Autor Wątek: case na barytone / 8strun  (Przeczytany 2694 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: case na barytone / 8strun
« 01 Paź, 2013, 18:08:27 »
Co do pierwszego Rockcase - miałem go przez dłuższy czas, obecnie ma go A197, tyle że w wersji "już wyciętej" - po lewej miejsce na główkę (z podpórką gryfu), na środku zakrywana spora kieszeń, po prawej miejsce na korpus. Obecnie zresztą też posiadam takowy, ale w wersji na bas. I tak:

- futerał jest ciężki, ważył na pewno >5kg bo waga elektroniczna z takim limitem pokazała mi koniec skali. Jak masz zamiar go wozić autem to ok, ale noszenia zdecydowanie NIE polecam ;)
- nie był najlepiej wyważony, leciał "na główkę",
- jakość jest raczej średnia. Tzn. materiały obiciowe dość łatwo można naderwać, a zawiasy i zamki po pewnym czasie dostają luzów,

ALE:

+ z powodu konstrukcji na sklejce jest płaski. To nie skrzynie z ABSu, które mają w środku pół paczki styropianu,
+ środek jest wyłożony fajnym miękkim pluszakiem, który jest z kolei trwalszy niż na to wygląda,
+ jest i szeroki i długi. Gitara która wchodziła mi do piwejowskiej skrzyni na styk, po Rockcasie latała jak Żyd po pustym sklepie :D
+ duża, zamykana kieszeń, jeśli kupujemy wersję "z gotowym środkiem",
+ 180zeta to naprawdę fajna cena,

Swoją drogą, ten Gator wygląda IDENTYCZNIE, włącznie z najdrobniejszymi szczegółami (zamki, środek), jak mój w/w Peavey, kupiony swego czasu w RnRze za równo 2 stówki. Tyle że on NIE ma w środku 106, a 103cm, od krawędzi jednej metalowej listy do krawędzi drugiej. Plus styropian, więc użytkowo ok. 101cm. Jednak zakładam, że kolega dobrze zmierzył i faktycznie jego Gator JEST dłuższy. Ale warto pamiętać o spytaniu sprzedawcy o wymiary, bo można się naciąć!
A co do wad/zalet:

- wydaje się strasznie plastikowy, strach coś na niego kłaść "bo się jeszcze połamie",
- jest gruby przez styropian na spodzie i górze,
- nie ma zamykanej kieszeni, tylko dwa wgłębienia na duperele.

+ jest bardzo lekki,
+ lepiej wyważony niż Rockcase,
+ lepiej trzyma gryf gitary, nie na podstawce jak Rockcase a w całym "tunelu",
+ lepiej pasuje go gitary jakiej używam obecnie

To chyba tyle w kwestii uzupełnienia ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 18:14:17 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
9827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 14:57:55
wysłana przez domas
18 Odpowiedzi
7620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2010, 22:54:34
wysłana przez Drevniak
7 Odpowiedzi
6300 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 22:42:42
wysłana przez Hesu
22 Odpowiedzi
11328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2013, 09:57:23
wysłana przez Marency