Autor Wątek: Custom'owa obudowa combo w drewnie  (Przeczytany 6702 razy)

Offline Line6-Fanatic

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • milczenie jest srebrem - dźwięk jest złotem
Odp: Custom'owa obudowa combo w drewnie
« 29 Wrz, 2011, 05:28:33 »
>W jakim przedziale cenowym planujesz zamknąć tą inwestycję?

Nie wiem, zbieram informacje. Jest pewnie próg szaleństwa, którego nie chciałbym przekroczyć i muszę znaleźć równowagę pomiędzy tym co będzie fajne a najmniejszą linią oporu, czyli kupieniem gotowej skrzynki.

Mam dwa Bassmany RI. Pierwszy jest w całości fabryczny a drugi od gościa, który stwierdził, że Bassmany RI, to szitex nad szitexami i kupił piec tylko po to, żeby zostawić sobie skorupę i głośniki Jensena. Przechwyciłem za grosze nowy, kompletny i działający wzmak, który czeka na nowy dom. Generalnie robienie takiej obudowy (zwłaszcza w tweedzie) jest "za drogie" i stąd pomysł na to, żeby zrobić to w drewnie. No dobra, nie tylko stąd - również stąd:

http://www.mesaboogie.com/amplitudes/2004/NammJan04/NewsltrPhotos2-04/NAMMBig/Lone%20Star%20Flame%20Maple%20-%20NAMM%20-%201-15-04.jpg


Punkty odniesienia są dwa: gotowa obudowa, którą można kupić w sklepie i cena Bassmana RI, jaką zapłaciłem w sklepie w Niemczech w wersji fabrycznej - nie mam zamiaru oszaleć i włożyć w projekt pieniędzy, których nie odzyskam, gdybym przestał lubić Bassmany.

http://www.tubeampdoctor.com/en/shop_Speakers_Cabinets_Amp_Cabinets/Amp_Cabinet_Tweed_Bassman_Style_5F6A_859

Dzisiaj cena skrzynki nie wygląda dobrze, ale brak pośpiechu i możliwość poczekania na lepszy okres na walucie, pewnie pozwoli zbić cenę o 15-20 procent i tylko wkręcić całość do obudowy. Głośniki mam z Bassmana z lat 70, ale długo leżały na półce, więc dopuszczam wymianę na coś nowego i to też będzie wpływało na akceptację ceny końcowej.

Kolejnym punktem odniesienia jest to, żeby nie oszukiwać się i nie tracić energii a później zostać z takim koszmarkiem (taki jestem wstanie zrobić sam):

http://i238.photobucket.com/albums/ff243/Casey4s/Cab%20Construction%20in%20Walnut/ce25.jpg

Zabawa będzie droga, więc to musi być 100-procentowy strzał (na starcie drewno musi mieć gwarancję dobrego wyglądu a wykonawca nie może powiedzieć "Panie, nie wyszło"). Największą niewiadomą będzie to, jak to-to zagra w finale, ale to już ryzyko obranej ścieżki i również obecne przy zamawianiu obudowy w tweedzie.

> Buzzaro

super ta skorupka ze zdjęcia - kto wie, czy nie skończy się zamówieniem czegoś u ciebie w klasycznym wyglądzie - ten tweed, nawet lakierowany, nie jest zbyt praktyczny.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2011, 05:52:22 wysłana przez Line6-Fanatic »
moody self-obsession is only attractive in men who can play guitar

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
13869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2009, 18:18:18
wysłana przez Yony
0 Odpowiedzi
3302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 14:09:44
wysłana przez jerzees
15 Odpowiedzi
7537 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 15:33:43
wysłana przez harry_manback
3 Odpowiedzi
1175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2015, 19:38:13
wysłana przez admaxo