Autor Wątek: paczka prosta czy ścięta?  (Przeczytany 5036 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 320
Odp: paczka prosta czy ścięta?
« 21 Cze, 2012, 22:53:30 »
Jutro bd grał z kapelą na mojej pierwszej prostej kolumnie. Generalnie z gry na sucho wywnioskowałem tyle że większego znaczenia co do ogólnego "odsłuchu kolumny" nie ma.

Gdy grałem na ściętej często musiałem odchodzić troszeczke na bok, ponieważ dźwięk nawalał mi prosto w uszy (raz zaliczyłem nawet przez to wtopę na koncercie bo tak rozchulałem wzmaka że schylając się do efektu miałęm dzwoneczki w uszach :D).

W prostej tego problemu nie ma - wszystko brzmi na tyle identycznie (jeżeli chodzi o odsłuch) że moim zdaniem większe znaczenie ma sama budowa paczki jako ściętej czy prostej niż sam fakt potocznie zwanego "siarowania" paczek łamanych - po prostu niektórzy nie odróżniają siary od strumienia dźwięku).

A porównywanie samego dźwięk kolumny łamanej vs ściętej to troche nie halo - moim zdaniem to tak jakby 2 różne modele i grają w nich różne pasma przez samą budowe. Idąc prostym tokiem rozumowania - W końcu prostokąt różni się od trapezu :P. I w różnych modelach firm, różne proporcje tych zmian będą zauważane w poszczególnych pasmach.

Ps. Jeżeli ktoś zrozumiał coś z tego co piszę - to gratuluje :D ( bo ten post wieje hardkorem)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
14262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
32 Odpowiedzi
18966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2009, 23:08:15
wysłana przez gavoja
15 Odpowiedzi
4267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2013, 15:25:41
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
21446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2014, 11:54:45
wysłana przez rusiu