Autor Wątek: schecter C7  (Przeczytany 38079 razy)

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
schecter C7
« 07 Paź, 2006, 22:07:58 »
wiem, ze to nie custom shop, ale nie ma odpowiedniego działu...
moze mi ktos cos na temat schecter'a c-7 hellriser powiedziec?
http://www.schecterguitars.com/spec.asp?id=161
o tu jest link...
wyglada i z opisu jest ładne... albo jaka inna gitara 7 strun tego typu by sie nadawała do uzycia(w podobnej cenie i o podobnej specyfikacji)

Yony

  • Gość
schecter C7
« Odpowiedź #1 08 Paź, 2006, 10:10:59 »
C7 to gitara z "wysokiej półki". Najśmieszniejsze jest to, że sprowadzenie jej w trybie "indywidualnym" nie powinno wynieść drożej niż 4 - 5 tys. Osobiście mam doświadczenie jedynie z 7 strunowym Omenem. Jest bardzo dokładnie wykonana, nieźle brzmi. Myślę, że C7 można brać w ciemno, ma taki osprzęt i jest z takich materiałów zrobiona, że nie może źle gadać czy mieć jakieś niedoróbki.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
schecter C7
« Odpowiedź #2 08 Paź, 2006, 21:09:39 »
no wlasnie chodzi o to, ze cena jest znacznie lepsza, na musiciansfrieng maja ja(tylko czarna niestety, ale kolor jestem w stanie przezyc, a jak sie moze dobrze poszuka to trafie gdzies czerwona) nowke sztuke za 700$ co jest cena znakomita :) i zeby bylo lepiej to za niedlugo moze bedzie mi ktos mogl ja przywiezc :)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
schecter C7
« Odpowiedź #3 08 Paź, 2006, 21:21:23 »
poczekaj troche,schecter ma wypuscic teraz 3 nowe 7strunowki. jedna ma byc sygnowana przez typa z Nevermore, druga to Omen z Floydem a trzecia albo hellriser z floydem albo jakis wyzszy model jeszcze
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
schecter C7
« Odpowiedź #4 10 Paź, 2006, 21:09:37 »
ee opcja floyda raczej mnie nie podnieca... nie wiem jak bedzie wygladała ta sygnaturka, ale zobaczymy i tak narazie sie tylko przymierzam...

Offline sath

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
schecter C7
« Odpowiedź #5 17 Lis, 2006, 11:02:53 »
Siema. Podkleje sie pod temat. Mam pytanie na temat Schecter'a Diamond Series C-7 - https://ssl.allegro.pl/item142000204.html.
Nadaje sie to do czegos ? Chialem zaczac swoja przygode z siodemkami, ale na pierwsza taka gitare nie dawac za duzo kasy, jak mi bedzie tyle strun odpowiadalo, to wtedy sobie jakies lesze wioslo kupie.
Takze nadaje sie to do czegos takiego ?
A jesli sie nie nadaje, to czego szukac w podobnej cenie ?
dzieki.
Power of the riff compels me

Yony

  • Gość
schecter C7
« Odpowiedź #6 17 Lis, 2006, 17:49:10 »
W takiej cenie nie kupisz nic nawet porównywalnego, o lepszym nie wspominając.

Offline closure

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
schecter C7
« Odpowiedź #7 08 Sty, 2007, 14:39:11 »
Pierwszy post ;)
ja dodam, jakby kogoś generalnie schectery interesowały, że na amerykańskim ebayu jest gościu, który wysyła za darmo do Polski (nówki) z pełnym ubezpieczeniem, przy czym można spokojnie zaniżyć wartość do powiedzmy 300 dolców. Efekt - C7 Hellraiser za 2100, a jak źle pójdzie max 2500 zika. Chciałem sam sprowadzić, ale niestety nie miał dostaw z fabryki, wziąłem z powrotem zaliczkę i płynie do mnie LTD SC607B.
Tu jest jego store: http://stores.ebay.com/STRINGS-AND-THINGS-GUITAR-WHOLESALE
-

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
schecter C7
« Odpowiedź #8 08 Sty, 2007, 14:45:17 »
kupiles wersje z klonowym korpusem czy mahoniowym?? ile Cie wyszla??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline closure

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
schecter C7
« Odpowiedź #9 08 Sty, 2007, 15:31:19 »
Cytat: "nikt"
kupiles wersje z klonowym korpusem czy mahoniowym?? ile Cie wyszla??


