Autor Wątek: Zapytanie o cort kx101  (Przeczytany 16973 razy)

Offline Rundzioł

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Zapytanie o cort kx101
« 23 Sty, 2011, 18:02:26 »
Witam, mam pytanie do forumowiczów. Otóż czy ktoś z was miał może już w rękach właśnie cort'a kx101 (model na seimurach sh1 sh4). Osobiście miałem wiosło tylko raz w łapach i podpięte do vox'a. Wrażenie dobre ale nie miałem możliwości odsłuchać go na czymś innym. Gitarę można dostać w miarę tanio jak na osprzęt i wykonanie, ale chciałbym się dowiedzieć od kogoś czegoś więcej i doradzić lub odradzić w kupnie innego. ;)
how can you kill that which has no life

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #1 24 Sty, 2011, 01:42:18 »
Miałem kiedyś KX1 koreańską, to nowe produkcje są chyba indonezyjskie. Jeśli udało by Ci się wyrwać gdzieś tego koreańczyka, to możliwe, że po dokupieniu takiego samego setu przetworników, dostaniesz w sumie wiosło tańsze i lepsze (przynajmniej pod względem jakości wykonania, która w koreańcu była na naprawdę dobrym poziomie).

Ale tylko gdybam - nie miałem KX101 w rękach.

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #2 24 Sty, 2011, 12:59:04 »
Czek dys ałt:
http://www.artacc-music.pl/sca800.html
Jest śliczna, jest koreańska, ma seymoury i most wilkinsona, jest set-in i z mahoniu. I kosztuje 1180. Tak, złotych.
Edit: I najważniejsze - jest silverburstem!  :love:
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2011, 13:01:50 wysłana przez sei.tahn »

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #3 24 Sty, 2011, 13:13:06 »
i ma 25.5 ;d
return to monke

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #4 24 Sty, 2011, 13:15:12 »

Nie wiem skąd to wykopałeś, ale jest w pyte!

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #5 24 Sty, 2011, 13:54:09 »
O, są te wiosła w Krakowie dostępne. Przy najbliższej okazji zmacam i zdam relację.

Offline Rundzioł

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #6 24 Sty, 2011, 15:05:31 »
Czek dys ałt:
http://www.artacc-music.pl/sca800.html
Jest śliczna, jest koreańska, ma seymoury i most wilkinsona, jest set-in i z mahoniu. I kosztuje 1180. Tak, złotych.
Edit: I najważniejsze - jest silverburstem!  :love:

Rzeczywiście przekonująca. Jeden problem, a może nie problem bo mostek można w zasadzie zablokować. Ale to by było barbarzyństwo O>O. Ale 1180 mówi do mnie francuskim językiem :*

O, są te wiosła w Krakowie dostępne. Przy najbliższej okazji zmacam i zdam relację.

Czekam niecierpliwie a wdzięczność ma zasłoni Ci piwo :P
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2011, 15:11:59 wysłana przez Rundzioł »
how can you kill that which has no life

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #7 24 Sty, 2011, 15:25:12 »
necrox, jak znajdziesz to daj cynk gdzie mają ;)

ed:
o kruca, faktycznie
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2011, 17:27:07 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #8 24 Sty, 2011, 16:12:16 »
Na stronie podlinkowanej przez sei.thana są adresy:

 
Kraków

Sklep  Muzyczny "GAMA"
Rynek Podgórski 4A
30-533 Kraków
tel: (012)-422-08-93
e-mail: biuro@tanieinstrumenty.pl

Sklep Muzyczny "GAMA  2"
 ul. Starowiślna 71
31-052 Kraków
tel. (012)-357-53-61

Więc pewnie tam będą ;)

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #9 24 Sty, 2011, 19:34:49 »
Nie, oznacza to że ten dystrybutor zaopatruje ten sklep.
Wiesz w ilu miejscach w sieci jest napisane że u nas można coś znaleźć?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #10 24 Sty, 2011, 21:15:34 »
Ja mam basię marki Shine. Kupiłem przez przypadek, nówkę za 700zł, aktywna, mahoniowa, ntb, eq, zajebista. I brzmi. Pewnie, jak to w przypadku koreańczyków bywa, można z równym prawdopodobieństwem trafić zajebisty egzemplarz, albo chujowy. Ja miałem to szczęście, że trafiłem na zajebisty. I mam ogromną chęć na tego silverbursta.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #11 24 Sty, 2011, 21:21:08 »
Nie, oznacza to że ten dystrybutor zaopatruje ten sklep.
Wiesz w ilu miejscach w sieci jest napisane że u nas można coś znaleźć?

