Autor Wątek: Decha do Ibka  (Przeczytany 1972 razy)

Offline jelion

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
  • BREGMA EP 2013 'anihilacja czasów'
    • bregma
Decha do Ibka
« 15 Lut, 2011, 11:49:47 »
Cześć od jakiegoś czasu rozważam opcję wymiany dechy w moim wieśle.
Ibanez RG7321 korpus tradycyjnie lipa. Widzi mi się decha w którą wrzucę jeden pickup, stały most i gałę głośności. Jakie gatunki drewna polecacie - jeden producent zaproponował mi opcje: jesion, machoń lub olcha. Z tych trzech opcji wybrałbym jesion ale ostrzeżono mnie że gita będzie ciężka.
Może mahoń? - ale nie miałem do tej pory styczności z tym drewnem w siódemach. Gram riffole i solówy i zależy mi żeby dźwięk nie zamulał za bardzo. Może jakiś kompromis? W razie czego podaję jeszcze że używam DiMarzio Blaze Custom.
Jak z waszego doświadczenia zapyla mahoń? I czy lepiej wykończenie lakierowane czy olejowe.
Aha stroje się klasycznie do H.
Pozdro Pany
utwór 'zrozumieć mnie chciej' z EP 'anihilacja czasów'
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_vXgXF1wY-E

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Decha do Ibka
« Odpowiedź #1 15 Lut, 2011, 11:57:08 »
Nie ma lipy.













EDIT:

a tak na poważnie, ja mam 7mke z Blazem z mahoniem i mi zajebiscie gada. Ma fajny dół gitara co mi sie strasznie podoba.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2011, 11:59:52 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Decha do Ibka
« Odpowiedź #2 15 Lut, 2011, 23:13:57 »
z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że raczej jesion jest lżejszy od mahoniu... Ja bym bral w kazdym razie jesion, bo lubie jego brzmienie. Dla mnie kolejność jest taka: jesion, mahoń, długo nic, na końcu lipa i olcha (mówię oczywiscie o gitarach 7/8strunowych i erg, nie srata-tatach i tele-podobnych, bo w tych bym brał jesion albo olchę). Ale i tak cokolwiek weźmiesz będzie dobrze, bo jak powszechnie wiadomo, w gitarach elektrycznych drewno nie ma zdnego znaczenia, zwłaszcza jak masz w wieśle EMG :D

Blaze z mahoniem gada całkiem przyzwoicie, choc mi brakowało jakiegoś charakteru w tym pupie. Gadał miło, ale nie było w nim nic, co by sprawiło że chciałbym go miec na dłużej.
Sam mahoń zapyla fajno, ale zrezygnowałem z wiosła mahoniowego bo było dla mnie za ciężkie.
Wykończenie lepsze takie jakie Ci sie bardziej podoba.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Decha do Ibka
« Odpowiedź #3 16 Lut, 2011, 03:28:08 »
Mahoń + Dimarzio D-Activator. To sprawdzona i dobrze grająca, niezamulająca opcja. W następnym wiośle jednak dla siebie wezmę coś nowego. Może D-Sonic?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
8994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2011, 14:00:36
wysłana przez p0ison
10 Odpowiedzi
5885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2016, 23:17:18
wysłana przez Tadeo
0 Odpowiedzi
946 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2020, 21:41:03
wysłana przez myheaven