Z klonowym, wolałem mahoniowy, ale strasznie rzadko się trafiają z tej racji, że w sklepach nie ma u nich. Wyszło 2850 przez uelfa za praktycznie nówkę sztukę. Jestem szczęsliwy, że w końcu wciągnąłem coś, najpierw się dwa razy z tym ESPkiem rozminąłem na ebay.de (o 5 euro, stanęło na 630e), potem z K7 na ebayu (o 15 dolców, 850 dolców z przesyłką stanęło). Zobaczę jak te 81-7ki będą chodzić, ew. wymienie mostkową na 707 i neck na 707/607. Ale z tego co słyszałem całkiem sporo klarownego dołu, więc całkiem prawdopodobne, że zostawię. Jak dostanę, to napiszę jak wrażenia.
-

Offline NaPk!n

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • http://www.myspace.com/napfusion
schecter C7
« Odpowiedź #10 08 Lut, 2007, 12:20:03 »
Mam Schecter Blackjack C-7 i powiem tak - jestem zadowolony na maxa - codziennie dziękuje ,że nie kupiłem Ibaneza...

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
schecter C7
« Odpowiedź #11 14 Lut, 2007, 23:55:05 »
Cytat: "NaPk!n"
Mam Schecter Blackjack C-7 i powiem tak - jestem zadowolony na maxa - codziennie dziękuje ,że nie kupiłem Ibaneza...


To zalezy na jakiego Ibka cie stac, nie znam Blackjack C-7, ale widzialem, ze Schecter wypuscil nowe 7-ki (C-7 i C-7FR-pierwsza za 649$, druga za 699$), to raczej nie sa wiosla z gornej polki (przystawki na licencje Seymura, tremolo na licencji Floyda-nic oryginalnego),testowalem kiedys w sklepie kilka tanszych modeli Schectera (do 500£) i te gitary fatalnie stroily, kurwa spedzilem pol dnia w sklepie i za h.. nie szlo ich wystroic (tyle ze to byly modele z Korei a nie z Hollywood), wyszedlem tak zdegustowany ze sklepu ze juz wiecej nie chwyce Schectera.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
schecter C7
« Odpowiedź #12 15 Lut, 2007, 00:32:19 »
te z Californi sa juz robione tylko na zmowienie albo na targi miedzynarodowe
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline NaPk!n

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • http://www.myspace.com/napfusion
schecter C7
« Odpowiedź #13 15 Lut, 2007, 10:31:46 »
Cytat: "Andy"
Cytat: "NaPk!n"
Mam Schecter Blackjack C-7 i powiem tak - jestem zadowolony na maxa - codziennie dziękuje ,że nie kupiłem Ibaneza...


To zalezy na jakiego Ibka cie stac, nie znam Blackjack C-7, ale widzialem, ze Schecter wypuscil nowe 7-ki (C-7 i C-7FR-pierwsza za 649$, druga za 699$), to raczej nie sa wiosla z gornej polki (przystawki na licencje Seymura, tremolo na licencji Floyda-nic oryginalnego),testowalem kiedys w sklepie kilka tanszych modeli Schectera (do 500£) i te gitary fatalnie stroily, kurwa spedzilem pol dnia w sklepie i za h.. nie szlo ich wystroic (tyle ze to byly modele z Korei a nie z Hollywood), wyszedlem tak zdegustowany ze sklepu ze juz wiecej nie chwyce Schectera.


Ogrywałeś inne gitary niż Blackjack - A ja właśnie nie chwyce ibaneza chyba ,że serie wyżej niż 7620 - mój Schecter stroi świetnie (ma stały mostek) i ma oryginalne Seymour Duncan SH-4 i SH-1 a nie jakieś na licencji lipne - i jak porównywałem z 7620 to ta nie miała startu choć miała Dimarzio jakieś a nie jeszcze gorsze ibanezowskie takie jak w rg 7420. Niestety wszystko sie rozchodzi o pieniądze...części do tych Schecterów są niestety robione w Korei ale składają je w stanach...chociaż coś.A jakiego Ibaneza byście mi polecili ze stałym mostkiem??

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
schecter C7
« Odpowiedź #14 15 Lut, 2007, 21:45:48 »
Cytat: "nikt"
te z Californi sa juz robione tylko na zmowienie albo na targi miedzynarodowe


Mam juz bilet na London Guitar Show na 28 kwietnia (w tym roku gosciem bedzie S.Vai), anyway-jak bedzie Schecter z Californi to nie omieszkam na nim zagrac (jak sie dopcham:)). Pozdr

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
schecter C7
« Odpowiedź #15 11 Mar, 2007, 00:20:13 »
Cytat: "Andy"
Cytat: "nikt"
te z Californi sa juz robione tylko na zmowienie albo na targi miedzynarodowe


Mam juz bilet na London Guitar Show na 28 kwietnia (w tym roku gosciem bedzie S.Vai), anyway-jak bedzie Schecter z Californi to nie omieszkam na nim zagrac (jak sie dopcham:)). Pozdr


Cholera! Bylem w zeszlym roku, a w tym zarejestrowalem juz sobie lot do Polski. Chyba mnie ominie :/

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
schecter C7
« Odpowiedź #16 11 Mar, 2007, 11:45:51 »
Szkoda, moglibysmy sie spotkac na targach, wybierasz sie moze na koncert 2 kwietnia do clubu "The Underworld" na Camden Town -gra M.Friedman (J.Colson na bebnach :) ), bo ja tam bede.Pozdr.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
schecter C7
« Odpowiedź #17 11 Mar, 2007, 22:00:20 »
Cytat: "Andy"
Szkoda, moglibysmy sie spotkac na targach, wybierasz sie moze na koncert 2 kwietnia do clubu "The Underworld" na Camden Town -gra M.Friedman (J.Colson na bebnach :) ), bo ja tam bede.Pozdr.


Stary, ja mieszkam w Cheltenham, takim miasteczku dla snobow w gloucestershire (godzina od oxfordu), nie chodze na imprezy do Londynu ;)

Zreszta zobacze, czy uda mi sie przebukowac bilet, bo wpizdu zapomnialem o tych targach (znowu musze zaczac czytac guitar buyer ;) )

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
schecter C7
« Odpowiedź #18 12 Mar, 2007, 21:40:16 »
Sinner, a daleko masz do Derby, bo gram tam koncert 21 kwietnia w clubie "The First Floor", jak masz czas to wpadnij-spijemy browca :) Pozdr.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
schecter C7
« Odpowiedź #19 12 Mar, 2007, 22:31:58 »
Cytat: "Andy"
Sinner, a daleko masz do Derby, bo gram tam koncert 21 kwietnia w clubie "The First Floor", jak masz czas to wpadnij-spijemy browca :) Pozdr.


A podaj kod pocztowy, to sobie zgoogluje, wystarczy pierwsza czesc

EDIT; Juz znalazlem, google mowi ze 2h, do kwietnia jeszcze troche :D

Innymi slowy chetnie

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
schecter C7
« Odpowiedź #20 20 Mar, 2007, 01:03:36 »
Czyli oplaca sie walic w te helliser'y? Bo zacheca mnie cena, ale to ma pewnie gryf pokroju blackjack, tylko ze jeszcze szerszy, a to troche grubawo, no ale mysle ze bym przezyl. Tylko kurde za te kilkaset $ to mozna jakiegos carvina kupic, albo brzydkiego, posiadajacego fajna specyfikacje Washburna sonic 7, eventualnie japonskie S-ki calkiem tanio chodza(tez kolo 500$). Warto jednak wydac chajs na koreanskiego Schectera?
No pain No gain !

