ze chuja wiedzą , nie znaja rozmow z klientem nie znaja podstaw a rzucają opinie. Kilka razy na spokoju podstawiłem kolesiowi autocada, założenia klienta, mechanizmy dostepne a były to mechanizmy z górnej półki, dość skomplikowane w montażu i przy kliencie poprosiłem grzecznie by uswiadomił nas jak to należy zrobić. Myśle ze nie musze dalej opowiadać. Mój wujek ksiądz na parafii pod Braniewem dawno dawno temu miał takiego pijaczka co to wszystko potrafi byle tylko ojczulek dał coś do roboty a kolo był ewidentnym leniwcem i pijaczyną . Wujo mówi do niego któregoś razu  " wiesz co mam dzisiaj dla Ciebie zajęcie, poprowadź za organiste nieszpory".
Zmierzam do tego, ze nie wiemy obaj, czy kolo sam sobie tego nie zjebał bo chciał coś poprawić po kolesiach na jakich zasadach sie to odbyło. Nauczyłem sie jednego, nie rzucać pochopnych opinii i zwyczajnie obawiam się współpracy z takimi ludźmi którzy tak robią.

Nie spojrzałem czy to NTB czy bolt-on zara zerkne i powiem co i jak.
Pytanie jakiej maści to lakier, prawdopodobnie akryl ale czy na pewno. To było by dość istotna wiedza i czy nie były w to wcierane jakieś woski w celu nabłyszczenia i zabezpieczenia przed wilgocią. Tak tak naszego raptołka tak kolo z Taiwanu potraktował, nałożył wosk bo u nich duża wilgoć  :facepalm:

U nas taka operacja wiązała by sie z koncowym setupem, drobnym ale zawsze fretworkiem gdyz dodatkowa warstwa lakieru może pociągnąć gryf wiec na pewno nie było by to samo lakierowanie chyba ze takie coś zakładamy i nie interesuje nas jak to gra i zachowuje sie po całej tej operacji ? Widzisz i juz tutaj nastepuje problem czy powinniśmy sie zgadzać na takie coś bo jak nie bedzie coś sztymować to sie może okazać ze oddałeś dobre wiosło a odbierasz zjebane i co wtedy ?
Także jeśli byśmy mielo cokolwiek robić to tylko tak jak wspomniałem kompleksowo, tak by oddać wiesło grywalne bardziej po niż przed.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2013, 10:25:22 wysłana przez commelina »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
27560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2009, 01:03:50
wysłana przez BartekL
14 Odpowiedzi
15613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 00:13:11
wysłana przez wrobelsparrow
2454 Odpowiedzi
717845 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2024, 07:18:32
wysłana przez theremin
3 Odpowiedzi
2408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2013, 22:28:03
wysłana przez hesiek
17 Odpowiedzi
5377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2016, 14:48:01
wysłana przez youshy