Autor Wątek: Projekt Kurier  (Przeczytany 7047 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Projekt Kurier
« 24 Cze, 2011, 00:19:57 »
Wyrzućmy nasze żale... :D Ażeby nie śmiecić w Ranach to tu można ponarzekać jaki kurier jest dobry, jaki zły.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #1 24 Cze, 2011, 00:40:46 »
Ups dobry.

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #2 24 Cze, 2011, 01:28:16 »
UPS - korzystam tylko z nich i tylko za pośrednictwem www.tani-kurier.pl. Przesyłki do 30kg wysyłane za 19,99zł, cholernie wygodna obsługa przez neta. Wysyłam tak już dość sporo sprzętu i nigdy się nie zawiodłem :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #3 24 Cze, 2011, 02:25:35 »
O, ten link może się okazać przydatny.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #4 24 Cze, 2011, 06:34:34 »
Ja całe szczęście nie miałem do tej pory jakiś większych problemów z kurierami, a z tego co mogę o nich powiedzieć:

Siódemka - faktycznie drożyzna

DHL - wysyłam tym rzeczy, na których mi bardzo zależy - naprawdę solidna firma, starają się nawet dbać o to, żeby paczka zbytnio się nie poobijała  ;)

UPS - przeciętnie, ale tanio - stosuję do zwykłych przesyłek

oczywiście nie może też zabraknąć klasyki, czyliiii

POCZTEX :headbang: - banda jebanych leserów, znajomy korzystał z nich przy przesyłce z zagranicznego sklepu z płytami (albumy różnych mało znanych zespołów hc i metalowych, niedostępne w PL) o wartości ok 500 zł, paczki nigdy nie zobaczył na oczy. Staram się możliwie nigdy nie korzystać z tego kuriera i jak na razie wychodzi mi to całkiem dobrze. Tutaj klasyczny przykład jak działa nasza kochana poczta polska:



ogólnie wiadomo - padaka, zwalniają teraz mnóstwo ludzi żeby się utrzymać na rynku w 2013 r. kiedy stracą już monopol na listy do 50 gram  :lol:
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2011, 07:32:24 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #5 24 Cze, 2011, 08:08:33 »
DPD - średnio się z nimi polubiłem, kurier miał dla mnie paczkę, przychodził przez 3 dni codziennie o 11, jak nikogo nie było. Nie zadzwonił, miałem problem żeby od centrali uzyskać numer do tego kuriera. Nie mógł zostawić paczki u sąsiadów, więc ciężko było się z nim umówić żeby przeszedł o bardziej ludzkiej porze.

UPS - w sumie nie narzekam, zawsze było sprawnie, tylko drogo, kurier sam do mnie zadzwonił w dniu dostawy z rana i powiedział w jakich godzinach u mnie będzie. Bardzo mi to odpowiada

DHL - jak dotychczas moi faworyci. Nigdy nie miałem z nimi większych problemów, tylko raz kurier przekazał paczke sąsiadowi i nie zadzwonil do mnie ani że był, ani że dał ją sąsiadowi i któremu. O tym fakcie dowiedziałem się ze strony DHL, jak wrzuciłem śledzenie przesyłki. Było tam napisane że przesyłkę dostarczono, odbiorca: nazwisko sąsiada. Był tylko jeden problem - mieszkałem w nowym mieszkaniu około tygodnia-dwóch i za choloerę nie wiedziałem w którym spośród pozostałych 21 mieszkań mieszka ów sąsiad ;) Ale wszystko dobrze się skończyło, byl to jednorazowy przypadek. Odbiór przesyłki też zawsze sensownie się odbywał z telefonami i ustawianiem wcześniejszego/późniejszego terminu odbioru paczki.

Siódemka - nie wiem czy oni mają czy nie obowiązek wnieść paczkę, ale zawsze byłem przekonany że do pierwszego piętra mieści sie w obowiązkach kuriera. Tak czy inaczej na firmę nie narzekam, bo działała sprawnie, tylko człowiek który mi przywoził paczkę to był zwykły chuj, który najchętniej wywalił by mi ją przed brama wejściową i pojechał, bez możliwosci otworzenia przesyłki bo się śpieszy. Ale i tak nie korzystam z ich uslug ;)

Kolporter - firma od neidawna ma usługi kurierskie, właśnie idzie do mnie paczka za ich pośrednictwem. Póki co dostaję maile z informacjami odnośnie paczki, więc jest nieźle.

