Autor Wątek: słuchawki do nagrywania i miksu (średnia półka) + monitory  (Przeczytany 9917 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Finalnie - ściągnąłem znajomego łowcę nietoperzy, pomierzył mi odbicia akustyczne w pracowni, przedstawił wizję grubego przemeblowania i stawiania jakichś pułapek na basowego zwierza, na ten moment aż tak mi się nie chcialo bawił więc korzystając z jego znajomości położyłem przed sobą pięć par słuchawek i zostawiłem te:

http://www.shure.com/americas/products/earphones-headphones/headphones/srh1440-professional-open-back-headphones

Otwarte, nie ma poduchy, nie ma przebasowienia, do tego stopnia analityczne, że słyszę rzeczy jakich nie słyszałem (chociaż do nietoperzy mi daleko), nie mam wrażenia wstawienia głowy między dwie kolumny.

Dość fajnie brzmiały beyery DT-880Pro (półotwarte), mam wrażenie że lepiej niż DT-990 Pro (te są w pełni otwarte - i polecają je bardziej do muzyki akustycznej/klasycznej/masteringowych rzeczy niż odsłuchowych), chociaż jak odpaliłem rzeczy typu Kind of blue to otwarte słuchawki zdecydowanie są moimi faworytami. Grają bardziej przestrzennie - choć to moje subiektywne wrażenie - taki brak klaustrofobii przestrzeni nagrania.

Reasumując: co uszy to opinia. Znajomy zachwycał się Fostexami TH-600, ale przywlókł je z jakimś hiperwzmacniaczem - fajnie grające, ale też moim zdaniem nieco podkolorowane w stronę audiofilską. Te shuraki wypadły na tyle uniwersalnie, że przełknąłem cenę.

Niestety nie obadałem tych samym DT770Pro z różną impedancją więc tylko obadałem 250omówki. Jak dla mnie za dużo basów dają, choć pewnie można się ich nauczyć.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
11 Odpowiedzi
3535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 00:35:31
wysłana przez bandit112
7 Odpowiedzi
2182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2012, 16:16:38
wysłana przez OfensywnyRondel
35 Odpowiedzi
13970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2015, 14:55:11
wysłana przez Stivo2005
33 Odpowiedzi
7190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2022, 18:37:23
wysłana przez Chomick