Offline NaPk!n

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • http://www.myspace.com/napfusion
schecter C7
« Odpowiedź #21 23 Mar, 2007, 18:43:19 »
Wiesz - korea swoją drogą ogólnie poprawia bez przerwy jakość wyrobów - firmy nie mogą sobie pozwolić na lipe - część części przylatuje do stanów i tam składają te gitary - wiadomo korea to nie USA ale mój Schecter C-7 wygląda super - częsci korea a składany w USA.Nie załuje ,że kupiłem jestem zadowolony - myśle teraz o Carvinie DC727 co prawda ale to jako juz 2 gitara bo tego C7 Blackjack narazie nie sprzedaje.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
schecter C7
« Odpowiedź #22 25 Mar, 2007, 23:36:17 »
A za ile mozna tego Schectera w Polsze kupic o ile sa wogole(i ile sam za niego dales?)? Bo widze ze ceny u tego sprzedawcy Ebayowego sa sensowne, jak koles wysyla zza oceanu za 600$ tego Blackjacka z SD na pokladzie, to pewnie razem z clem wyjdzie te 2200zl, case'a tylko brak, ale da sie przezyc.

No i jeszcze kwestia strojenia, poniewaz z barytonami nie mam za bardzo doswiadnienia to sie zapytam. W tym Schecterze jest skala 26,5 cala, w takim razie jaka jest najbezpieczniej(tak zeby mi sie jakies cuda z gryfem nie zrobily i zeby strunki nie byly twarde jak cholera) dobrac grubosc strun do stroju standardowego od E do B? Dodam ze w soim wiosle gram na 10-52 czyli heavy-bottom.
No pain No gain !

Offline NaPk!n

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • http://www.myspace.com/napfusion
schecter C7
« Odpowiedź #23 26 Mar, 2007, 19:39:24 »
W Polsce nowke za ok 3000 juz powinienes dostac - ja niestety kupilem za ok 3700 ale to bylo z 2 lata temu jak jeszcze Polska nie miala Schectera wogle...kupowalem nowke z Niemiec wtedy razem z casem.Co do strojenia to ja zakladam Ernie Ball power 11-58 i wszystko jest Ok - a stopniowo przeszedlem z Daddario 9-54 przez EB 10-56 tak wiec nie ma problemu.Wszystko zalezy jak menzure wyregulujesz-u mnie jest wszystko Ok.Wykonanie super - SH-4 i SH-1 wszystko dziala jak powinno.Gitara brzmi zawodowo - na mój gust lepiej niż Ibanezy do RG7621 włącznie i ten 1527 też - a cena jednak niższa i SD są bez ściemy a nie Ibanezowskie...

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
schecter C7
« Odpowiedź #24 26 Mar, 2007, 21:22:38 »
A prawda to ze go nie mozna do universalnego case'a wpakowac? bo gdzies slyszalem ze jakis koles mial straszne z tym problemy i musial sobie oryginalny sprowadzic.

W zasadzie sie zdecydowalem, wiec za okolo tydzien-dwa powinien u mnie byc C7 BlackJack
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7604 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2011, 00:07:43
wysłana przez lis
18 Odpowiedzi
9204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2011, 20:40:54
wysłana przez michu123PL
69 Odpowiedzi
51983 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2015, 18:32:46
wysłana przez 69daren
18 Odpowiedzi
14484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2012, 14:01:09
wysłana przez mikolak
0 Odpowiedzi
2137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 11:00:20
wysłana przez xaper