Autor Wątek: Co was ostatnio zszokowało?  (Przeczytany 1418331 razy)

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: Co was ostatnio zszokowało?
« Odpowiedź #1600 21 Paź, 2011, 10:02:58 »
Tak jak chrześcijanie, tak samo i patrioci - osoby, które symbole traktują jak największą świętość to przeważnie hipokryci, a ich wartości są tylko na pokaz, tak jak na pokaz są te symbole.
Widzę, że twojej radosnej twórczości starczyłoby na jakąś książkę pt. "jak poznać hipokrytę", tyle, że nie wiem kto by to kupował. Mniej teorii, więcej praktyki.
To właśnie wynika z praktyki i dziesiątki razy się potwierdziło. Znajomi którzy np. prezentują wartości chrześcijańskie, nie obwieszają się krzyżami, nie używają zwrotów: "Ja, jako katolik uważam, że...", w zasadzie jakbym ich bliżej nie znał to bym nawet nie wiedział nic o ich wyznaniu.
A znowu Ci znajomi, którzy najgłośniej mówią jak bardzo są wierzący, a ściany mają przykryte świętymi obrazkami to przeważnie dwulicowe kurwy, zdradzają się nawzajem, oszukują. Toteż do tego im te symbole potrzebne. Do zatuszowania rzeczywistości.
Tak samo z patriotyzmem. Jakoś dziwnie się składa, że ten co najgorliwiej wiesza flagę w święto państwowe to w dni powszednie mało patriotyczną postawę prezentuje. A ludzie, którzy rzeczywiście coś robią dla ogółu (rzecz jasna, lokalnie) jakoś się nie obnoszą z patriotyzmem, nie rozwieszają flag na całym bloku, również dlatego, że ciężko pracują i nie mają nawet czasu pomyśleć o takich pierdołach na pokaz.

Nie mówię, że tylko do tego służą symbole, bo zdecydowanie nie powinny. Niestety ludzie teraz w taki sposób ich używają, bo symbole są im na rękę, żeby mogli nimi zakryć to czego się wstydzą. Albo użyć do osobistych celów, jak politycy. Nie trzeba czytać podręcznika o hipokryzji, wystarczy znać podstawy psychologii i obserwować społeczeństwo.

Ja nie twierdzę, że symboli nie powinno się szanować. Tylko dla człowieka z wartościami, symbole są mają znaczenie... symboliczne :) A nie nadrzędne.