Autor Wątek: Passing; ESP LTD EC-1000 & Seymour Duncan SH4 w Dropie A# ;)  (Przeczytany 14032 razy)

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Hej, po 4-miesięcznej przerwie w końcu znalazłem chwilę, aby nagrać nowy kawałek, polecam najpierw posłuchać mp3, ponieważ youtube troszkę kaszani jakość. ;) Kawałek w melodyjnych metalowych klimatach, przy okazji oczywiście postanowiłem się pochwalić nową gitarką, która jest bardzo uniwersalna. ;)

Link do mp3:

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=288579

Alternatywny:

http://dl.dropbox.com/u/4703635/Widek%20-%20Passing.mp3

Youtube:



Duży udział w brzmieniu miały struny firmy fm-strings, do niższych strojów mocno polecam set 13-65!

http://fmstrings.pl/

Fanowska wersja wokalna ;) (miksowana przez wokalistę)



http://www.sendspace.com/file/8hc5ul

Życzę miłego słuchania!
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2011, 17:44:28 wysłana przez Widek »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Świetne! Zwłaszcza początek mi się podoba, ale całość jak zwykle zajebistość i profeska.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Spoko muzyczka i zajebiaszcze brzmienie.
Ty chyba masz brzmienie  łapy, bo czy to schecter, epi czy LTD to i tak brzmisz dobrze.
Gratuluję nowej gitarki, gustowna. EC-1000 od dawna mi się podoba.

Dopiero doczytałem że jesteś z Braniewa. Jak odbywałem tam zasadniczą służbę wojskową to nie spodziewałem się że ktoś tam umie grać na wieśle, otóż Ty grasz całkiem nieźle.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Muza mi się nie podoba, nie lubię takich klimatów. Za to brzmienie i ogólnie jakość nagrania świetne, jest się na czym wzorować :) Gitarka wiadomo  :headbang: miałem identyczną i żałuję do dziś, że sprzedałem.

BTW będziesz/jesteś endorserem FM Strings?  ;)

Aha jeszcze w jakim stroju grasz?
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2011, 09:53:41 wysłana przez 7th »
power to a being never dies

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

Aha jeszcze w jakim stroju grasz?

Dobrze się przyjrzyj nazwie tematu ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729

Aha jeszcze w jakim stroju grasz?

Dobrze się przyjrzyj nazwie tematu ;)

Ano. Dzięki heh
power to a being never dies

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
do niższych strojów mocno polecam set 13-65

A jest taki? :P
mniut i piah

Zomballo

  • Gość
Widek niszczysz! Napisałem Ci odpowiedni koment pod filmikiem :D

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
BTW będziesz/jesteś endorserem FM Strings?  ;)

Hej, no właśnie mogę się pochwalić, że jakoś od tygodnia dołączyłem do tego zacnego grona. :D

Cytuj
do niższych strojów mocno polecam set 13-65

A jest taki? :P

Od niedawna jest i zwie się Widek Custom. :D

Grubości:

.13
.16
.22
.42
.52
.65

Taki set bardzo fajnie sprawuje się właśnie w Dropie A#, polecam! :D
Dzięki wszystkim za opinie!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Widek, od kiedy Ty używasz takich grubych strun do tak wysokich strojów? :P

Ale 13-60 z dodatkową 10 bym sobie obmacał ( FM jestem ciekaw od daaaawna ), tylko, że nie ma pojedynczych strun nigdzie. Ale w sumie wiolin to wiolin...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Bardzo fajne \m/
Jak zwykle melodyjki lapia za serce :)

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Rachet, dobierz cokolwiek, co Ci pasuje, co za problem. :P

co do kawałka:
-brzmienie profeska, jak zwykle zresztą
-sam kawałek - słychać wpływ In Flames, ale też to, że nie rżniesz bezmyślnie. Podoba mi się.

Aha, coś nie widzę nigdzie tych 13-65 :D
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2011, 15:47:11 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Eh, coś mało pierdolnięcia ma ten Twój set FMStringsów - liczyłem na większe oberwanie moszny:P Albo to przez te melodyje różniste pedalskie. Tylko motyw jakoś w ~2.30 mi robi...

A tak serio to piszę tak, bo Ci kurna zazdroszczę umiejętności grania, umiejętności komponowania i umiejętności mixowania, o! (co nie zmienia faktu, że nie lubię takiej melodyjności nadmiernej eheheh...)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Od niedawna jest i zwie się Widek Custom. Chichot

A mi powiedzieli, że nie ma grubszych strun niż 60. Nieładnie.

A kawałek wesoły, ale nie zostawia szczenki wbitej w ziemię.
mniut i piah

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Bardzo możliwe, że dopiero od niedawna dopiero się pojawiły, więc jak teraz spytasz to na pewno będą. ;)

"Albo to przez te melodyje różniste pedalskie. Tylko motyw jakoś w ~2.30 mi robi..."

Czasem trzeba dobrze przypedalić, ja ogólnie gustuję w takich motywach bardzo (szczegolnie czyste gejowe wokale), więc wiadomo - dla jednego pedała podejdzie, dla drugiego nie. :D
« Ostatnia zmiana: 08 Sty, 2011, 19:14:08 wysłana przez Widek »

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Nie ma sie gdzie przyczepic ;) Wez no w koncu Maciek poskladaj ekipe w trojmiescie i sklec jakas plyte bo szkoda zeby sie material marnowal!

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
No dokładnie - chętnie bym posłuchał Twoich kompozycji z jakimś sensownym wokalem! Ale kurna broń boże z jakimś pedalskim a'la peryfairy :P Przypedalić można od czasu do czasu, ale żeby to miało ręce, nogi i porządnego kutasa :D

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Albo wrzuc pare kompoizycji na UM, moze ktos bedzie zainteresowany dograniem wokalu :)

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
No dokładnie - chętnie bym posłuchał Twoich kompozycji z jakimś sensownym wokalem! Ale kurna broń boże z jakimś pedalskim a'la peryfairy :P Przypedalić można od czasu do czasu, ale żeby to miało ręce, nogi i porządnego kutasa :D

Dokładnie, zakładaj zespół i nagrywaj płyte.
power to a being never dies

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
No dokładnie - chętnie bym posłuchał Twoich kompozycji z jakimś sensownym wokalem! Ale kurna broń boże z jakimś pedalskim a'la peryfairy :P Przypedalić można od czasu do czasu, ale żeby to miało ręce, nogi i porządnego kutasa :D

Dokładnie, zakładaj zespół i nagrywaj płyte.

Ech Panowie, gdyby to było tylko takie proste... :D Znaleźć dobrego wokalistę, to już w ogóle graniczy z cudem, najlepiej samemu nauczyć się drzeć japę, ale nie mam na tyle wytrwałości i głosik mam jak Gracjan. ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
<patrzy na Tolka> To współpracuj po prostu z kimś na odległość <ciągle patrzy na Tolka>
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Z Tolkiem już gadałem i nie są to do końca jego klimaty i chociaż jest bardzo fajnym wokalistą to preferowałbym wokalistę z Soilworka :D. Zresztą jutro pogadam z Björnem, mówił, że znajdzie chwilę to coś dogra. :D

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
wszystko fajnie tylko dlaczego wszystkie kapele w stylu Killswitch mają identyczne brzmienie, kompozycja takze niczym wyjete z killswitch.
Moze sie nie znam bo nie slucham takiej muzy, jedyny zarzut mam nie tylko do Ciebie Widek ale ogolnie do kapel ktore robia taka muze.
Cały tzw nurt new metal czy jak to tam zwią oparty jest na tym samym schemacie

Robcie cos nowego, a nie kopiujcie to co juz było

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Cały tzw nurt new metal czy jak to tam zwią oparty jest na tym samym schemacie
pomijam kwestie, czy cos takiego, jak 'numetal' w ogole istnieje, bo imo wrzucanie limp bizkit i soadu do jednego worka to jakas paranoja.
ale TO nie ma na pewno z ZADNA "wersja" numetalu NIC wspolnego - juz szybciej kurwa emo (bez urazy jak cos), bo emowcy teoretycznie graja melodyjny hardkor i sie duzo inspiruja metalcorem i melodyjnym death metalem... a przynajmniej jak bylem w liceum, to emo bylo w szczecinie niemalze synonimem bullet for my valentine, teraz ta kapele ponoc sie szufladkuje jako metal (:D:D:D:D), a emo sie przesunelo jednak bardziej w strone punka (chyba).

co do samego nagrania - nie do konca moj klimat (wlasnie przez owe skojarzenia z emo - choc przy odpowiednim wokalu wrazenie by mozna kompletnie odmienic i wtedy sie nie bede mogl nasluchac :D), ale brzmienie uberzajebiste. mieciutkie, przyjemne dla ucha. a teraz lamerskie pytanie: na czym grasz (w sensie - z czego takie brzmienie ukreciles)?:D i skoro to ponoc z lapy ci tak brzmi: moglbys podpowiedziec co robie zle, ze u mnie wszystko brzmi zajebiscie sucho i kompletnie nie-okraglo, choc probuje czwiczyc roznorodne typu artykulacji?:D
i co do setu strun...dlaczego takie grube wioliny przy tak cienkich basowych? nigdy nie zrozumiem czemu nie robi sie standardowych setow z miekkimi wiolinami (wiadomo po co) i sztywnymi basami (rowniez latwo domyslic sie po co)...
« Ostatnia zmiana: 09 Sty, 2011, 12:38:59 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
8577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sie, 2007, 18:44:03
wysłana przez nikt
32 Odpowiedzi
20173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2011, 20:22:57
wysłana przez headcharge
15 Odpowiedzi
11953 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2011, 14:01:53
wysłana przez danielWOLF
12 Odpowiedzi
5770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2012, 23:43:21
wysłana przez Widek
10 Odpowiedzi
2325 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2012, 22:57:04
wysłana przez Widek