No to jest problem nie mój, tylko dystrybutora i sklepu. Jeżeli ktoś gdzieś afiszuje się z taką informacją, to powinien zadbać, żeby dany sprzęt w rzeczonym sklepie rzeczywiście się znalazł. Inaczej strzela sobie w stopę.

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #12 25 Sty, 2011, 00:51:13 »
Chyba nie bardzo rozumiesz ideologię tego. Wiesz ilu dystrybutorów nas zaopatruje? Gdybyśmy mieli wszystko to co oni mają w katalogu (bo ta strona to forma katalogu) to byśmy chyba musieli mieć halę targową a nie sklep. Dystrybutor informuje nas tylko że jego produkty można tam nabyć ale nie wszystkie. Rajt?

http://www.aplauzaudio.pl/sklepy no kurwa, czy to znaczy że mamy mieć 20 fenderów na stanie i do tego jeszcze całą kolekcję gretchy oraz jacksonów?
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #13 25 Sty, 2011, 01:55:46 »
Mnie, jako prostego klienta, nie interesują zawiłości układów na linii dystrybutor - sklep. Po prostu chcę (teoretycznie oczywiście) zakupić gitarę X, znajduję w sieci info, że w tym a tym sklepie mogę ją znaleźć, więc jak mam akurat okazję, to wpadam i macam. Jeżeli sprzętu tam jednak nie ma, to nie ogrywam i nie kupuję.
W uproszczeniu - ja tracę parę minut, a sklep traci klienta. Mi to wisi, sklepowi nie powinno ;)

Poza tym pytanie dodatkowe - www.skladmuzyczny.pl to jest to samo co Gama i Gama 2? Pytam, bo się nie orientuję, a adresy się nie pokrywają.

Offline piotreksu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #14 25 Sty, 2011, 08:26:33 »
Byłem przez około rok w posiadaniu Corta KX1Q. To jest chyba to samo co KX101 z wyjątkiem lakieru i przetworników. Była to naprawdę wygodna i dobrze brzmiąca gitara nawet na stockowych pickupach (w drop C). W sumie cały czas żałuję jej sprzedaży.

Offline Px48

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
  • 80% brzmienia to palce...
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #15 25 Sty, 2011, 13:49:59 »
Skoro już tak o Cortach z różnych stron świata

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #16 25 Sty, 2011, 15:21:36 »
Nie, gama i składmuzyczny to dwa różne sklepu. Chyba nie rozumiesz za bardzo tematu.
To co jest na stronie to oferta handlowa i owszem - możesz to u nich kupić ale na zamówienie
A gdzie kupujesz obuwie i czy zawsze są wszystkie numeróy adidasów dostępne?
A taki klient to nie klient:)
Chyba nie rozumiesz za bardzo sposobu działania sklepu.
Na stronie mamy 25000 produktów co nie oznacza że mamy je wszystkie na miejscu
Kolega chyba musi pomyśleć jak to ma działać
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #17 25 Sty, 2011, 22:42:43 »
Lis, napiszę łopatologicznie - fajnie by było, jakby w sklepie na stanie była przynajmniej jedna sztuka produktu każdej firmy, którą sklep jest w stanie sprowadzić.

Wiadomo, że sklep nie ma fizycznej (a często również finansowej) możliwości zgromadzenia całej kolekcji u siebie, ale na jedną sztukę zawsze powinno być miejsce (mimo, że jedna sztuka tak naprawdę nic nie mówi o innych produktach danego producenta). Klient, który np. nie korzysta z internetu, może nawet nie wiedzieć o istnieniu jakiejś marki (zwłaszcza nowej, czy mało znanej), a podejrzewam, że każdemu wchodzącemu nie recytujecie za każdym razem listy wszystkich produktów, które ewentualnie możecie dla niego sprowadzić ;) Ta jedna sztuka daje mu po prostu jasny sygnał, że sprzęt danej firmy jest w Twoim sklepie dostępny (ergo można go również zamówić; w drugą stronę to nie zawsze działa). Jeżeli produktu tej firmy nie spotkał dotąd w żadnym innym sklepie, to automatycznie bonus dla Was - zwiększa się szansa na to, że:
- kupi ten towar właśnie u Was
- zapamięta Wasz sklep jako lepiej zaopatrzony (= lepszy) i może wróci w przyszłości po inne graty
- zareklamuje Wasz sklep innym osobom szukającym akurat produktów tej marki
- itd... można by jeszcze długo wymieniać

