Autor Wątek: Projekt Kurier  (Przeczytany 7267 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Projekt Kurier
« 24 Cze, 2011, 08:08:33 »
DPD - średnio się z nimi polubiłem, kurier miał dla mnie paczkę, przychodził przez 3 dni codziennie o 11, jak nikogo nie było. Nie zadzwonił, miałem problem żeby od centrali uzyskać numer do tego kuriera. Nie mógł zostawić paczki u sąsiadów, więc ciężko było się z nim umówić żeby przeszedł o bardziej ludzkiej porze.

UPS - w sumie nie narzekam, zawsze było sprawnie, tylko drogo, kurier sam do mnie zadzwonił w dniu dostawy z rana i powiedział w jakich godzinach u mnie będzie. Bardzo mi to odpowiada

DHL - jak dotychczas moi faworyci. Nigdy nie miałem z nimi większych problemów, tylko raz kurier przekazał paczke sąsiadowi i nie zadzwonil do mnie ani że był, ani że dał ją sąsiadowi i któremu. O tym fakcie dowiedziałem się ze strony DHL, jak wrzuciłem śledzenie przesyłki. Było tam napisane że przesyłkę dostarczono, odbiorca: nazwisko sąsiada. Był tylko jeden problem - mieszkałem w nowym mieszkaniu około tygodnia-dwóch i za choloerę nie wiedziałem w którym spośród pozostałych 21 mieszkań mieszka ów sąsiad ;) Ale wszystko dobrze się skończyło, byl to jednorazowy przypadek. Odbiór przesyłki też zawsze sensownie się odbywał z telefonami i ustawianiem wcześniejszego/późniejszego terminu odbioru paczki.

Siódemka - nie wiem czy oni mają czy nie obowiązek wnieść paczkę, ale zawsze byłem przekonany że do pierwszego piętra mieści sie w obowiązkach kuriera. Tak czy inaczej na firmę nie narzekam, bo działała sprawnie, tylko człowiek który mi przywoził paczkę to był zwykły chuj, który najchętniej wywalił by mi ją przed brama wejściową i pojechał, bez możliwosci otworzenia przesyłki bo się śpieszy. Ale i tak nie korzystam z ich uslug ;)

Kolporter - firma od neidawna ma usługi kurierskie, właśnie idzie do mnie paczka za ich pośrednictwem. Póki co dostaję maile z informacjami odnośnie paczki, więc jest nieźle.

Generalnie od siebie mogę polecić www.wysylajnajtaniej.pl Korzystam z ich usług od około dwóch lat. U mnie obsługuje ich DHL, cenowo jest świetnie. Wysyłka gitary to koszt ~17,70, ubiezpieczona na dowolną kwotę to + 2pln, czyli wysłanie gitary ubezpieczonej na 4000 za mniej niż 20 pln. Dla mnie bomba. Tylko trzeba czasem pokombinować z podaniem wymiarów, czyli który wymiar naszej paczki to wysokość, głębokość etc. Generalnie najtaniej wychodzi jak ten największy to wysokość :)

Za pośrednictwem taniego-kuriera wyceniło mi taka samą przesyłkę na 48 pln :/
B ( o ) ( o ) B S