Autor Wątek: Projekt Kurier  (Przeczytany 7056 razy)

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Projekt Kurier
« 25 Cze, 2011, 16:07:32 »
My wcześniej  mieliśmy  umowę z  OPEK i zdecydowanie nie polecam. Paczki notorycznie dochodziły po  2  dniach. Co było wręcz  nie do  zniesienia, tłumaczenie klientom gdzie jest ich towar... duży plus dla nich to że  faktycznie  było  bardzo tanio.

W tej chwili mamy  umowę  z UPS   nie jest aż tak tanio jak było  w OPEKu ale  za  to  zawsze  jest na  czas,  do  tego dużo mniej  czasu trzeba poświęcić na wypisywanie  listów bo robi się to elektronicznie. W tej chwili wprowadzamy system B2B i B2C który nam kurierów obsłuży więc jeszcze mniej czasu na  to pójdzie.  Do  tego  nie mniej ważne że jednym  kurierem  obsługujemy  zarówno paczki  PL jak i zagraniczne.

Pewnie zupełnie inaczej  wygląda  to  z perspektywy  konsumenta,  który wysyła  1  paczkę na pół roku, jednak  jeśli wysyła  się dużo to te różnice są  bardziej widoczne.

Kolejna  rzecz  - w OPEKu niby  cena dobra, ale na pobrania trzeba było czekać 3 tygodnie!, w  UPS najpóźniej w 7 dni są  przelewy - nie muszę  chyba pisać jak  jest to ważne.


Moje  doświadczenia  jeśli chodzi o wysyłanie, koczą się na tych 2  kurierach. Jadnak praktycznie wszyscy kurierzy przywożą nam paczki   i widzę  jak  to  wygląda. Tutaj  zdecydowanie po raz kolejny wielki plus  dla  UPS,  chłopak  wlatuje  wita się i nawet nie wiem  kiedy go  już nie ma,  nie stęka, że ciężkie itd. Do  tego paczki dochodzą i przychodzą całe! Nie wiem czy we wszystkich miastach  tak to  wygląda  ale  UPS ma dość konkretne busy, które maja półki na mniejsze paczki...