Nie wiem, przy rozwoju ilu sklepów miałeś okazję pracować, ale - patrząc na wiek - zakładam, że przy maksymalnie kilku. Ja przy ponad 150, także jakieś tam nikłe pojęcie o handlu mam ;) i - w żadnym razie nie kwestionując Twojej wiedzy - prawdopodobnie niejednej rzeczy mógłbym Cię w tej materii nauczyć (choćby tego, jak poprawnie zaprojektować i zbudować sklep internetowy - bo www.skladmuzyczny.pl to jest przykład tego, jak sklep internetowy NIE powinien wyglądać i funkcjonować).

Nie mam w zwyczaju spierać się z nieznajomymi na forach internetowych, więc jeśli będziesz mieć ochotę, to możemy sobie na ten temat jeszcze kiedyś podyskutować, np. przy okazji jakiegoś krakowskiego GP, tu już może nie śmiećmy koledze w temacie ;)
 

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #18 25 Sty, 2011, 23:16:00 »
dobra, nie będę się spierał ale mam troszeczkę inne zdanie a odpowiedzi pisałem w oparciu o wiedzę mojego szefa który zaczynał mając 10k i w przeciągu 3 lat doszedł do tego co jest dzisiaj więc raczej jego sposób się sprawdza i na brak klientów nie narzekamy:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #19 26 Sty, 2011, 11:38:23 »
To dobrze i oby tak dalej, przy czym zawsze może być jeszcze lepiej ;)

Offline Rundzioł

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #20 27 Sty, 2011, 00:25:38 »
To ja jeszcze podciągnę wątek żebyśmy dochowali formalności :P washburn x-50. juz nie na aktywnym ale też dobry. Ale gdybyście mieli wybierać między cort kx101/washburn x-50/ jakis shecter   (ceny modeli w rozpiętości od 1400 do 1600) to...?
Jakieś za i przeciw by sie zdało bo wiadomo najprostsza i najskuteczniejsza rada brzmi :weź te wiosła pomacaj i stwierdzisz.
2 pierwsze miałem po razie w rękach ale byłem za bardzo podjarany trzymaniem ze nei skupialem sie na +-  <rotfl>
how can you kill that which has no life

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #21 27 Sty, 2011, 00:44:42 »
Bierz Vintage! Sorry że tak z dupy z tym wyskakuję, ale mówię to z perspektywy własnych doświadczeń. A jak masz 1400-1600 zeta to i na wymianę pupów styknie.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rundzioł

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #22 27 Sty, 2011, 00:49:06 »
ale vintage? dlaczego? why? po co?     o.o            a jaki ?:D
how can you kill that which has no life

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #23 27 Sty, 2011, 01:24:24 »
Ja mam VS6 - kopia giba SG. Przyzwoicie wykonany, full mahoń, gryf wklejany, TOM, tylko menzura krótka. Używkę można wyrwać za 650 zeta więc starczy na niemal dowolne pupy :)
Nówka widzę nieco podrożała przez ten rok (100 zeta! Toż to rozbój w biały dzień!).
No chyba że brzydzi Cię kształt SG to wal w V100 - co prawda tego nie macałem ale ludzie się dobrze wypowiadają.

PS. Z innej beczki - na allegro wala się Ibanez RG 321 - może warto upolować i wymienić bebechy?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Zapytanie o cort kx101
« Odpowiedź #24 27 Sty, 2011, 01:24:46 »
Vintage v100 albo lemon drop. Fajne lp'ki ale trzeba pomacac i wybrac najelpszy model z tych co będą mieli w sklepie. Jeśli dopiero zaczynasz grac to weź kogoś doświadczonego żeby pomógł Ci wybrac

//edit:
ups, wyprzedziłeś mnie ;(
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2011, 01:26:34 wysłana przez Jesus »
return to monke

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2007, 15:38:41
wysłana przez nikt
1 Odpowiedzi
2134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2008, 23:44:38
wysłana przez BartekL
Cort EVL-Z47

Zaczęty przez Semedi « 1 2 » Gitary 7-strunowe

49 Odpowiedzi
34159 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2009, 08:15:51
wysłana przez majcher
24 Odpowiedzi
17339 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2009, 19:59:02
wysłana przez mondomg
0 Odpowiedzi
2049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2015, 22:09:51
wysłana przez Omlet