Autor Wątek: Hagstrom  (Przeczytany 10743 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Hagstrom
« 22 Sty, 2011, 16:26:39 »
Znalazłem przez przypadek takie oto coś http://allegro.pl/hagstrom-absolut-vodka-limited-edition-od-ss-i1413519867.html i zaciekawiło mnie ( bo ładne, i bo wódka, ofc. ).

Wiecie coś o tym? Macał ktoś? ( gitarę, nie panią ze zdjęcia )
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #1 22 Sty, 2011, 16:34:02 »
piękna jest, aż zajrzałem odruchowo na stronę banku sprawdzić czy mnie stać :D.. Ciekawy patent z tym prętem

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #2 22 Sty, 2011, 16:39:42 »
No właśnie, mimo takiej ceny i designu nie wydaje się być paździerzem, stąd pytanie.

Choć materiał na postrunnicy jest zastanawiający...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #3 22 Sty, 2011, 17:08:46 »
Noo nie tylko Ciebie zastanawia ten paździerz na podstrunnicy, szczególnie że wizualnie Hagstromy (szczególnie Super Swede) strasznie mi robią.
Spotkałem się gdzieś kiedyś z opiniami że Hagstrom śmierdzi klocem ale nie pamiętam gdzie to było i kiedy. Niestety nie udało mi się znaleźć opinii nikogo kto by miał większy konktakt z wiosłami tej firmy :(
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #4 22 Sty, 2011, 17:15:22 »
W sumie przedzwonię w poniedziałek do riff mega store i zobaczę czy mają jakieś ( bo jak nie oni, to kto? ). Jak tak to przejadę się i opowiem co i jak.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #5 22 Sty, 2011, 17:33:37 »
kumpel ma jakiegos hagstroma a'la strat z lat 60-70' i jest boski,
sam gralem tez na super swede'ach i zlego slowa nie dam powiedziec o tej marce

Ale super swede nowe czy stare? Kiedyś Hagstrom był produkowany w Szwecji, teraz pewnie Chiny or sth like dat.

nowka, nowka, gdzie robiony nie patrzalem
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 17:57:08 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #6 22 Sty, 2011, 17:34:35 »
Ale super swede nowe czy stare? Kiedyś Hagstrom był produkowany w Szwecji, teraz pewnie Chiny or sth like dat.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #7 22 Sty, 2011, 18:32:24 »
O, temat akurat dla mnie ;)

Tak się składa, że pod koniec października nabyłem to wiosło dla mojej żony. Szukała jakiegoś niedrogiego wiosła typu LP (czy inny singlecut), przy czym gitara miała być lekka i zachęcająca wizualnie, przeznaczenie - klasyczny rock, bez szatanów. Po wstępnej selekcji w grę wchodziły jeszcze Vintage, stare japońce, ltd ec oraz inne Hagstromy, chociaż wizualnie zdecydowanie najbardziej przyciągał ten Absolut. W Krakowie akurat w dwóch sklepach mieli te wiosła, więc poszliśmy je obadać (używek Absoluta niestety jeszcze na ma na rynku).

Wizualnie z odległości nie mniejszej niż pół metra prezentuje się ślicznie. Jakbym był dziewczyną, to sam bym taką chciał! ;) Zresztą już na zdjęciach robi świetne wrażenie, a na żywo jest tylko lepiej. Zwraca uwagę i ludzie lubią ją macać.
Przy bardzo bliskich oględzinach widać niedoróbki - no ale to chińskie dzieło, więc byłem na to przygotowany. Niezbyt precyzyjnie położony jest lakier przy łączeniu gryfu z korpusem, binding na główce nie jest idealny (ma różną szerokość), miejscami binding jest też minimalnie pożółkły. Ale tak jak napisałem - te mankamenty są widoczne jedynie przy bardzo dokładnych oględzinach, więc tak naprawdę nie przeszkadzają, a za to udało mi się uzyskać całkiem solidną zniżkę na wiosło (sprzedawca zaproponował nam też zamówienie innego egzemplarza, ale zrezygnowaliśmy).

Cały osprzęt jak na razie spisuje się bez zarzutu, wszystko jest ładnie spasowane, progi nabite równo, elektronika nie trzeszczy, nic się samo nie odkręca i nie odpada ;) Ewentualnie klucze mogłyby minimalnie dłużej trzymać strój (ale to jest też kwestia tego, że ja bardzo dużo i szeroko podciągam). Zobaczymy, jak to wszystko będzie się sprawować np. za rok, ale na razie nie mam nic do zarzucenia.

