Autor Wątek: hard case do stefana sc-607  (Przeczytany 8797 razy)

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
hard case do stefana sc-607
« 12 Sty, 2011, 08:30:11 »
Hello,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LTD SC-607. Zjeździłem wczoraj cale miasto w poszukiwaniu hard case i NIC nie pasuje... Albo w ogóle są za krótkie albo gitara opiera się na kluczu zamiast na podparciu pod gryf (za płytkie). Jako że jest to dość popularny model to ktoś z Was na pewno miał już podobny problem ;) Jaki konkretny case polecacie? W akcie desperacji myślałem nawet o oryginalnym case ESP z thomanna ale perspektywa wydania 430 pln to ostateczność ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #1 12 Sty, 2011, 12:48:55 »
Próbowałeś case Peaveya z RnRa? Taki "plastikowy" za 2 seciaki? Mam w nim SG który też jest dość długi i ma spory kąt przechyłu gryfu i główki. Nie leży idealnie, ale po "ugnieceniu" nieco styropianu w środku jest nawet-nawet :tak: Bo np. case Warwicka jest dłuższy, ale nieco płytszy.

Jutro jak coś sprawdzę, mam na stanie oba - podaj długość instrumentu wielkość wychylenia gryfu i główki - tzn. połóż na podłodze i zmierz przestrzeń między nią a siodełkiem (tam jest największa) i podaj, pomierzymy swoje i może coś doradzimy :)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #2 12 Sty, 2011, 23:17:10 »
Wymiary jak na obrazku (nie smiac sie, grafikiem nie jestem :D)

http://i.min.us/idWNZ8.gif

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #3 13 Sty, 2011, 01:32:52 »
nie no widać, że miałeś zajęcia z Autocada :P Ale nie na poważnie trzeba powiedzieć że temat został ogarnięty na prawde na wysokim poziomie :P

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #4 13 Sty, 2011, 13:40:07 »
temat nieaktualny. Guitarcenter.pl po wysłaniu im mojego ślicznego obrazka z wymiarami twierdzą, że zmieści się do

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/futeraly/warwick-git-10606bk

więc zamówiłem ;) najwyżej będę odsyłał
dzięki!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #5 13 Sty, 2011, 21:39:03 »
temat nieaktualny. Guitarcenter.pl po wysłaniu im mojego ślicznego obrazka z wymiarami twierdzą, że zmieści się do

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/akcesoria/futeraly/warwick-git-10606bk

więc zamówiłem ;) najwyżej będę odsyłał
dzięki!

Mam nadzieję, że nie będziesz musiał. Na długość jest na styk (trzymam w nim równie wielkie wiosło), jedynie wymagana głębokość niepokoi - głowa oprze się mocno o gąbkę. Ale nie pisałeś, że będziesz to w chmury wysyłał, więc chyba wszystko gra.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #6 14 Sty, 2011, 10:42:30 »
O, taki jak u mnie który miałem zmierzyć...

<mierzy się>

No jak tam jest różnica wysokości 8cm to ja jestem ślepy. Podpórka pod gryf ma 5,5-6cm, zależy jak mocno wcisnąć miarkę. I



więcej.

ED. A mogłem wcisnąć kit że pasuje i że chcę za swojego 100kę :facepalm:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #7 14 Sty, 2011, 10:51:19 »
:/ no zobaczymy jak przyjdzie - ale ja mierzylem stefana od najwyzszego punktu siodelka (tak jak na obrazku) wiec liczac od miejsca na ktorym powinno lezec (spod gryfu) bedzie jakies 1,5-2 cm mniej

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #8 14 Sty, 2011, 11:02:56 »
NIE TAK SIĘ MIERZY!

Mierzysz OD SPODU gryfu. Najłatwiej położyć na podłodze tak żeby opierała się na końcu korpusu i główce (przez kilka chwil nic się nie stanie) i wtedy mierzyć wysokość podłoga - spód gryfu w najwyższym miejscu - czy to bezpośrednio linijką, czy jakimiś podkładkami, ważne żeby dokładnie.

Ale faktycznie jak wtedy jest 8cm, to może się i zmieści...
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #9 19 Sty, 2011, 23:25:08 »
Case dzisiaj dotarł. Domyślnie trochę mu na głębkość brakuje :/ ale nie chce mi się już bujać z odsyłaniem, po położeniu podkładki ze styropianu / gąbki pasuje w sam raz i nie leży na kluczu.

Dobrze że nie kupiłem sc-608b :D

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #10 07 Lut, 2011, 13:23:14 »
 :facepalm:

Potwierdzam problem. W zasadzie mam SC-207 ale to to samo praktycznie. Przerzuciłem wuchtę futerałów w dwóch sklepach i zgadnijcie czy coś znalazłem ... nie. Był jeden, ale problem ten sam co z wyżej wymienionym Warwickiem, trzeba coś podłożyć żeby się na kluczu nie opierał. Za to case kozacki bo jak z Desperado i Canto, ale mam to w dupie, wolę taniej sprowadzić gdzie i tak będę podkładał coś żeby stykało. Case raczej for fun i przyjemności, więc nie chcę wydawać wielkiej kasy, tylko do przewozów międzymiastowych od czasu do czasu.

Pytanie do autora, mówisz, że opłaca się brać tego Warwicka? I jak coś coś podłoży to wszystko jest miodzio? Gitara sama w sobie nie lata? (bo już kurde kejsy do basu i explo przymierzaliśmy dzisiaj :D).

Wnioski:
1. nie kupujcie tego LTD bo chujowo znaleźć kejsa do niego
2. bierzcie go w ciemno bo jak pograłem chwilę na Loomisie to bym się i tak nie zamienił (manualnie).

Offline Voitas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #11 07 Lut, 2011, 14:26:13 »
ja kupiłem kiedyś SC-207 od m4odego z casem. Case był robiony na zamówienie u niejakiego pana M. Kopytko i kosztowało to bodajże 170zł. Gitarka idealnie w nim leżała i był naprawdę solidnie wykonany. Szczegółów nie znam by trzeba było pytać m4odego.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: hard case do stefana sc-607
« Odpowiedź #12 07 Lut, 2011, 23:01:23 »
Warwick - no pomijając nieszczęsną główkę reszta leży OK - na szerokość pasuje idealnie, na długość jest trochę luzu ale jak się zamknie to od wewnętrznej strony zamknięcia jest warstwa gąbki która ładnie gitarkę dociska i jest OK, nie ma prawa latać po kejsie.

plusy:
- tani
- solidny (mocne materiały)
- duża kieszonka w środku
minusy:
- wielki (nie mieści mi się do bagażnika i muszę wozić na tylnym siedzeniu :D)
- kiepskiej jakości zamki i zawiasy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
18589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2009, 22:56:57
wysłana przez DeathMaster
2 Odpowiedzi
2605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2009, 22:53:18
wysłana przez Dexterek
21 Odpowiedzi
11857 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2009, 13:01:20
wysłana przez Draiman69
5 Odpowiedzi
3455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2011, 19:06:11
wysłana przez Didejek
10 Odpowiedzi
2914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 18:26:00
wysłana przez y