Autor Wątek: Cytat sezonu  (Przeczytany 345044 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 500
Odp: Cytat sezonu
« Odpowiedź #400 22 Mar, 2012, 19:00:59 »
Na kładkach, które w Sznie znam obok schodów są jeszcze łagodne pochylnie, więc problemu dla babć i wózków nie widzę. Serio, to mniejsze zło i właśnie dostosowywanie warunków do nich, do ich bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o tworzenie osobnych dróg dla rowerów, to mi chodziło o to, aby właśnie one były osobne - nie widzę wygody kierowców w tym, że rowery zapierdalają po jezdni, albo po wymalowanym jej skrawku obok, serio. chodziło mi o OSOBNE trasy, wyraźnie oddzielone i na miarę możliwości bezkolizyjnie rozwiązane skrzyżowania, właśnie różnymi pochylniami, kładkami, tunelami, chujwieczym. Serio, da się, tylko na to trzeba by wyłożyć kosmiczne pieniądze i tymczasowo mocno sparaliżować ruch na 3/4 miasta, aby móc coś takiego kompleksowo pierdolnąć (nawet, jeśli w kawałkach falami, to wciąż wg kompleksowego planu, a nie jak nasrane przez gołębia z przypadku). Chodzi mi o sytuację, w której pojazdy silnikowe musza przejmować się tylko innymi silnikowymi, pojazdy publicznej komunikacji miejskiej tylko innymi autobusami/tramwajami/itp, rowery i inne zasilanie mięśniami tylko innymi takimi, a piesi pieszymi i żadna z 4 kategorii nie wchodzi w drogę innej - no, no i oczywiście wszelki ruch tranzytowy i wielkie ciężarówy i tiry itp wypierdalać z miasta na okrężnicę :)

Co do argumentu, że w Szczecinie się da, a gdzie indziej nie - nie wiem, czy to prawda, nie jestem przekonany. Gdyby mój pogląd przedstawić 99% ekonomicznych realistów w samym Sznie, to stwierdziliby, że moja wizja jest niemożliwa, niewykonalna, że trzeba by było budować miasto od zera mając coś takiego w planach, a nie przerabiać istniejącą infrastrukturę, która jest tak spierdolona, jak tylko się da i tak naprawdę do niczego nie przystosowana. I sądzę, że z innymi miastami byłoby to na dokładnie tej samej zasadzie - jakby wyłożyć kasę i przetrzymać okres przebudowy, to by się dało, a później byłoby "O KURWA - RZECZYWIŚCIE", tylko niestety nigdzie w Polsce chyba się takiego przedsięwzięcia nie podejmą, tylko po kosztach będą jeszcze więcej napierdalać bez sensu i komplikować infrastrukturę :(
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2012, 19:09:49 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: