Autor Wątek: E=MC2 czyli kącik naukowy wujka B.  (Przeczytany 10483 razy)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
E=MC2 czyli kącik naukowy wujka B.
« 10 Sty, 2011, 21:21:09 »
Mondziowi brakuje na forum merytorycznych wypowiedzi, inteligentnych rozmów, a większość z nas kojarzy mu się z wyposzczonymi erotomanami. Pokażmy na co nas stać i przeprowadźmy w końcu sensowną dyskusję, na jakiś konkretny temat, nijak nie związany z erotyką etc.
Tematów z założenia śmiesznych jest od groma, tych o gitarach więcej, więc pora na...Nauki niezupełnie ścisłe :D
Celem tego topicu jest uruchomienie waszych szarych komórek i pokazanie, że coś w tych naszych łbach jest poza kobiecymi wdziękami.

Nie ograniczam tematów - dyskusja ogólna- ktoś rzuca hasło i chrzanimy od rzeczy aż do wyczerpania.
Zapewne niektórzy uznają, że a) nie ma to żadnego sensu,b) jest to nudne c) pozbawione związku z tematyką forum, ale już śpieszę z obaleniem tych założeń.
a) Paulo Coelho napisał "Wszystko co się zdarza, ma swój sens. " Zdanie jest wyrwane z kontekstu, ale w pełni się z nim zgadzam - to, że się troszkę wysilicie, zastanowicie np. nad sensem bytu, życiem pozagrobowym, istnieniem bozonu Higgsa - łotewa posłuży rozwojowi intelektualnemu naszego forum. Udowodnimy, że jesteśmy prawdziwą elitą i inni to mogą  SS.pl buty czyścić.
No i Mondo będzie zadowolony ;)
b) Jeżeli prowadzoną na poziomie, głęboce intelektualną rozmowę na tematy (po)ważne/mniej ważne, w gronie inteligentnych znajomych uważacie za nudną udowadniacie tylko, że niewielką zaledwie część waszej czaszki zajmuje mózg.
c) Przyjrzyjmy się pierwszemu tematowi z brzegu - teorii ewolucji chociażby. Za chwilę zajmiemy się szerzej, jednak pojawia się pytanie - jaki to ma związek z nami - SSmanami. Ot chociażby to, że muzyka jest nierozerwalnie związana z rozwojem naszego gatunku, brała udział w kształtowaniu się nas samych. Da się?

I to jest pierwszy temat jaki zarzucam - co sądzicie o samej teorii ewolucji, jak odniesiecie ją do innych dziedzin nauki, jakie są wasze osobiste poglądy na ten temat, tj. może sami na przestrzeni waszego krótkiego życia doszliście do jakiś wniosków (co inteligentniejsi z pewnością)

Sam nie mam o niej...Najlepszego zdania i uważam za błędną. Zachęcony wywodem w "Dialogach" Lema postanowiłem drążyć dalej temat, by z "krótkiej historii czasu" Stephena Hawkinga dowiedzieć się, iż przeczy ona drugiej zasadzie dynamiki. Otóż zgodnie z nią wszystko co istnieje dąży do rozpadu-maksymalnego uproszczenia - Darwin zakłada odwrotny proces. Mylę się? W mojej wypowiedzi są jakieś błędy poza składniowymi? Piszcie! W ogóle piszcie o tym co was nurtuje najbardziej.


Spoiler

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
To ja mam takie pytanie. Czy Mondo Ci płaci za bycie panią do towarzystwa, czy wynika to raczej z jakichś wyższych pobudek? Może chcesz dotknąć jego cudownie i delikatnie wyrzeźbionego instrumentu, a może połączyć się z naturą wtulony w gęsto owłosioną pierś Monda i dumać nad nieskończonością wszechświata?

Fajny temat :D
mniut i piah

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Jeżeli dopatrzyłeś się tu jakichś zbędnych koligacji i nie masz nic sensownego do powiedzenia to nic nie pisz.
:*

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Ja tu wysilam szare komórki i każą mi spiełdalać :/ To spieładalam.
mniut i piah

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Pokażmy na co nas stać i przeprowadźmy w końcu sensowną dyskusję, na jakiś konkretny temat, nijak nie związany z erotyką etc.

