Autor Wątek: Projekt Kurier  (Przeczytany 7046 razy)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #25 25 Cze, 2011, 19:22:47 »
Jakiś tydzień temu wysyłałem 50kg Mesę 4x12 z Wrocka do Gdańska, nie polecam firm OPEK i BPS kurier po paczkę nie mógł dotrzeć przez 4 dni!!!, dzwoniłem, pisałem obiecywali że już jedzie, zaraz będzie itd ... chuja, zamówiłem DPD (bo obsługują firmę w której pracuje) przyjechali w 45 min, zabrali, na następny dzień była w Gdańsku. Koszta za transport paczki u innych firm przewozowych:
Opek - 122 zł, DHL - 209 zł, DPD - 54 zł ... nic więcej do powiedzenia nie mam, od teraz zawsze DPD.

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #26 25 Cze, 2011, 19:32:05 »
Ja z UPS nie mam problemu. Ostatnio miał przyjechać DPD po paczkę od szwagra i 4 dni już na nich czeka, najlepsze jest to, że zamawiającemu DPD powiedział, że kurier był, a paczka była źle zapakowana :D Tempe...

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #27 26 Cze, 2011, 13:00:23 »
Dawid koszty to akurat kwestia względna, jak  się nie ma umowy to warto korzystać  z firm pośredniczących... ja za  to samo zapłacił bym polowe  tego co ty...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #28 27 Cze, 2011, 09:02:11 »
Jakiś tydzień temu wysyłałem 50kg Mesę 4x12 z Wrocka do Gdańska, nie polecam firm OPEK i BPS kurier po paczkę nie mógł dotrzeć przez 4 dni!!!, dzwoniłem, pisałem obiecywali że już jedzie, zaraz będzie itd ... chuja, zamówiłem DPD (bo obsługują firmę w której pracuje) przyjechali w 45 min, zabrali, na następny dzień była w Gdańsku. Koszta za transport paczki u innych firm przewozowych:
Opek - 122 zł, DHL - 209 zł, DPD - 54 zł ... nic więcej do powiedzenia nie mam, od teraz zawsze DPD.

Dawson, to gratuluję, że udało się Tobie wysłać, bo pisałem w tym długim poście, którego nikt nie czytał, że DPD ode mnie nie wzięło, bo max load wynosi 31,5kg! A UPS nie wziął paki - bo ma magnesy! W końcu wysłałem Eurokurierem, ale jako szafkę drewnianą ;).
Paczki z głów!

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #29 16 Wrz, 2011, 11:11:16 »
Wczoraj po raz pierwszy od dawna skorzystałem z usług DHL i nigdy więcej tego błędu nie powtórzę.
Sprawa prosta, wczoraj, kilka minut po północy zamówiłem kuriera przez tani-kurier.pl Przesyłka niewielka (telefon), więc i problemu być nie było. Preferowaną godzinę odbioru ustawiłem na 10-14 i podałem adres mojego miejsca pracy (pracuję od 9 do 16), żeby jak najszybciej paczka została odebrana. Kilka minut przed 14 zadzwoniłem na infolinię, bo kuriera nie dawał znaku życia, nie dzwonił, że się spóźni etc. Miły Pan z infolinii powiedział, że kurier nie odbiera telefonu i może mu przekazać jakąś wiadomość ode mnie, poprosiłem więc żeby przekazał mu, że czekam na kontakt. Dobiła 16, praca skończona, kuriera nie było, więc poleciałem do swojej kobity na obiad. Kilka minut przed 17 zadzwonił kuriera i z ryjem na mnie, że nie ma mnie w pracy i nie zostawiłem tam paczki (nie będę kurwa przecież zostawiał wartościowej przesyłki bez opieki). Grzecznie mu zatem wyjaśniłem, że czekałem na niego w takich, a nie innych godzinach, a że nie przyjechał to się "przemieściłem". Podałem mu adres mojej pięknej, żeby przyjechał po paczkę, a on znowu zaczął się pultać, że to nie jego rejon itp (od mojej pracy do miejsca w którym byłem jest odległości rzędu 1km max), ale w końcu z wielką łaską powiedział, że zaraz będzie. Przyjechał i znowu zaczął piłować ryj, że mam dwie kartki z listem, a nie trzy. Grzecznie zatem wytłumaczyłem, że wg. instrukcji wystarczą dwie itp itd. ten znowu coś tam pobrzęczał, po czym podpisał, wziął paczkę i trzasnął drzwiami. Na szczęście paczka dzisiaj dotrze do Az'a, więc niby wszystko jest ok. Nie mniej jednak, niesmak pozostał.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #30 16 Wrz, 2011, 11:20:55 »
Żeby kurwa w całości do mnie to doszło! :P
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #31 16 Wrz, 2011, 11:30:15 »
Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba po prostu poznać kurierów, który ogarniają Twój rejon. Wszędzie jakiś ciołek się trafi.

