Autor Wątek: sprzęt Lothara ;) (Koch Twinetone II, G-major, Korg, G-Lab GSC2, H&K)  (Przeczytany 8660 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Hejka,

wypadałoby napisać coś o sprzęcie, na którym gram.
Wzmaka i paczkę mam już dość długo (paka 4 lata chyba, wzmak niecały rok, wiec efekty "WOW" już mi dawno przeszły. Reszta to w opisie :)

(zdjęcie robione komórką niestety - bateria padła w aparacie ;))


a tu trochę lepsze samego wzmaka


zacznę od serca czyli od wzmaka.
Koch Twintone II

specka:
4 x 12AX7 Preamp & 2 x EL34 Power tubes, 50 watts
Normal & Bright Clean inputs
3 channels (clean, overdrive & overdrive +)
Solo/Rhythm volume (ustawiany z tyłu obudowy malutkim kręcidełkiem)
Accutronics long tank reverb z pokrętełkiem , uruchamiany footswitchem
Parallel albo Serial effects loops
Recording i headphone outputs
wbudowany ‘Power Soak’ (0, 25 or 50 watts output power)
5-way footswitch
wymiary 50 cm w x 28 cm d x 28 cm h (jest malusi :))
Waga15kg

Wykonanie
Wykonanie na najwyższym poziomie, wszystko idealnie do siebie pasuje, gruba obudowa, potki solidne, nic nie trzeszczy, lampy w "koszyczku" (który się łatwo ponoć zdejmuje), vinatowy design który mi osobiście bardzo pasuje.
Wszystko jest po prostu git.
10/10

Brzmienie:
nie lubię chwalić swojego sprzętu ale tutaj muszę to powiedzieć i nie jest to tylko moja opinia. Wzmak swoją wszechstronnością niszczy. Można na nim grać wszystko od country po death metal, przez jazz i pop. Nadaję się do wszystkiego. I co najważniejsze wydobywa on naprawdę dużo z gitary - są ogromne różnice zależnie od tego jaka gitara jest podłączona, jakie ma drewno jakie pickupy.
Ja sam gram na nim na dwóch wiosłach, na moim 7 od Pas'a (H-standard, dimarzio blaze7) i SC207 (A-standard, duncan designed), ogrywany był jeszcze z wiosłami LTD, ESP i jednym Gibolem. Wszystko było kompletnie inne.
Niektóre wiosła potrzebowały więcej gainu, inne mniej. Niektóre do ciężkich metali w ogole się nie nadawały, inne za to nawet nie musiały się starać żeby miażdzyć.
Mój autorytet jeśli chodzi o granie powiedział o tym wzmaku, że widać na tym wzmaku każdą chujowiznę wiosła jeśli jakąś ma i ja się z nim zgadzam. Ale niestety też bardzo słycho jak ktoś po prostu gra kiepsko ;)
Przester jest bardzo transparentny, jak ktoś szuka grania jazzowych akordów na przesterze to idealnie się do tego Twintone nadaje.
Do tego jest cholernie głośny.
Cena niestety jest dość wysoka, na początku nie chciałem tyle wydawać na wzmak ale po ograniu już nie chciałem niczego innego.
Dobra, koniec tego cukrzenia :D

następna w kolejce to:
Paczka 4x12 Hughes and Kettner od half stacka WARP 7
Paczka nie jest cudem świata, to w skrócie. Ale jest oversized i o dziwo naprawdę dobrze się dogaduje z Kochem.
Na każdej gitarze praktycznie nie wychodzę z basami powyżej 12 godziny bo się robi tak gęsto że się wszystko trzęsie. W sumie więcej do powiedzenia na temat paczki nie mam, gra, jest ok i jeszcze mnie nie zawiodła.
Obudowa co prawda kiepska bo sklejka pokrytą po prostu jakimś nie wiem czym, nie jest to tolex.
Paczkę docelowo wymienię na dwie paczki 2x12 , planuje jedną Kocha dedykowaną i jedną z Orange.

W case'ie siedzą sobie dwie rzeczy, obydwie zakupione od Lech_'a z forum (dzięki!)
Korg DTR-2
tuner 19" - ładny, duży , dobrze widoczny i szybko reaguje. Jest po prostu solidny.

TC Electronics G-Major
To chyba każdy zna. Ja dopiero poznaję, zawsze byłem fanem kostek a nie procesorów.
Brzmi ok -  do grania live chyba lepszej opcji mieć na razie nie będę :)
guzik delay nie robi "klik" ale działa i to zasadniczo jedyny defekt :)
Na razie jestem na etapie ogarniania presetów fabrycznych i kontrolowania tego sterownikiem midi.
Więcej powiem jak sam zacznę robić własne presety. Oby.

G-Lab GSC2
Jestem mega zadowolony z tego sterownika.
Nie wykorzystuje jeszcze jego wszystkich możliwości ale to myślę, że z czasem.
Zawsze mnie denerwowało "stepowanie" po kostkach co mnie rozpraszalo i przeszkadzało ogromnie w grze.
Teraz mam wszystko w jednym guziku. Zajebiste [LUBIE TO!]
Do tego jest dostępnych 6 loopów do kostek co na pewno  wykorzystam, podłącze tam MXR Micro Chorus i na pewno jakąś dopałkę do pieca (myślę o SD-1 albo TS808).
Sterownik jest także mega widoczny i działa jako źródło zasilania do 6 kostek, kolejny ogromny plus.

to właściwie na tylę :)
mam nadzieję, że niedługo będę się chwalil nową gitarą i paczkami a co ważniejsze nagraniami :)

pozdrawiam
Jakub Lothar Szygulski
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Pierwszy! Ładny wzmacniak.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

guzik delay nie robi "klik" ale działa i to zasadniczo jedyny defekt :)


Wtf?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Kurwa.
Myślałem że to giełda i miałem już pytać gdzie ukryłeś ceny. :/

Gratuluję sprzętu i idę ogrywać Kocha na youtube.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.


Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair

guzik delay nie robi "klik" ale działa i to zasadniczo jedyny defekt :)


Wtf?

w sensię, że nie odskakuje. Nie wydaję charakterystycznego odgłosu tylko po prostu sie go wdusza :)

To powinno iść do tematu dotyczącego naszych sprzętów.
Nie wiedziałem, że jest taki temat  :-\


:)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/twoje-graty-plusy-i-minusy/

Prosz barc. Z drugiej strony to sam bym nie wiedział gdzie to wszytko zamieścić. Raz jedni dają do wątku, a drudzy zakładają nowe.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
a ja chce próbek, nagrywajta puny zwykłe próbki, nawet mikrofonem od skype takim za 5zł tylko pamiętajcie o minimalnym ustawieniu czułości wejścia w kompie i nagra się lepiej niż większość tego co możemy zobaczyć na YT
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
a ja chce próbek, nagrywajta puny zwykłe próbki, nawet mikrofonem od skype takim za 5zł tylko pamiętajcie o minimalnym ustawieniu czułości wejścia w kompie i nagra się lepiej niż większość tego co możemy zobaczyć na YT

postaram się ;)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
16535 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2017, 17:15:33
wysłana przez zbuk
6 Odpowiedzi
4206 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2010, 20:40:04
wysłana przez the faulter
10 Odpowiedzi
5866 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2010, 07:40:51
wysłana przez shitol
11 Odpowiedzi
5493 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2012, 12:16:00
wysłana przez Michau
8 Odpowiedzi
4066 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2012, 19:32:23
wysłana przez EMcustom