Brzmieniowo powiem tak - przez pierwszy miesiąc na Hagstromie grałem głównie ja :P Gibson poszedł w tym czasie do kąta zbierać kurz. Świetna gitara do rocka! Przystawki nie są hajgejnowe, więc ciężkiego PM brak, ale w zadaniach, dla których ją kupiliśmy, sprawuje się wyśmienicie. Rozłączane cewki robią robotę na czystym i na lekkich drajwach, ostatnio z ciekawości odpaliłem ją na Englu Screamerze i ukręciłem cholernie rasowe, zadziorne brzmienie.

Gitara jest bardzo wygodna, lekka, dostęp do najwyższych pozycji jest przyjazny (przynajmniej dla mnie - chuda łapa, ale średniej długości palce). Niezły sustain. Kompozyt na gryfie daje radę, jest przyjemny pod palcami, przy czym brudzi się równie chętnie jak heban :D Akcję strun można ustawić niską, ale my mamy wyższą, bo osobiście niskiej nie znoszę.

W zestawie z wiosłem jest świetny usztywniany futerał z haftowanym logo, ładny i poręczny.

Z gitary jesteśmy ogólnie bardzo, bardzo zadowoleni (świetny stosunek ceny do walorów brzmieniowych i wizualnych). Na pewno jest to wiosło, którym warto się w tej cenie zainteresować.

Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania, to pozostaję do dyspozycji.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #8 22 Sty, 2011, 18:40:13 »
O, świetnie, wielkie dzięki, o takie coś mi właśnie chodziło ( nie żebym zamierzał to kupić, ale lubię i chcę mieć ogólne pojęcie o gitarach dalej niż Ibanez, Gibson, Cort :) ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #9 22 Sty, 2011, 18:54:59 »
Oglądnąłem zdjęcia tego Hagstroma z aukcji, którego podlinkowałeś i tutaj jest to, o czym pisałem (rzuć okiem na okolice progu XVIII i XXI-XXII):

http://www.lachlach.pl/grafika/HAGSTROM/ab10.jpg

Na szczęście u mnie nie ma żadnych przebarwień w tym miejscu, na podlinkowanym sytuacja wygląda o wiele gorzej. Trzeba sobie wybrać dobry egzemplarz (albo mniejsze zło ;) ).

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #10 22 Sty, 2011, 19:48:45 »
necrox, w których sklepach w Krakowie ogrywałeś to wiosło?

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #11 22 Sty, 2011, 20:34:25 »
W Riffie (Floriańska) i w Omni Muzie (Dunajewskiego).

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #12 22 Sty, 2011, 20:34:36 »
Co do patentu w gryfie, ibek ma podobny w kilku swoich wiosłach na 2010 (rga72, rga8, wyższe rgd)
Nie wiem z czego robi to Hagstrom, ale ibek kupuje gotowe tytanowe wkłady KTS, z tym że u ibka to są po prostu walcowane płaskowniki, H. ma jakieś kształty dziwaczne.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #13 23 Sty, 2011, 09:47:10 »
Czyli ibek robi tak samo, tylko, że inaczej? ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #14 23 Sty, 2011, 12:35:20 »
Co do podstrunnicy to ktoś już kiedyś pytał. Wynalazłem wtedy (oj wy lenie...) że to jakiś materiał na bazie żywic fenolowych (chyba phenolic miało nazwę), czyli coś pokroju ebonolu używanego np. w Cortach Curbow.

Jeśli faktyczne jest zbliżone, to niech kolega-posiadacz potwierdzi lub zaprzeczy że:

- jest dość śliskie, gładkie, błyszczące, wygląda z bliska trochę jak czarne szkło
- po wystawieniu na słońce lub ciepło bardziej naddaje się niż drewno - tzn. jest wrażliwsze na zmiany temperatury - chociaż pewnie swoje zrobi tutaj ten pręt

I tyle ;)

A gitarę z chęcią bym 0bmacał. Zresztą w moim miejscowym Riffie jakieś Hagstromy wiszą, ale nie macałem jeszcze.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #15 23 Sty, 2011, 14:54:01 »
Hagstrmowy 'Resinator' w ogóle nie wygląda tak, jak to opisujesz ;)

Generalnie podstrunnica wygląda bardzo podobnie do hebanu (porównałem bezpośrednio z moją V), w dotyku również jest bardzo podobna (z zamkniętymi oczami nie wyczułem żadnej różnicy w strukturze).

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: Hagstrom
« Odpowiedź #16 23 Sty, 2011, 14:58:04 »
A to nie to - ale dobrze wiedzieć na przyszłość :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1955 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 21:19:34
wysłana przez MrJ
16 Odpowiedzi
5499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2012, 19:25:57
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
2805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2014, 18:32:42
wysłana przez PrzemekSki