Autor Wątek: NGD Skervesen 7-heaven  (Przeczytany 54325 razy)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: NGD Skervesen 7-heaven
« Odpowiedź #25 23 Gru, 2011, 20:55:30 »
A jak dla mnie jest parę niuansów, które się mi nie podobają. Sorry chłopaki - nie chcę Wam psuć humoru przed świętami, ale sami wiecie jak jest. Jeden szewc nie pochwali nigdy drugiego, że ładne buty robi :-)
Przemku, jak już powiedzałeś A to dokończ, proszę.
nie wiem jak pozostałym, ale mnie to na pewno poprawi humor na święta ;D
W zasadzie to są 2 sprawy, jedna estetyczna a druga konstrukcyjna. Estetyczna to profilowanie topu - ja bym go inaczej wyprofilował. Po prostu zdjąłbym płytę wierzchnia na grubości w okolicach gryfu tak, by najgrubszy punkt topu był w okolicach mostu schodził stopniowo w kierunku gryfu. Jak przypominam sobie jak to się rzeźbiło to tak przygotowany top miał potem ładniejszy profil w okolicach rogów (bo był tam juz cieńszy).
Druga sprawa poniekąd trochę łączy się z pierwszą. W związku z tym, że top nie jest pocieniany w kierunku gryfu to zostało go tam tak grubo, że kieszeń na gryf nawet nie przecięła sie przez top - gryf jak widze na zdjęciach jest zamocowany w klonowym topie a nie w mahoniu! Tak jak pisałem - ja bym nadając skos dla topu uzyskał bazę do frezowania odchylonej kieszeni na gryf i przeciął się aż wgłąb mahoniu. To inna koncepcja konstrukcyjna - mnie łatwiej byłoby uzyskac wtedy właściwe odchylenie gryfu, osadzenie floyda, itp... Ale commelina frezując na CNC ma swoje patenty a ja frezując ręcznie miałem swoje - każda pliszka swój ogonek chwali :-)
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
219 Odpowiedzi
107864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2014, 20:24:51
wysłana przez wuj Bat
338 Odpowiedzi
103080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2012, 21:03:49
wysłana przez tomus
54 Odpowiedzi
25528 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2015, 22:13:25
wysłana przez sify11
93 Odpowiedzi
61833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2013, 23:17:01
wysłana przez Omlet
46 Odpowiedzi
42986 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2013, 12:06:44
wysłana przez mondomg