Autor Wątek: Chcesz pomixować? + Mix do oceny (DI w środku)  (Przeczytany 7303 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zmajstrowałem wczoraj w kilka godzin death metalowy mix. Perkusja jak zwykle pozostawia wiele do życzenia, ale nie będę już w niej już grzebał (mam nadzieję) bo zaczęła mi się seria egzaminów. Gitary, bo to Was pewnie najbardziej interesuje, to VHT (kanał czerwony) podpięty do Marshalla 212 na V30 (nie należy już do mnie, ale jeszcze mam ją w domu) schwytany SM57, a wszystko powędrowało do TC Desktop Konnekt 6. Utwór nie jest mój, ale zamieszczam DI jakby ktoś chciał sobie porzeźbić, chętnie posłucham i ocenię Wasze starania.

Wlacz osadzony player soundcloud
mój mix

Dla Was:
http://www.speedyshare.com/files/26348740/DRUMS_TEMPO_145.midi MIDI perkusji
http://dl.dropbox.com/u/11389511/SWARM.zip DI tracki
http://dl.dropbox.com/u/11389511/Swarm%20master.mp3 referencyjny mix (ENGL Powerball)

ps. Możliwe, że nam Tolein dośpiewa coś na dniach :)

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 11:44:48 wysłana przez Harvest »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
za dużo basu na stopie. Mam wrażenie że przez tę stopę całość dudni i popierduje (przesterowuje znaczy się)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
za dużo basu na stopie. Mam wrażenie że przez tę stopę całość dudni i popierduje (przesterowuje znaczy się)

na pewno na stopnie? nie przypadkiem na basie? ;)

EDIT:
Cytat: Musza
Perkusja jak zwykle pozostawia wiele do życzenia, ale nie będę już w niej już grzebał (mam nadzieję) bo zaczęła mi się seria egzaminów

Poprawiłem doły :D
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2011, 09:07:41 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Elo rap!

Jak otworzyć midi w Reaperze?? jak chcę wrzucić na ścieżkę to wyskakuje mi okienko i pisze, że nie może otworzyć...
power to a being never dies

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Ja nie mam problemów. Drag N' Drop. v3.72/x64
Może coś nie tak z samym plikiem midi jest.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Elo rap!

Jak otworzyć midi w Reaperze?? jak chcę wrzucić na ścieżkę to wyskakuje mi okienko i pisze, że nie może otworzyć...

Ja też nie mam problemu w reaperze (x32). Tam są 2 pliki midi jeden z tempem osobno, drugi bez w plikach DI. Wrzuć ten drugi, tempo to 145 bpm.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Całkiem "klawo". Może się też pobawię. Wg. mnie jedyna mocna lipa to jest właśnie perkusja która trochę zeszpeciła całość  ;)

PS: Dropboxowy link mi nie chodzi
PS2: U mnie również plik midi nie chce bujać  :D
PS3: No to się chyba nie pobawie  :)
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2011, 19:44:58 wysłana przez lokibalboa »

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Coś nie tak z tym plikiem midi. Wszystkie midi jakie mam mają rozszerzenie .mid a Twoje .midi, może tu jest problem??
power to a being never dies

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
U mnie śmiga wszystko. Pobawiłem się chwilkę, ale nie miałem za wiele czasu, więc perkusja tak bardzo na szybko:

http://soundcloud.com/deely/swarm-mixtest

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
U mnie śmiga wszystko. Pobawiłem się chwilkę, ale nie miałem za wiele czasu, więc perkusja tak bardzo na szybko:

http://soundcloud.com/deely/swarm-mixtest

LePou 456? Bo brzmi podobnie do referencji, a i samego Powerballa trochę czasu miałem, ale mogę się mylić. Fajnie Ci to wyszło, gitary brzmią jakby "były niżej strojone" niż w moim mixie ;) btw. ja bym go trochę rozjaśnił, ale to kwestia gustu.

Kto następny? :)

Coś nie tak z tym plikiem midi. Wszystkie midi jakie mam mają rozszerzenie .mid a Twoje .midi, może tu jest problem??

Przecież masz dwa pliki: .midi i .mid, poszukaj dobrze.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2011, 21:08:33 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
LePou 456? Bo brzmi podobnie do referencji, a i samego Powerballa trochę czasu miałem, ale mogę się mylić. Fajnie Ci to wyszło, gitary brzmią jakby "były niżej strojone" niż w moim mixie ;) btw. ja bym go trochę rozjaśnił, ale to kwestia gustu.

TSE X30 :) To wrażenie niższego strojenia może się stąd wzięło, że bas przeorałem totalnie ;-)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Przecież masz dwa pliki: .midi i .mid, poszukaj dobrze.

Nie  ;) mi np. się sciąga jeden. Wbij to na dropa może będzie lepiej ;)

Offline Jackson89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
    • http://www.myspace.com/quiettheband

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Przecież masz dwa pliki: .midi i .mid, poszukaj dobrze.

Nie  ;) mi np. się sciąga jeden. Wbij to na dropa może będzie lepiej ;)

Jeden jest wśród plików z DI trackami, a drugi na speedyshare (to zdaje się ten, który Wam nie działa, tak?)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Też się chętnie pobawię, ale drumsy będą jeszcze gorsze niż w ogóle mogą być, bo na podstawce EZD pracuję:D
Ano i sprawdzałem ten plik .midi ze spidiszer i u mnie w FLStudio też nie bangla... HELP?
Reszta się powoli ściąga, to sprawdzę później.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
A to moj mix moze sie komus spodoba :D  Pere dostalem od Muszy bo ja teraz nic nie mam zainstalowanego do perek :)

http://www.voila.pl/484/vuv72/?1

Pozdro !

