Autor Wątek: Poszukiwania loopera - BOSS czy Digitech  (Przeczytany 1850 razy)

Offline NoodlingMan

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Poszukiwania loopera - BOSS czy Digitech
« 16 Sty, 2011, 11:00:22 »
Witam. Szukając pomocy na różnych forach zawędrowałem do Was o poradę.  A problem wygląda tak..

W związku z zawirowaniami w składzie stałem się jedynym gitarzystą oraz jedynym wokalistą w zespole (wcześniej wykorzystywaliśmy "wieloosobowość" w pełni). Przez to staję przed nowymi wyzwaniami. Z racji budowy naszych piosenek zazwyczaj z dwóch ścieżek gitarowych i wokalnych, potrzebuję wielościeżkowego loopera pozwalającego na zapamiętywanie wielu części różnych utworów i umożliwiającego łatwy do nich dostęp. Najlepiej żebym miał wszystko "pod stopą" (ciężko grać, śpiewać i jednocześnie operować jakimś urządzeniem ręcznie).

Szukam też czegoś, co pozwala na łatwe nagrywanie ad hoc loopów (zarówno gitarowych jak i wokalnych) w trakcie występu bez konieczności ciągłej "zabawy" całym urządzeniem.

Na oku mam dwa loopery:

a)Digitech JamMan

b) BOSS-a RC 50

Z tego, co dowiedziałem się w wszechpotężnym Internecie, Digitech pozwala na wykorzystywanie kart pamięci, umożliwiający zachowanie większej ilości loopów. Oprócz tego jest tańszy, ale nie posiada możliwości sterowania w systemie MIDI. BOSS pozwala na szybki dostęp do trzech serii loopów bez konieczności "schylania się" do niego, ale jest droższy i nie można rozbudowywać jego pamięci.

Do tej pory nie miałem styczności z tego typu efektami i jestem zupełnym laikiem, dlatego zwracam się o pomoc. Zdaje sobie sprawę, że różnica w cenie między nimi to ok. 600 zł na korzyść Digitecha. Nie wiem jednak, czy on wystarczy. Z drugiej strony nie chcę niepotrzebnie wydawać pieniędzy na BOSS-a.

Niestety z tego co się orientuję, w Poznaniu nie mogę przetestować żadnego z tych urządzeń, a na razie nie wybieram się do żadnego innego dużego miasta, w którym mogłyby one być.

Co byście mi doradzili? A może macie jakąś inną alternatywę?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
11952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2010, 02:45:12
wysłana przez lokibalboa
18 Odpowiedzi
6237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2010, 10:18:57
wysłana przez Rachet
15 Odpowiedzi
1807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2012, 16:48:22
wysłana przez commelina
21 Odpowiedzi
4419 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2012, 08:33:52
wysłana przez Stachu
3 Odpowiedzi
2581 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2015, 23:50:38
wysłana przez Mat