Autor Wątek: Iso box  (Przeczytany 7764 razy)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Iso box
« 05 Cze, 2013, 11:10:25 »
> No i pytanie drugie mam jeden mikrofon czy konieczne jest użycie dwóch?

Drugi mikrofon daje, jakby drugą ścieżkę w brzmieniu. W sumie spora część gitar, które słyszysz na płytach ma zmieszane dwie ścieżki.

Jak grasz na słuchawkach z jednym mikrofonem to nie masz tej możliwości poszerzenia brzmienia i przestrzeni. Można to samo próbować osiągnąć wpinając krótki delay (powiedzmy 20ms) lub chorusa (nie każdy lubi).  W przypadku ISO drugi mikrofon ma jeszcze zaletę w postaci mieszania dwóch mikrofonów umieszczonych w innych miejscach głośnika. Poszerza się zakres sterowania tym, co zbiera mikrofon bez konieczności otwierania skrzynki - na mikserze wycinasz lub dodajesz z jednego z mikrofonów.

Nie pamiętam już, jak to jest w oprogramowaniu do UX2, ale chyba tam jest możliwość wyłączenia na poziomie programu symulacji wzmaka, paczki i odebranie tylko tego, co wchodzi przez XLR.

> Myślę o konfiguracji Terror ISO box UX2

Jak się nie sprawdzi, to zawsze dokupisz sobie tani mikser i pograsz bez włączania komputera. Zaletą tego ISO jest to, że obsługuje wzmaki o naprawdę ciekawej mocy - odkręcam MG Plexi mocno (w środku głośnik G12-80) i jest spokojnie na zewnątrz.

Przy okazji - widzę, że wytłumienie na tym filmie to żart przy projekcie zastosowanym u mnie (sklejka/gąbka/sklejka/gąbka) a spadek hałasu mówi sam za siebie:

« Ostatnia zmiana: 05 Cze, 2013, 11:18:55 wysłana przez Line6-Fanatic »
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
11422 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2010, 20:47:20
wysłana przez mondomg
6 Odpowiedzi
3988 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2010, 11:59:12
wysłana przez Yony
7 Odpowiedzi
3036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2012, 21:45:26
wysłana przez Stivo2005
di box?

Zaczęty przez mattuck Hardware

22 Odpowiedzi
9262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2015, 14:29:42
wysłana przez przemak
6 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 11:02:53
wysłana przez birthmark