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A to moj mix moze sie komus spodoba :D  Pere dostalem od Muszy bo ja teraz nic nie mam zainstalowanego do perek :)

http://www.voila.pl/484/vuv72/?1

Pozdro !

Mistrzu, trochę to pokrzywione, wsłuchaj się.

ps. zajebista aranżacja tappingu! :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
tez tak cos tam mi nie szlo rowno ale nie mam czasu jak na razie :D poprawie bo jeszcze chce lekko basik udoskonalic aby wyrazniej bylo go slychac :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
To ja może też poproszę track perki jeśli można :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Mlodysatan - mógłbym Cię prosić, żebyś je przesłał Jakubowi_Z? Ja już niestety usunąłem z dropboxa, a mój 1mb internet nie zachęca żeby to ponownie wrzucać (ale jakbyś nie mógł to wrzucę oczywiście)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Spokoluzik, nie spieszy się przecież:)
Póki co ćwiczę sobie na trakach bez perkusji i też można się wiele nauczyć.
Coby nie było czekać będę.

ŁEDIT: Ale jestem głupi - wystarczyło zmienić rozszerzenie pliki MIDI na MID i śmiga... Ale i tak poproszę ścieżkę na później, bo te moje garki będą słabe:)
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 17:41:44 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
No spoko wieczorkiem siade i wrzuce.
Jakub co do zabawy bez perki to wiele ci to wg mnie nie da. Perka ma swoje czestotliwosci co pozniej zobaczysz przy miksowaniu, ze trzeba sie czasem pobawic aby cos sobie nie przeszkadzalo. Jak cos pozniej na pw wysle linki. :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Nie no kręcenie EQ basu i gitar to też ciekawa sprawa - nawet na sucho bez perki. Można sprawdzić czy coś się umie mimo wszystko;)
Jakby nie było zrobiłem już sobie takie pseudo-garki z podstawki EZDrummera i powoli wrzucam wstępny mix, który przed chwilą zmajstrowałem. Później jak dostanę inną perkę to też się pobawię dla porównania.

Tak btw to właśnie się okazało, że mam trochę za słabego kompa do zabawy w reamping - jak na każdą ścieżkę gitar załaduję Amplitube Metal to pożera mi ponad połowę RAMu i 70% CPU. Jak do tego dojdzie jeszcze TRacks 3 na kanale master to już zaczyna się lekko przycinać PeCet, nie mówię już o wrzuceniu EZD (musiałem perkę wyrenderować z oddzielnego projektu do WAV)...

Dobra, to w takim razie zapraszam do oceny wstępnego mixu - słychać wyraźnie, że jestem głuchym zjebem i kompletnie się nie znam na mixowaniu. Ponadto ujawnia się też tendencja do zbyt głośnej, kwadratowej kompresji, którą uwielbiam:D
Wlacz osadzony player soundcloud

endżoj!

PS. Symulacja Randalla Warheada z Amplitube Metal trochę dziwnie się sprawdza w takiej stylistyce, ale chyba nie jest aż tak źle. Ścieżka basu jest zajebista w tym kawałku, zarąbiście brzmi!

A co do mixów wrzuconych tutaj to jak na razie Muszowy najlepszy jak dla mnie póki co. Ale brzmienie gitar mi się osobiście nie podoba takowe niestety.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 18:28:33 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Ponadto ujawnia się też tendencja do zbyt głośnej, kwadratowej kompresji, którą uwielbiam:D
A ja wręcz przeciwnie... Lubie jak muza ma pierdolnięcie. Więc słuchać głośno MOFO!!!!

http://w455.wrzuta.pl/audio/8lMu6EC5qkz/swarm_mastel

Brawo Harv za Soundclicka :*
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A co do mixów wrzuconych tutaj to jak na razie Muszowy najlepszy jak dla mnie póki co. Ale brzmienie gitar mi się osobiście nie podoba takowe niestety.

O dzięki, chociaż zwykle słyszę, że to właśnie gitarki w tym mixie robią najlepiej hehe :)

Ponadto ujawnia się też tendencja do zbyt głośnej, kwadratowej kompresji, którą uwielbiam:D
A ja wręcz przeciwnie... Lubie jak muza ma pierdolnięcie. Więc słuchać głośno MOFO!!!!

http://w455.wrzuta.pl/audio/8lMu6EC5qkz/swarm_mastel

Brawo Harv za Soundclicka :*

Soundclouda, teraz musisz go sobie założyć.

Mix niezły, ale na werblu jest za dużo pogłosu i szumu od sprężyn. Do tego mógłbyś posiedzieć nad velocity, nie zaszkodziłoby. Jeszcze mała pierdoła ale zakończenie mogłoby się stopniowo wyciszać hehe. Podoba mi się jak zrobiłeś wokal, fajnie się ciągnie i rozpływa :)
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2011, 21:23:05 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 13:50:22
wysłana przez deely
12 Odpowiedzi
3071 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2009, 22:10:48
wysłana przez maarioo
4 Odpowiedzi
2776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2009, 12:49:36
wysłana przez karaś
3 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2010, 18:51:30
wysłana przez Wachu
2 Odpowiedzi
850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 06:37:02
wysłana przez kempas