Autor Wątek: iRig, Line6 Mobil In i inne ustrojstwa dla Apple.  (Przeczytany 17162 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
a propos Sonic'a - kupowałem w PL na aledrogo.

co do użytkowania, to dla mnie Sonic + iphone/ipad służy za rejestrator pomysłów - taki szkicownik na szybko, chociaż - w racji tego że pracuję w domu to w momencie gdy na wyciągnięcie ręki mam Kempera przestaje się to robić tak mobilne jak wcześniej z HD500x, które trzeba było wyciągnąć rozłożyć etc.

nagrywam do Garageband na iOS, ale docelowo u mnie ląduje to w Logic'u na maku. IHMO to co można pocisnąć w Mobile POD jest ok, do "szkieletowania" pomysłu mi wystarcza, od biedy jakbym musiał to bym awaryjnie gig na tym pudełeczku pociągnął - brzmienia mesy są ok, dupy nie urywają, ale wstydu nie ma.

Wspomniałem o Lexiconie Omega, bo do nagrywania z mikrofonu potrzebny preamp, jak phanton to się robi zasilanie z sieci. z iOS dobrze gada Lexicon Omega bo ma zasilanie z sieci, inne interfejsy z racji zasilania mają problemy lub generalnie nie gadają. Tyle że wielkość/zasilanie robi z tego temat mniej mobilny.

mój workflow: gitara > sonic > mobile pod = garage band ios > garage band na maku > logic pro.

teraz kwestia co chcesz robić z tym co nagrywasz - kwestia eksportu tego, po prawdzie nie badałem innej drogi niż to co mi odpowiadało. w tej apce co podawałeś wk*** mnie to, że za wszystko trzeba dodatkowo płacić, zanim się obejrzysz a wydałeś 60 USD na pluginy do apki do ćwiczenia. Stwierdziłem, że wolę zapłacić więcej (circa 350 zł z wysyłką) za pudełeczko + darmowa apka z brzmieniami niż kupować te paki brzmieniowe do tymczasówki. no i plus dla mnie taki, że Sonic jest z dwoma kablami - także i ipad3 i iphone5 mają swoje. Rozważałem jakiegoś Poda nerkowego, ale zależało mi na czymś bezzasilaczowym, takim totalnie mobilnym.

Posty połączone: 14 Lis, 2013, 10:27:34
jakbyś był w wawie to byś sobie u mnie obadał :)
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2013, 10:27:34 wysłana przez y »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Apple i darmowy soft (?)

Zaczęty przez Grzgrz « 1 2 » Software

25 Odpowiedzi
8827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2011, 21:28:54
wysłana przez Grzgrz
15 Odpowiedzi
5967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2014, 18:11:47
wysłana przez Maciek
8 Odpowiedzi
4084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2015, 13:55:38
wysłana przez wojasheck
0 Odpowiedzi
1369 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 18:40:44
wysłana przez Drache
14 Odpowiedzi
5319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2015, 16:43:20
wysłana przez sify11