Autor Wątek: True Bypass kaczku vs. G LAB True Bypass Wah-Pad ????  (Przeczytany 9842 razy)

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Witam,

Jak myślicie czy lepiej zmodować kaczkę na true bypass.( w moim przypadku - EW-95V Mister Crybaby Super Volume Wah )

czy lepiej zainwestować w coś takiego? :

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/142-g-lab-true-bypass-wah-pad.html


Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Ale co to za pytanie?
sam sobie odpowiedz czego bardziej potrzebujesz i tyle:)
Jedno i drugie da Ci true bypass
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Proste pytanie...
G LAB kosztuje ponad 200 zeta , z modem kaczki zmieścisz się do 100 :)
No i w G LABie masz ten bajer że jak postawisz nogę na kaczkę to się automatycznie włącza.
Niech napisze ktoś kto ma G LABa czy to fajny gadget.
 

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Kurde no, sam zdecyduj czy to Ci potrzebne i czy chcesz kasę na to wydawać.
Patent jest bardzo fajny i działa
Sprawa tego co potrzebujesz
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ja bym wolał auto kaczkę - po za tym jak zmienisz kaczuchę to dalej to będzie działaś, a tak to co? Będziesz modował kaczkę buddy za pół roku?

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
na żywo g-lab musi się świetnie sprawdzać - strasznie mnie wkurwia jak na solówkę muszę w jednym momencie włączyć podbicie i dobrze depnąć kaczkę (a na koniec powyłączać wszystko) ;) ale jak nie planujesz zmieniać kaczki, a załączanie ze switcha Ci nie przeszkadza to z czysto ekonomicznych względów bym ją zmodował na TB (na allegro są takie oferty za ok 50zł licząc z przesyłką)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
G-labik zajebiste rozwiązanie. Szkoda, że podwaja cenę kaczkowania.
Ja bym kciał: Kaczkę Zakka (źwięk) z automatycznym załączaniem i zakresem ruchu Morleya. Jest takie co?
Albo choć moda Zakka na optykie, albo choć minimum: dołożenie diodki, czy bangla. Ale to ostatnie to chyba w końcu sam zrobię.
Paczki z głów!

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
A co powiesz Wuju o Weeping Demon? Nie wiem jak brzmi kaczka Zakka (ale potkami można pokręcić), włączanie jest z automatu i zakres ruchu duży.
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Ja bym wolał auto kaczkę - po za tym jak zmienisz kaczuchę to dalej to będzie działaś, a tak to co? Będziesz modował kaczkę buddy za pół roku?

Vertigo ma rację, jak by się wymieniało kaczkę kiedyś to zawsze G LAB zostanie.
Wpinasz nową kake i dalej jazda :)
Inwestycja na dłuższy kawałek czasu.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
wuju batmanie, łatwiej przełożyć bebechy z zakka do morleya albo sklonować zakka w obudowie morleya. ;) Taki myk tańszy i prostszy (montaż optoelektroniki, wyłącznika, etc.).
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Ja bym kciał: Kaczkę Zakka (źwięk) z automatycznym załączaniem i zakresem ruchu Morleya. Jest takie co?

Bacik, wykombinowałem wczoraj taki mod, że zakres waknięcia Morleya przy tym się chowa. Narazie w teorii, ale już niebawem będę po testach. Dam info na mojej stronie jak to zrobić, a i samego kwaka podeślę Ci na testy. Generalnie, jest to taka rzecz, z której jestem zakurwiście dumny :)

Co do tematu, Glabowski patent jest w pytkę i ja bym pewnie szedł tą drogą

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23


Co do tematu, Glabowski patent jest w pytkę i ja bym pewnie szedł tą drogą

No i po sprawie, jak już Sinner tak mówi to biere G LABa :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ja bym kciał: Kaczkę Zakka (źwięk) z automatycznym załączaniem i zakresem ruchu Morleya. Jest takie co?