Generalnie od siebie mogę polecić www.wysylajnajtaniej.pl Korzystam z ich usług od około dwóch lat. U mnie obsługuje ich DHL, cenowo jest świetnie. Wysyłka gitary to koszt ~17,70, ubiezpieczona na dowolną kwotę to + 2pln, czyli wysłanie gitary ubezpieczonej na 4000 za mniej niż 20 pln. Dla mnie bomba. Tylko trzeba czasem pokombinować z podaniem wymiarów, czyli który wymiar naszej paczki to wysokość, głębokość etc. Generalnie najtaniej wychodzi jak ten największy to wysokość :)

Za pośrednictwem taniego-kuriera wyceniło mi taka samą przesyłkę na 48 pln :/
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #6 24 Cze, 2011, 12:39:11 »
A ja się będę upierał, ze Poczta Polska ( nie mylić z Pocztexem ) forever. Gitara idzie 2-3 dni, za około 20 zł, nigdy nie miałem żadnych problemów ani z odbiorem, ani z panem listo(paczko)noszem, ani zwłaszcza z samą przesyłką.
A w razie czego nie muszę wydzwaniać, martwić się, pilnować, żebym był akurat w domu ( choć z reguły duże paczki dostawałem wieczorem ), bo odbieram przesyłkę w poczcie za rogiem w razie nieodebrania jej od listonosza.

Imo pełna kultura, choć, faktycznie, ubezpieczać, nie ubezpieczałem.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #7 24 Cze, 2011, 13:17:24 »
Strasznie długie, ale może ktoś ma czas ;):
Spoiler

W skrócie: wielkie paczki z paczkami w środku = Eurokurier.pl!
Paczki z głów!

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #8 24 Cze, 2011, 15:10:09 »
Jak na razie widzę, że prowadzą moi faworyci czyli DHL, ciekawe czy tak będzie do końca  :P
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #9 24 Cze, 2011, 15:30:51 »
Mnie DHL odwaliło parę ładnych lat temu taką akcję, że się do nich mocno zniechęciłem. Było tak, zakupiłem kombo lampowe na allergo, przy czym miałem umowę ze sprzedawcą, że jeśli coś będzie nie tak z nim lub nie przypasi, to odsyłam mu je z powrotem i dostaję kasę. Kombo przyjechało, zapłaciłem kwotę pobrania. Fajnie, odpalam, coś brzęczało (okazało się potem, że w transporcie coś się walnęło, w czasie ponownego transportu znowu się walnęło i samo naprawiło), po dwóch dniach stwierdziłem, że brzmienie też mi nie siadło do końca. Zawiozłem kombo do DHL i odesłałem je do sprzedającego. Czekam na moją kasę. Sprzedający dzwoni parę dni mnie później i informuje, że kombo do niego wróciło i jak tylko dostanie kasę z pobrania, to mi ją przeleje. Kasy jeszcze przez parę dni nie otrzymał, po czym zadzwonił do DHL. DHL mu oznajmiło, że ja paczki nie odebrałem i nie mają pieniędzy za nią, bo skoro nie odebrałem komba, to nie było przecież zapłacone, paczka stoi u nich w magazynie. Dzwoni sprzedający do mnie i mi to mówi, ja mu na to, no tak, tylko przecież kombo jest u pana, bo je odesłałem, a jakby go nie odebrał, to bym go nie odesłał, a skoro pan je ma, to nie może stać u nich w magazynei. On na to, że świetnie zdaje sobie sprawę z tego i coś tu jest nie tak, kasę za kombo niezwłocznie mi przelał nie czekając na tamto pobranie. Okazało się, że pieniądze za kombo wziął kurier (swoją drogą kawał przygłupa, skoro myślał, że nikt się nie zorientuje). DHL po wielu perturbacjach, skargach, listach, telefonach oddało pieniądze sprzedającemu z jakąś niewielką nawiązką chyba. Ogólnie mówiąc totalny brak profesjonalizmu i odpowiedzialności ze strony DHL. Tego kuriera złodzieja, skurwysyna nawet nie będę komentować, domyślam się, że skończyło się jakąś sprawą karną. W całej przygodzie postawa sprzedającego była tutaj niezwykle w porządku, serio, rzadko takich uczciwych ludzi się spotyka, jak tamten człowiek, do którego owo kombo kupiłem.

Mniej więcej tak to było, bardzo stara historia.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2011, 15:38:24 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #10 24 Cze, 2011, 16:09:23 »
...Dzwoni sprzedający do mnie i mi to mówi, ja mu na to, no tak, tylko przecież kombo jest u pana, bo je odesłałem, a jakby go nie odebrał, to bym go nie odesłał, a skoro pan je ma, to nie może stać u nich w magazynei. On na to, że świetnie zdaje sobie sprawę z tego i coś tu jest nie tak, kasę za kombo niezwłocznie mi przelał nie czekając na tamto pobranie....
:D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #11 24 Cze, 2011, 19:00:07 »
...Dzwoni sprzedający do mnie i mi to mówi, ja mu na to, no tak, tylko przecież kombo jest u pana, bo je odesłałem, a jakby go nie odebrał, to bym go nie odesłał, a skoro pan je ma, to nie może stać u nich w magazynei\

