Autor Wątek: Nagłośnienie gitara/bas w mieszkaniu  (Przeczytany 2670 razy)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Nagłośnienie gitara/bas w mieszkaniu
« 17 Sty, 2011, 23:27:16 »
Zalążek tego tematu pojawił się w moim NBD, ale chciałbym go rozwinąć.
Otóż w związku z zakupem basu, nie posiadaniem kapeli i chęcią pozbycia się zbędnych gratów staram się dostosować posiadany sprzęt do gitary i basu.
Jedzie do mnie POD X3 w nerce (kupiłem, bo ma simy gratów basowych i gitarowych, a był w niezłej cenie), póki co mam jeszcze Orange PPC-112.

Jak uważacie: która opcja będzie względnie słuszna?
- X3 - końcówka typu Rocktron Velocity 100 - Oranż
- X3 - jakaś końcówka audio - Oranż
- X3 - końcówka typu Rocktron Velocity 100 - kolumna szerokopasmowa
- X3 - jakaś końcówka audio - kolumna szerokopasmowa
- X3 - Tech21 Power Engine
- X3 - jakaś inna opcja

Biorę również pod uwagę takie rozwiązanie: sprzedaję oranża, zdejmuję kominiarę i kupuję jakieś przyzwoite monitory do kompa (w zasadzie to chyba najrozsądniejsza opcja).

Zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, iż najlepiej byłoby mieć osobne wzmaki, osobne końcówki, osobne kolumny, osobne wszystko, ale nie o to w tym momencie chodzi. Moim celem nie jest osiągnięcie brzmienia Stu Hammetta/Kirka Hamma w jednym, tylko posiadanie zestawu, który pogra trochę głośniej niż głośniki komputerowe i nie rozpierdoli się jak będę grał na GMRze na aktywnym pickupie.

Uprzedzając: nie, nie dozbieram do lampy, bo właśnie jedną sprzedaję, a na poprzednich i tak nie umiałem grać.  ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Ja bym kombinował tak:

- X3 - końcówka typu Rocktron Velocity 100 - kolumna szerokopasmowa (jesli myslisz tez o graniu live)
- X3 - monitory (jesli chcesz nagrywac, to bedzie najlepsze rozwiazanie).

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Tak jak wspomniałem, to ma być wyłącznie do grania w domu.
A jako, że na X3 chcę też nagrywać, to opcja z monitorami będzie jednak najlepsza (z resztą jak tylko przyszło mi to do głowy, zacząłem grzebać w tematach dot. monitorów). Używałbym ich w pokoju 3x4 m. Z tego co widzę po różnych forach, w cenie ~1500 zł za parę polecane są Fostexy 0.5 i Alesisy M1 MKII (chociaż co do tych drugich zdania są podzielone). Jakieś inne sugestie?
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1508/krk+rp6+rokit+g2.html ;) Poszukaj po sieci na bank znajdziesz taniej.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Posłuchałem dzisiaj w sklepie Fostexów i KRK, zdecyduję się na te pierwsze. Brzmiały na moje ucho bardziej naturalnie, były czytelniejsze. KRK za mocno eksponowały bas.
X3 już śmiga i nie gryzie się z 7-ką tak jak GX.
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
15265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 20:34:06
wysłana przez lerielu
7 Odpowiedzi
8034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2014, 00:26:54
wysłana przez lwronk
1 Odpowiedzi
802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Mar, 2014, 11:38:45
wysłana przez g-zs
10 Odpowiedzi
7518 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 21:37:29
wysłana przez black maggot
1 Odpowiedzi
1642 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 14:55:23
wysłana przez Zelman