Z DHL nigdy nie miałem problemów(Warszawa, Elektoralna) - wręcz z uśmiechem na ustach targali moje graty 3 piętra po schodach w obydwie strony.
Z UPS nie miałem żadnej poważniejszej przygody(Lublin, Truskawkowa), ale jeden ciołek ostro starał się uprzykrzyć mi życie bluzgami, wielokrotnymi telefonami z pytaniami o to samo, fochami ("obraziłem się i jutro nie przyjadę") oraz chujowym akcentem.
Z GLS ograniczyłem kontakt z kurierem do minimum oddając paczki w Parcel Shopie i nigdy nie było najmniejszych problemów.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #32 16 Wrz, 2011, 11:55:08 »
http://www.sprintero.pl/

Wydaje mi się, że może się to wam przydać. Ostatnio odkryłem tą stronę i zamawiałem 2 razy od nich kuriera. Wszystkie paczki do 30 kg wyślecie za około 20zł plus-minus zależne od odległości. Goście mają chyba jakąś umowę, normalnie kurier UPS przyjeżdża.

Offline davqoniu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 164
  • Brotherhood of Lefties ;)
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #33 16 Wrz, 2011, 12:06:12 »
No, ja korzystam z tani-kurier.pl Obsługują ich UPS i DHL.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #34 16 Wrz, 2011, 13:02:56 »
Mnie niszczy u kurierów ich najlepszy patent na dostarczenie paczki:

Dzwoni telefon, odbieram:
- Dzień dobry, mam dla Pana paczkę, stoję właśnie pod blokiem.

...
mniut i piah

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #35 16 Wrz, 2011, 14:36:55 »
Kurierzy to najgłupsze istoty we wszechświecie, dziękuje, tyle miałem do dodania w temacie.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #36 16 Wrz, 2011, 14:51:52 »
Obecnie wszystko wysyłam DPD.
Wysyłka i dostawa bez zastrzeżeń. Czasem coś rozjebią i się nie chcą przyznać ale to margines. Kurier, który mnie obsługuje to ekstra gość( :D ).
Problem pojawia się jak zamawiam odbiory z reklamacji od klientów. No ostatnio przekroczyli magiczną granicę 50% paczek których nie odbierają :/
No ale korzystam bo niskie ceny.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #37 16 Wrz, 2011, 19:05:47 »
Kurierzy to najgłupsze istoty we wszechświecie, dziękuje, tyle miałem do dodania w temacie.

To już mogłeś nic nie dodawać...

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #38 16 Wrz, 2011, 19:50:30 »
Mnie niszczy u kurierów ich najlepszy patent na dostarczenie paczki:

Dzwoni telefon, odbieram:
- Dzień dobry, mam dla Pana paczkę, stoję właśnie pod blokiem.

...
i jeszcze pyta czy jestem w domu, hahahah. Mowie to wyciagniej reke nacisnij przycisk i sprawdz.  :) A kuku :)

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Projekt Kurier
« Odpowiedź #39 16 Wrz, 2011, 21:57:47 »
Kurierzy to najgłupsze istoty we wszechświecie, dziękuje, tyle miałem do dodania w temacie.

To już mogłeś nic nie dodawać...
Jak chcesz się prześcigać w daremności postów to proszę bardzo, dodam kolejny.