Autor Wątek: John Monteleone o gitarach.  (Przeczytany 12599 razy)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: John Monteleone o gitarach.
« 25 Sie, 2011, 17:49:30 »
Cytuj
najbardziej wdzięcznymi w tej materii były ( piszę były z wiadomych przyczyn )... basy NTB
No tak: duży i gruby korpus, długa skala i grube struny potęgują efekt X10.
Ja się oszczywałem po nogawkach z ciekawości, kiedy robiliśmy ("robiliśmy" - przyczepiło się gówno okrętu i mówi "płyniemy" - jako 16-21-latek całe dnie szlifowałem topy i boczki, zagryzając kiełbasą w palisandrowych trocinach) :) -  całą serię identycznych akustyków i klasyków. Tylko jedna była np. cała z palisandru, druga z mahoniu, trzecia z jabłoni, czwarta z klonu etc, etc. Przy gryfach z materiału wyciętego z tej samej kłody, efekty końcowe były jak noc i dzień. I odwrotnie - wiosła z identycznym korpusem, brzmiały radykalnie inaczej z gryfami z różnego materiału. Ale i tak, jak dla mnie - wygrywa palisander - imho nie ma i nie będzie chwilowo lepszego materiału na gryf (i korpus w przypadku akustyka). Przypadek mojego MM, który ma teraz Radek, to potwierdza.

EDŁORT:

Ciekawostka: Mark Knopfler, kolo który imho wie "co-nieco" o soundzie, zadedykował Monteleone piosenkę. Nudną jak zwisły chuj mandaryńskiego eunucha i mruczaną w niepowtarzalnym stylu Knopflera, ale o czymś to świadczy.

UWAGA!!! Materiał zarejestrowany przez M. Knopflera nie zawiera hajgejnowego przesteru gitarowego, co może spowodować trwałe uszkodzenie czołowego płata mózgu u osób uzależnionych od efektu Exar Moon Metal MM-03, bądź pochodnych.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2011, 18:24:46 wysłana przez wrobelsparrow »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
43 Odpowiedzi
20440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2013, 10:46:59
wysłana przez Musza
John Campbell

Zaczęty przez Algiz Muzyka

0 Odpowiedzi
1221 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2014, 16:47:58
wysłana przez Algiz
0 Odpowiedzi
1434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Kwi, 2016, 11:53:22
wysłana przez delaa
60 Odpowiedzi
11659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2021, 21:08:23
wysłana przez spacelord7
0 Odpowiedzi
1286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Cze, 2022, 19:17:47
wysłana przez dari555