Autor Wątek: Times Of Grace - The Hymn of a Broken Man (2011)  (Przeczytany 4331 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Times Of Grace - The Hymn of a Broken Man (2011)




We w tym m-cu doczekalim. Się wielokrotnie przekładanej premiery albumu projektu Times of Grace. Materiał był nagrany już w 2008 i gotowy do wydania na początku 2009... ::) Dziś chyba nadal jest aktualny (?). Dzieło dwóch chłopców z Killswitch Engage: Adasia Dutkiewicza i Jesse Leacha (obecnie The Empire Shall Fall). Ale to nie jest nic, czego byście nie znaleźli w najnowszej wersji internetu, tylko Wam się nie chce :P.  



Tytuł "The Hymn of a Broken Man" ma dosyć prozaiczna genezę. Nie chodzi o żadne doły po śmierci chomika, czy stan ducha Adama po zobaczeniu jak Bacio chodzi do H w subkontrze na swoim barytonie ;) Po prostu miał problemy z kręgosłupem i sporo muzy napisał leżąc z gitą na brzuchu (akurat to na poważnie). Z powodu wspomnianych problemów także gra na Parkerze, bo jest lekką gitarą. Dowodzi to jedynie, że na tych gitarach grają ludzie, z którymi coś jest jednak nie w porządku :D.

Z kolei Nazwa poudźiektu bezczelnie nawiązuje do albumu Neurosis, ale muza jest dokładnie wszystkim, czym Neurosis nie jest, he he - taka zmyłka, też dałem się nabrać ;). Mamy tu troszki Devina, troszki DEPa, Soilworków, a nawet De Sikspoudera(!) i innych takich, co to teraz lubicie. Summa jest taka, że to Kaloriferi, tylko bardziej przystępne i z wokalistą o 1,3x mniejszym współczynnikiem geja. BTW teraz ci metalcorowomelodyjn i wokaliści to mają coś w spólnego ze swoimi kolegami po fachu z disco polo. (Jak wiemy, jest to jeden z dwóch gatunków muzy, obok country, które po latach researchu z gruntu uważam za przeklęte dla mnie. We wszystkich innych potrafię znaleźć coś dobrego ;)). Ci wokaliści i tu i tam puszczają na output tylko sygnał wet ze swoich pitch schifterów ;D

Muza: fajnie, fajnie, ale nie zaczynajmy od pierwszego numeru. Ten ciężki riff jest genialny:



Na ich kanale są piękne teasery większości numerów, polecam jeszcze



Globalnie muza "jakby gdzieś już słyszana", a jest gicio. Na koniec wideło, ale nie musicie tego oglądać, głównie ze względu na "oskarową" kreację Pana Homelessnessness ;)



Papa,
wujek Wujek
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 13:08:40 wysłana przez wujo Batman »
Paczki z głów!

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Gitarowo bardzo podobne do Killswitch. Wciąż melodyjnie ale z mniejszą ilością melodramy. Ja jestem na tak, drugi numer czyli "Fight For Life" robi mi bardzo dobrze. Temat dla fanów Killswitch raczej a nie Neurosis jak Adaś D twierdzi, ale tak ładnie podany, że się nie robi smutno od słuchania. U mnie po jednym przesłuchaniu "As Daylight Dies" występują stany depresyjne.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Suuuuper! Wokale fajne, w końcu się nie wstydzę słuchać czystych męskich wokali. Muzycznie też wchodzi fajnie. Dopiero leci 3-ci kawałek, a jestem wciągnięty bardzo mocno. Chociaż to może dlatego, że się przez cały dzień nudzę i szukam czegoś, co mnie zainteresuje - no w każdym razie znalazłem.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Długo czekałem an owy album z racji tegoze 1 płyta KSE z Lichem była czadowa, potem z albumu an album było coraz więcej gekozy ;/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
To i to:





na zmianę, cały dzień ;) Oczywiście w całości. Myślę, że to naprawdę dobrze żre na żywo.


Lordzik - chyba się lekko Tobie spodobie.
Paczki z głów!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Fajne, chociaż to nie jest płyta która pokazała coś nowego. Innowacyjna nie jest, ale słucha się przyjemnie. W przeciwieństwie do nowych Architektów nie wyłączyłem po 2 kawałkach.

Online sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Od dwoch dni slucham calej plyty i jest miazga. Tak brzmialoby KSE, gdyby nie odszedl Leach imho. Warto wspomniec, ze Dutkiewicz nagral na tej plycie wiosla, bas i perke :D Czlowiek orkiestra. Bardziej mi podchodzi niz ostatni KSE. Iza Malysz poleca!

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Warto wspomniec, ze Dutkiewicz nagral na tej plycie wiosla, bas i perke :D Czlowiek orkiestra.

Do tego dośpiewał z połowę wokali, zajął się produkcją.. Czego chcieć więcej? Chociaż tak swoją drogą zastanawiam się ile tam jest prawdziwej perki a ile sampli. Tak czy inaczej, respekt.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Fajne to. Wokalista mi się bardzo podoba, chociaż screamy nieco pedalskie.

PablosPortos

  • Gość
Mnie się zupełnie to nie podoba:) wole killswitcha z howardem, choć fakt faktem ostatnia płyta była cienka i gejowska trochę.. dobrze ze parkway chociaż nie dał ciała ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Lordzik wyczaił, Bacio wkleił, bo zdecydowanie wypada dodać:

Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Lordzik - chyba się lekko Tobie spodobie.

Lekko? Słucham tego nałogowo od tygodnia :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
A ja przez Ciebie znów od paru dni ;) Brofist.

Ależ numery miażdżą, głaszczą - i miażdżą.
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
O tak, do tego co rzadkie w metalu - podobają mi się teksty. Całość jest też doskonale wyprodukowana...

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Mi się trochę przejadło. Też się jarałem na początku jak debil, ale już mi przeszło. Nadal chętnie sobie posłucham, jak nie mam chęci na szczególnie mocne napierdzielanie albo na smuty. Takie coś pomiędzy im wyszło. W ogóle to oni pasują na latfh.com :P

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
No u mnie też dawno w odtwarzaczu nie zagościli ale zastąpili Killswitch w roli "uspokajaczy".

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2011, 08:26:17
wysłana przez Gohes
19 Odpowiedzi
10036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 16:15:36
wysłana przez zietek
3 Odpowiedzi
1855 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2011, 16:54:52
wysłana przez Yony
32 Odpowiedzi
9274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2013, 17:29:32
wysłana przez Musza
10 Odpowiedzi
5110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2016, 19:11:22
wysłana przez lokasz