Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418327 razy)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1600 22 Paź, 2011, 08:24:27 »
Słuchaj, ale w każdej grupie znajdą się osoby fałszywe, udające gorliwość, etc. aby wykorzystać to do osiągnięcia własnych celów ;) . Nasze zdanie jest różne nie z powodu różnicy doświadczeń, a tego, że IMO zbytnio upraszczasz - pamiętaj, że symbole są niezwykle ważne także dla osób mających się za patriotów i prawdziwych w tym co robią, ba, założę się, że żaden z autentycznych patriotów, których znasz nie pozwoliłby (o ile byłby fizycznie w stanie to zrobić) na np. podeptanie flagi w jego obecności.

A to jasne. Temu nie przeczę. Szacunek dla symbolu oczywiście. Mi raczej chodziło o to, kto się symbolami posługuje, czyli komu są one potrzebne. Wydaje mi się, że jak się nie macha symbolem przy każdej okazji to też jest dowód szacunku. Bo później mamy takie sytuacje jak z tego filmiku, gdzie gość zwija flagę w "kupkę". Przykryliby pomnik białą płachtą i problem znika. Ale trzeba było pokazać jak bardzo jest "patriotycznie". Jeszcze raz to napiszę - jak ktoś prezentuje sobą dane wartości to nie potrzebuje symboli, aby to podkreślać. Niech one będą w tle, trochę nietykalne. Taka postawa wobec symboli to dla mnie właśnie oznaka szacunku.