Zagadkę rozwikłali. Szerloki jebane

:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #12 24 Cze, 2011, 19:03:12 »
 8)

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #13 25 Cze, 2011, 01:04:13 »
A ja poprę Racheta - Poczta Polska daje radę. Tanio, szybko, solidnie, a dostawca nie ma problemu ze znalezieniem mojej nory (a wierzcie mi, mieszkam na takim zadupiu, że Dolina Muminków wysiada). Chociaż jak już muszę coś kurierem załatwiać to albo DHL albo UPS - w miarę gramotni ludzie tam pracują (a przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem). DPD nie polecam - jakiś czas robiłem w jednym z ichnich magazynów i zdarzało się, że coś gdzieś "przepadło bez wieści" albo "się stłukło". Na pewno niczego wartościowego bym im nie powierzył. 
It's always nice to have a penis.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #14 25 Cze, 2011, 01:19:33 »
Pocztą wysyłałem jedynie małe pierdółki i bywało różnie - czas realizacji od 2 dni do 2 tygodni przy poleconym priorytecie :D
Co do kurierów - raz wysyłałem wiosło i piec (nieduży na szczęście) UPSem, zapłaciłem mniej niż podejrzewałem. Doszło po trzech dniach.
Gdy kupowałem bas, przywiozło go DPD. Na stronie pisało że jest już w Gdyni, u mnie był trzy dni później o 19.30. W ramach ciekawostki dodam że kurier wyglądał jak troglodyta i miał cały ryj w bliznach :D
Gdy kupowałem wiosło, z tego samego sklepu co bas, doszło jakoś nadspodziewanie szybko, ale szczegółów nie pamiętam - możliwe że po prostu nie było mnie wtedy w domu.
Tak, wiem że raczej nie pomogłem :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #15 25 Cze, 2011, 01:35:18 »
ja występuję zawsze w roli tego co odbiera 
standardem jest telefon od kuriera
- dobry - ja tu mam przesyłkę za pobraniem
- witam - jestem w pracy !!!
- Ooooo  ale ja mam trasę i już mnie nie będzie w tej okolicy
- trudno przyjedzie Pan jutro :)
oczywiście awantura , że on nie będzie na mnie czekał , ze sro iże gówno !!!
szczerze ?
zapłaciłem za tą przesyłkę i mają mi ją dostarczyć tak jak ja chcę
wali mnie to czy to UPS, DHL, czy jedenastka :D
przecież ja do niczego ich nie zmuszam - nie pasuje ? wypad !!!
Nie polecę żadnej firmy bo z każdą jest ten sam problem - kurierom się wydaje , że przynoszę nam szczęście i powinniśmy ich traktować jak posłańców bogów - powiem jak moja ciocia "dalij jazda" :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Harbinger

  • Gaduła
  • Wiadomości: 175
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #16 25 Cze, 2011, 02:09:59 »
Dlatego czasem w odbieraniu przesyłek nieodzowna jest pomoc sąsiadów - ofc, jak są zaufani
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2011, 02:17:51 wysłana przez Harbinger »
Nadal u steru, sił dodaje nurt gniewu, nadal przy mnie wiatr umiera z braku tlenu...

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #17 25 Cze, 2011, 09:03:42 »
Z pocztą to bywa tak, że chamom się nawet awiza czasami nie chce zostawić. Po 2-3 dniach samemu trza łazić na pocztę i pytać czy jakiejś przesyłki nie ma. Przeżyłem to w dwóch miastach: Sandomierz i Lublin.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #18 25 Cze, 2011, 09:39:57 »
Najgorzej jest z GLS. Mieszkam w bloku i awizo potrafili mi do domofonu przykleić. Raz po 2 tygodniach od zamówienia dowiedziałem się, że paczka czeka na mnie w parcel shopie, tylko że awizo pewnie się od domofonu odkleiło i miałem farta, bo już chcieli odsyłać do nadawcy.

Miałem też ostatnio przejścia z DHLem. Przywieźli mi rozwaloną paczkę. Złożyłem reklamację i miał kurier przyjechać z protokołem szkody. Najpierw nie przyjechał w ogóle, potem przyjechał, ale bez papierów. Trwało to ze 3 tygodnie, ale na szczęście sklep (nadawca) zachował się bardzo prokliencko i wysłali mi nową sztukę a tamto z DHLem wzięli na siebie.

Pocztą nic wartościowego już nie wyślę, po tym jak mi skroili całą paczkę i pokazali mi podpisane (niby przeze mnie) potwierdzenie odbioru...
minimum respect!