Sam sobie pokaż. Idiotyczny temat.
007

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Skąd wiedziałem, że tak będzie. Serio nikt tu nie ma ochoty popisać o czymś nietypowym/dziwnym/ciekawym, a niekoniecznie związanemu z wiosłami? :facepalm:
To do usunięcia.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
kaczek z kosmosu.
Myślę że to byłby dobry temat bo kaczki muszą jakoś ewoluować żeby wyruszyć w kosmos lub też aby z kosmosu przybyć na ziemię co mogło mieć znaczący wpływ na małpy schodzące z drzew w celu podniesienia banana który to wczesniej spadł z gałęzi :D

Online oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968

Celem tego topicu jest uruchomienie waszych szarych komórek i pokazanie, że coś w tych naszych łbach jest poza kobiecymi wdziękami.


to ja postaram się obrazkowo ukazać drabinę potrzeb, która bardzo często równa myślom kołaczącym się w przestrzeni między usznej:








Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Przykro mi - moje potrzeby są ZUPEŁNIE inne.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Ale co sadzisz na temat związku kaczek z ewolucją małp ?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Pytam się ja Ciebie, masz coś do kaczek z kosmosu?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
.....:facepalm:
Liczyłem raczej na "związek wódki i zerwania z kobitą na zakładanie idiotycznego tematu żeby się trochę pośmiać przed snem" ale ok.
Istnienie kaczek IMO ma niebagatelny wpływ na rozwój człekokształtych. Kaczka jako potencjalne pożywienie była również stymulantem dla rozwoju zarówno fizycznego jak i umysłowego pramałp. Bo
a) jakoś tą kaczkę trzeba złapać (główka pracuje)
b) trzeba za nią pobiegać (wiadomo)
Dzięki temu dziejowemu procesowi wykształcił się w naszej kulturze wyraźny kult kaczki. Jest  ona wszechobecna w programach przyrodniczych czy gazetkach myśliwskich.
Kaczki osiągnęły nawet pewien sukces komercyjny (pojawiły się w popularnej grze telewizyjnej), są też ściśle związane ze sferą kulinarną.

:* :facepalm:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
z góry mówię, że Tolek wygrał, można zamknąć.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Nie zamknąć ino wyjebać. Człek się chce zabawić na wieczór po cięzkim dniu a wy co ? Juz nawet n was nie można liczyć ._.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Pytam się ja Ciebie, masz coś do kaczek z kosmosu?
Ja tak jestem wielkim fanem, nie wiem o co Ci chodzi :D

Istnienie kaczek IMO ma niebagatelny wpływ na rozwój człekokształtych. Kaczka jako potencjalne pożywienie była również stymulantem dla rozwoju zarówno fizycznego jak i umysłowego pramałp. Bo
a) jakoś tą kaczkę trzeba złapać (główka pracuje)
b) trzeba za nią pobiegać (wiadomo)
Dzięki temu dziejowemu procesowi wykształcił się w naszej kulturze wyraźny kult kaczki. Jest  ona wszechobecna w programach przyrodniczych czy gazetkach myśliwskich.
Kaczki osiągnęły nawet pewien sukces komercyjny (pojawiły się w popularnej grze telewizyjnej), są też ściśle związane ze sferą kulinarną.



 btw Mucha ma racje - jak Tolek sie pojawi to nas zmiecie :D

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
blackdahlia, co do teorii ewolucji i fizyki troszkę błądzisz. Nie czuję się zbyt uprawniony do filozofowania, ale z moich wiadomości wynika coś zupełnie odmiennego. Otóż świat dąży do chaosu! Czemu? Ponieważ jego entropia rośnie - nieustannie... Ale to przeczy greckiej logice, która mówiła, że świat wziął się z chaosu. Na dodatek można tutaj podnieść też kwestię czy istnieje punkt krytyczny dla entropii? Świetnie to ukazano w filmie mr nobody - polecam obejrzeć i troszkę porozważać.

A wy miśki dajcie spokój. Mnie już nudzi ciągłe pisanie o wódzie, pieprzeniu i jacy to nie jesteśmy gay friendly - mam to na co dzień w liceum. Wystarcza mi :P
« Ostatnia zmiana: 10 Sty, 2011, 22:08:57 wysłana przez Turgon »
Ssiecie.

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
BRAWO!!!
JEDEN NORMALNY!!!
WIĘCEJ! BŁAGAM CIĘ  !!!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Otóż świat dąży do chaosu! Czemu? Ponieważ jego entropia rośnie - nieustannie...
Hehe, tak się mówi jak się nie wie, co znaczy określenie "miara nieuporządkowania układu". 8)

Tu nie chodzi o chaos a raczej o ilość informacji, jaką zawiera układ.

W dużym skrócie jak weźmiesz kosz pomarańczy i wysypiesz je na podłogę to musisz o wiele dłużej odpowiadać na pytanie "gdzie są pomarańcze?".

Wszechświat, co jest zgodne z intuicją i zdrowym rozsądkiem dąży do stanu równowagi. Ale huśtawka też dąży do stanu równowagi a jakoś nikt nie staje bezpośrednio przed nią, bo go walnie w mordę.

A co do ewolucji:
-Geny nie replikują się ze 100% dokładnością.
-Geny, które lepiej przekazują siebie dalej przetrwają.

Jeden fakt i jeden zdroworozsądkowy wniosek.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
BRAWO!!!
JEDEN NORMALNY!!!
WIĘCEJ! BŁAGAM CIĘ  !!!
sorry ale musialem :D
Spoiler

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No chyba Was popierdoliło ze szczętem już. EOT.