Autor Wątek: Jackson Pro Series DK2M MG Dinky - Ltd Ed White Bengal  (Przeczytany 12843 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Witam.

Od paru dni jestem dumnym posiadaczem Jackson Pro Series DK2M MG Dinky - Ltd Ed White Bengal ;-)
Na początek specyfikacja (podaję tak jak producent):

Series: Pro Series
Body: Alder
Neck: Bolt-On Rock Maple with Scarf Joint Head Stock
Neck Dimensions: 1st Fret: .735 in., 12th Fret: .810 in.
Tuning Machines: Sealed Die-Cast Tuners
Fingerboard: Maple with Compound 14 in. to 16 in. Radius
No. of Frets: 24 Jumbo Frets
Controls: Master Volume, Master Tone
Bridge: Floyd Rose Licensed Jackson® Low Profile JT580 LP Double Locking 2-Point Tremolo
Pick Ups: EMG 81/85 Active Set
Switch: 3-Way Switch selector
Hardware: Black
Scale Length: 25.5 in. (648mm)
Width at Nut: 1-11/16 in. (43mm)

Wygląd:

Jaki jest koń każdy widzi. Jeden powie, że festyniarska, cyganeria, drugi powie, że zajebista.
Wybrałem akurat tę, bo:
1. To limited run, i jak wczoraj telefonicznie poinformował mnie pan z fabryki Fender (Jackson jest częścią korporacji Fender) wyszło tylko 300 egzemplarzy. Ale będę wdzięczny jeśli ktoś jeszcze da radę to jakoś potwierdzić.
2. No podobała mi się zwyczajnie, dlatego akurat ten model.

Brzmienie:

EMG 81/85 na pokładzie, więc każdy powinien mieć jakieś wyobrażenie jak to brzmi, mogę sobie tu pisać jakieś pierdoły, że charakteryzuje się aksamitną górą, mocno osadzonym środkiem, itd. Ale to bzdury są, gitara gra, dobrze rezonuje i wszystko się zgadza i czego bym nie nabazgrał to i tak będzie moja subiektywna ocena.

Wykonanie:

Made in Japan. Jestem wyjątkowo upierdliwym chujkiem jeśli chodzi o wykonanie, i jeśli znajdę jakąś niedoróbkę, to się do niej przywalę.
W tym wiośle wszystko jest po prostu cacy.

Wygoda:

Gryfy Jackson są jednymi z wygodniejszych, dla szybkograczy jak znalazł. Ja jestem zadowolony, zwłaszcza z podejścia do 24 progu, w cipe!

Ogólne wrażenie:

Ogólnie to jestem pod wrażeniem. :P

Uważam, że Jackson robi bardzo solidne wiosła w przystępnej cenie.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2011, 12:02:10 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Nie przypominam sobie żebym wcześniej widział klonową podstrunnice z shark fins u Jacksona. zajebiście to wyglada
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Gita zajebista, tylko te EMG... Gralem na takim wiośle z Sh4 i Sh2 i gadało to super! flażolety miodne.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Właśnie dobrze, że EMG. Po co ta noga? Z tego co wiem to każdy DK2M ma taką podstrunnice.
« Ostatnia zmiana: 12 Lut, 2011, 16:26:17 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Super wykonczenie na swietnym Jacksonie 8)
Z tego co pamietam byla jeszcze wersja z niebieskim i bardziej "pomaranczowym" Bengalem :)

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Po co ta noga?

Forumowa tradycja trochę...

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Właśnie dobrze, że EMG. Po co ta noga? Z tego co wiem to każdy DK2M ma taką podstrunnice.

Dziękować, dziękować :P Zauważyłem, jak przeglądałem forum, że każdy fotografuje wiosło ze szkitą, to nie chciałem się wyłamywać :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie przypominam sobie żebym wcześniej widział klonową podstrunnice z shark fins u Jacksona. zajebiście to wyglada

A w białym RR1? No panie!


Btw. gratulacje. Jest paskudna jak sam szatan, ale grunt, że Ci się podoba ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים

Ode mnie gratulacje, spodziewałem się festynu ale faktycznie wygląda to bardzo przyjemnie, zwłaszcza w połączeniu z klonem na podstrunnicy i czarnymi inlayami i czarnym bindingiem (jestem na to chory od pierwszego foto JazzBassu Geddy'ego Lee) i ogólnie czarnym hardwarem.

Dzięki serdeczne, bo zadowolony jestem jak jasny chuj. :P

Gitarka zza wielkiej wody, czy gdzieś bliżej takie dają? I - plusminus chociaż - jaka to półka cenowa?
Gitara kupiona u Thomanna, zza oceanu było bez sensu ciągnąć, wychodziło grubo ponad 4.000 ziko.
Sprzedawca od Thomanna twierdzi, że na Europę ukazało się 7 sztuk, nie wiem ile w tym prawdy, ale przyznam, że napaliłem się jak szczerbaty na suchary.

Gitara kosztowała mnie niecałe 3.000. Jak macie kogoś znajomego, kto prowadzi jakąś działalność i może wziąć sprzęt na firmę, to odliczają od ceny 23% VAT z automatu, nie ma tak, że na koniec roku czy coś tam, te 23% Vat jest odliczane w momencie zakupu.
W sumie dzięki temu wiosło wyszło mnie 900 ziko taniej. Koleś podał tylko dane firmy, podał mój adres i zaznaczył, że przesyłka jest za pobraniem, i wszystko.

Bez kłopotu.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 11:25:03 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
O kurde, a ja myślałem, że to używka sprzed 20 lat. Jest niezły, chociaż ja czułbym się trochę nieswojo grając na niej dla publiczności.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Sorry @MrJ, coś pojebałem z tymi cytatami.

Dzięki serdeczne, bo zadowolony jestem jak jasny chuj. :P - to nie miało być w cytacie.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 11:31:04 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Jeśli ktoś jest zainteresowany, to Thomann dostał jeszcze 3 sztuki tych wioseł w śmiesznej cenie €569.
Dzwoniłem i pytałem skąd wiosła się wzięły, dlaczego cena uległa zmianie, czy to jakaś uboższa wersja czy jak?
Sprzedawca odpowiedział, że z powodu ostatnich wydarzeń w Japonii tak się porobiło.
Żebym ja wiedział, że się tak porobi, nosz kurwa! Wiosło wyszło by 1600 ziko, hard core normalnie.
Nic tylko brać.

http://www.thomann.de/pl/jackson_dk2m_mg_ltd.htm
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2011, 17:33:29 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Wiosło wyszło by 1600 ziko
http://www.thomann.de/pl/jackson_dk2m_mg_ltd.htm

Ale jak Ty obliczyłes że 1600 to ja nie mam pojęcia...
B ( o ) ( o ) B S

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
pewnie odliczał podatek
return to monke

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Cytuj
Ale jak Ty obliczyłes że 1600 to ja nie mam pojęcia...

Pisałem wyżej, że wiosło kupiłem bez podatku, zamiast 3.500 zapłaciłem. 2.700, przy obecnej cenie wyszło by trochę ponad 1.600 ziko.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2011, 06:49:18 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
7600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 23:00:22
wysłana przez lerielu
9 Odpowiedzi
4969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2011, 22:05:12
wysłana przez Sebastian
16 Odpowiedzi
7146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 12:04:55
wysłana przez m.prorok
3 Odpowiedzi
12416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2014, 11:39:02
wysłana przez m.prorok
32 Odpowiedzi
12555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2016, 14:54:03
wysłana przez allbundy33