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #19 25 Cze, 2011, 12:25:30 »
Zawsze jak patrzę przy odbiorze towaru w oczy tych młodych, łysych kolesi, pracujących jako kurierzy, to widzę bezdenną, matową otchłań, nieskażoną błyskiem intelektu... Może jestem uprzedzony, ale to jest najczęstszy tym kuriera jaki widzę.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #20 25 Cze, 2011, 12:32:17 »
Zawsze jak patrzę przy odbiorze towaru w oczy tych młodych, łysych kolesi, pracujących jako kurierzy, to widzę bezdenną, matową otchłań, nieskażoną błyskiem intelektu... Może jestem uprzedzony, ale to jest najczęstszy tym kuriera jaki widzę.

ja najczęściej spotykam starych, poczciwych dziadków :)
minimum respect!

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #21 25 Cze, 2011, 12:36:24 »
Zawsze jak patrzę przy odbiorze towaru w oczy tych młodych, łysych kolesi, pracujących jako kurierzy, to widzę bezdenną, matową otchłań, nieskażoną błyskiem intelektu... Może jestem uprzedzony, ale to jest najczęstszy tym kuriera jaki widzę.

ja najczęściej spotykam starych, poczciwych dziadków :)
Niestety, ja dosłownie nigdy takiego nie spotkałem, a zdecydowanie lepiej się rozmawia z takim typem człowieka.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #22 25 Cze, 2011, 13:58:09 »
ja mam szczęście bo do mnie za każdym razem przujeżdżają ci sami kurierzy (w zalezności czy wysyłam, czy otrzymuje i czy jest to wrocław czy oleśnica) więc w jakiś tam sposób kojarzymy się na tyle żeby byc dla siebie uprzejmymi :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #23 25 Cze, 2011, 16:07:32 »
My wcześniej  mieliśmy  umowę z  OPEK i zdecydowanie nie polecam. Paczki notorycznie dochodziły po  2  dniach. Co było wręcz  nie do  zniesienia, tłumaczenie klientom gdzie jest ich towar... duży plus dla nich to że  faktycznie  było  bardzo tanio.

W tej chwili mamy  umowę  z UPS   nie jest aż tak tanio jak było  w OPEKu ale  za  to  zawsze  jest na  czas,  do  tego dużo mniej  czasu trzeba poświęcić na wypisywanie  listów bo robi się to elektronicznie. W tej chwili wprowadzamy system B2B i B2C który nam kurierów obsłuży więc jeszcze mniej czasu na  to pójdzie.  Do  tego  nie mniej ważne że jednym  kurierem  obsługujemy  zarówno paczki  PL jak i zagraniczne.

Pewnie zupełnie inaczej  wygląda  to  z perspektywy  konsumenta,  który wysyła  1  paczkę na pół roku, jednak  jeśli wysyła  się dużo to te różnice są  bardziej widoczne.

Kolejna  rzecz  - w OPEKu niby  cena dobra, ale na pobrania trzeba było czekać 3 tygodnie!, w  UPS najpóźniej w 7 dni są  przelewy - nie muszę  chyba pisać jak  jest to ważne.


Moje  doświadczenia  jeśli chodzi o wysyłanie, koczą się na tych 2  kurierach. Jadnak praktycznie wszyscy kurierzy przywożą nam paczki   i widzę  jak  to  wygląda. Tutaj  zdecydowanie po raz kolejny wielki plus  dla  UPS,  chłopak  wlatuje  wita się i nawet nie wiem  kiedy go  już nie ma,  nie stęka, że ciężkie itd. Do  tego paczki dochodzą i przychodzą całe! Nie wiem czy we wszystkich miastach  tak to  wygląda  ale  UPS ma dość konkretne busy, które maja półki na mniejsze paczki...

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #24 25 Cze, 2011, 17:31:12 »
UPS przez tanikurier. Fajna usługa bo można zamówić przez neta i monitorować przesyłkę, a do tego jest stosunkowo tanio. Nie podoba mi się to że kurier nie dzwoni do adresata i przez to trzeba czatować w domu i nie wychodzić nawet po bułki na drugą stronę ulicy bo wizyta kuriera trwa 5 sec. Kurwa nawet na kibel nie wolno iść!

Raz gitarę dostarczał mi OPEK i byłem bardzo zadowolony. Najpierw zadzwonił żeby zapytać czy jestem w domu, bo za 20min będzie u mnie z paczką. Na miejscu żadnego pośpiechu. Spokojnie rozpakowałem przy nim karton, obejrzałem dokładnie gitarkę i dopiero się pożegnaliśmy.

Jeśli chodzi o Pocztę Polską to korzystam z ich usług najczęściej i nigdy nie miałęm powodów do narzekań. Szybko i tanio. O ile oczywiście wysyła się priorytetem.