Bacik, wykombinowałem wczoraj taki mod, że zakres waknięcia Morleya przy tym się chowa. Narazie w teorii, ale już niebawem będę po testach. Dam info na mojej stronie jak to zrobić, a i samego kwaka podeślę Ci na testy. Generalnie, jest to taka rzecz, z której jestem zakurwiście dumny :)

Panie - no, to czekam w napięciu. Mam nadzieję, że obaj mówimy o zakresie ruchu, a nie kwaknięcia!
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Oby zadziałało w praktyce tak jak mi się to w teorii wydaje. Opracuję też wytyczne jak w prosty sposób zmodować prawie każdą kakę we własnym zakresie.

Tymek, dzięki za miłe słowa, ale nie przesadzaj :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Oby zadziałało w praktyce tak jak mi się to w teorii wydaje. Opracuję też wytyczne jak w prosty sposób zmodować prawie każdą kakę we własnym zakresie.

Czekam tym bardziej!

(a może podciąć pedał i założyć tę zembatkie z drugiej strony osi potka? ;D)
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Nie men, bez sensu. Opiszę mniej więcej jak to ma wyglądać. Cały pomysł wziął się z modyfikacji do... Fuzz face'a :D ...która to modyfikacja została zaaplikowana przez innego człowieka do rangemastera. Zastąpiła ona skokowy przełącznik tonów na potencjometr, który zmienia jego barwę płynnie. Nie jest to prosty filtr górno/dolno przepustowy, jak w gałach tone w gitarze, bardziej działa to na zasadzie domiksowywania drugiego kondensatora do kondensatora bazowego, co zmienia ton w troche innym charakterze, bardziej midrange knob, niż tone, jak widzisz. Otóż... Mod spodobał mi się do tego stopnia, że eksperymentowałem (nadal eksperymentuję) z nim po dziś dzień. W jednym z moich layoutów do wah-wah zamieniłem nim selektor taki jaki mamy np., w fulltonowskim Clyde Deluxe, co pozwala na zmianę sweepu płynnie, od jasnego kwakania, po głębokie gardło jednym ruchem potka. Wykmiłem ostatnio, dlaczego nie dać tej kontroli osiowo na potencjometrze typu duplo/stereo z potkiem wahnięcia??? W teorii da nam to taki zakres sweepu jak w inny sposób nie da rady osiągnąć, nawet stosując potek o większej rezystencji... No ale tak jak mówiłem, to jest teoria, w praktyce muszę przy tum usiąść. Pewnie potrzebny będzie trimer do dostrojenia tego parametru, jakieś eksperymenty z kondkiem który będziemy w ten sposób domiksowywać, móże i z kondkiem głównym, jak i drugim ,01uF by mimikować taper Ikara... no chuj wie w teorii :) Ale mam parę by to doprowadzić do finału już za chwilę

Offline TYMEK

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
Tymek, dzięki za miłe słowa, ale nie przesadzaj :)

Już nigdy więcej nie będę miły :pc:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nie men, bez sensu.

No, przeca LOLam ;) Ojciec, Ty mi piszesz o zakresie kwakania. Mie cały czas chodzi o Zwiększenie Fizycznego Zakresu Ruchu Pedału Pedału ;)
Paczki z głów!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Nie men, bez sensu.

No, przeca LOLam ;) Ojciec, Ty mi piszesz o zakresie kwakania. Mie cały czas chodzi o Zwiększenie Fizycznego Zakresu Ruchu Pedału Pedału ;)

Nie wiem, nie myślałem o tym. Te obudowy, które ja mam i tak mają około 10 mm większy tracking :p Gówno kupujesz, a potem beczysz :D ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Idzie się przyzwyczaić. Zaczunio może - to i ja ;) Brzmienie rekompensuje resztę. Ale po Morleyu, z jego załączaniem optycznym, dużym skokiem pedału i diodką sygnalizującą - to jest jak zmiana dziewczyny z takiej, co lubiła anal i całą resztę - na ładniejszą, ale tylko od przodu i po bożemu - czegoś brakuje ;)
Paczki z głów!


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4179 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2009, 17:44:52
wysłana przez Budzan
2 Odpowiedzi
5463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 23:15:34
wysłana przez PJ_SF
2 Odpowiedzi
1471 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2013, 23:51:18
wysłana przez Sulphur
27 Odpowiedzi
10501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2016, 10:58:07
wysłana przez Amal_68
4 Odpowiedzi
4508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2020, 23:58:43
wysłana przez wuj Bat