Autor Wątek: Czym jest dla was gitara?  (Przeczytany 6648 razy)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Czym jest dla was gitara?
« 06 Sty, 2011, 14:50:34 »
...czyli temat potrzebny do licencjatu:D

Piszcie, jak postrzegacie swoje siódemki i zwykłe szóstki. Czym są dla Was - czy może narzędziem, instrumentem do wyrażania emocji, czy może przedmiotem służącym rozrywce? Albo podrywacie na nie panny czy też podnosicie swoje ego? :)

Liczę na dużą dyskusję i ciekawe przemyślenia!

(na jakąś cenzurę w sumie też liczę, bo być może odnośnik do tematu poleci w mojej pracy:P)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #1 06 Sty, 2011, 15:31:08 »
dla mnie gitara jest może narzedziem, instrumentem do wyrażania emocji, może służącym rozrywce albo podrywam na nie panny i podnoszę swoje ego

:D

A jako że sam pisze licencjat to nie będe pigmiejem i napisze, choc to nudne będzie. Zero wyższych powódek, zero jakichkolwiek wzniosłosci związanych z wiosłem. Gitara jest po prostu instrumentem a granie na gitarze to hobby i tyle. Ego reperowac gitarą? Jak niby? Traktujac jako przedłużenie penisa? Laski tez zbytnio na to nie lecą. Lubie muzyki słuchac, ale jeszcze bardziej lubię ją tworzyć. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, żeby muzyka była czyms co po sobie zostawię. o prostu fajnie jest robić coś, co daje Tobie satysfakcję i z czego jednocześnie może czerpac satysfakcję kilka/naście/set innych osób (to jest główna przewaga nad seksem grupowym - ilość ;) ) Jak do tej pory (po za jakimiś wewnętrznymi satysfakcjami płynącymi z kolejnego zakupionego wiosła/kolejnego napisanego numeru) najlepsza rzeczą jaka się przytrafiła bezposrednio przez to, że gram to poznanie kilka naprawdę fajnych osób. Nie tweirdzę ze muzycy to najnormalniejsze osoby pod slońcem, ale jakoś osobiście lubię towarzystwo ludzi orientujących sie w muzyce, więc (i tu mimo wszystko będzie gejowy i wzniosły moment mojego wywodu) można poweidzieć, że gitara stworzyła kilka przyjaźni i zwiazków na całe zycie ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #2 06 Sty, 2011, 15:44:24 »
Gitara jest dla mnie instrumentem, narzędziem. Gram na niej, bo na niczym innym nie jestem tak biegły, a szkoda mi teraz czasu dochodzić do takiego poziomu na innym instrumencie.

Gdyby chór w którym śpiewałem nie wymagał w ramach członkowstwa również nauki gry na instrumencie u nich i gdyby moja siostra nie grała akurat na gitarze klasycznej, to pewnie nigdy bym po nią nie sięgnął i albo poszedł w śpiewanie albo nauczył się grać na pianinie.

Żadnej panny nigdy nie wyrwałem na to (może dlatego, że gram jak cipa), nie wygrałem żadnego konkursu, posiadałem w życiu tylko dwa elektryki. Także do sprawy podchodzę dość minimalistycznie - gram bo umiem i to najprostszy sposób na rozwijanie się muzycznie dla mnie.

Powodzenia z pracą. Jeśli będziesz linkował do tego tematu, broń Boże nie cenzuruj niczego - niech ludzie zobaczą, że gitarzyści to chamy i prostaki.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #3 06 Sty, 2011, 15:51:30 »
i geje :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #4 06 Sty, 2011, 16:29:40 »
To już będą wiedzieć po wyniku konkursu świątecznego.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #5 06 Sty, 2011, 20:03:19 »
narzędziem, instrumentem do wyrażania emocji, czy może przedmiotem służącym rozrywce? Albo podrywacie na nie panny czy też podnosicie swoje ego? :)
Oprócz tego podnoszenia Ego wszystko się zgadza.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #6 06 Sty, 2011, 20:14:43 »
Czym dla mnie jest gitara? Aktualnie - źródłem dochodu (niewielkiego, ale zawsze), w przyszłości - zawodem. Nie widzę dla siebie innej drogi życiowej niż granie na gitarze, gram odkąd byłem mały i wiąże z instrumentem swoje życie. Oczywiście, traktuje to jako hobby, ale to tylko z racji wieku. Co do emocji - ja emocje wyrażam głównie przez instrument, oczywiście pomijając kwestie zachowania na scenie, itd.

tak pokrótce :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #7 06 Sty, 2011, 20:40:37 »
Wow, pogratulowac pasji ;) Dla mnie to zajecie, rozrywka, powod dla ktorego zglebilem sie w hewi metyl, no i zrodlo imouszyns, szczegolnie jak cos zajebistego sie naucze grac, tym bardziej jak cos takiego wymysle :D

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #8 06 Sty, 2011, 20:54:12 »
. . .


No doooooobra:

Wiosło jest chwilowo chyba jedyną rzeczą trzymającą mnie w pionie. W szkole, nie interesuje mnie właściwie nic ( może poza historią, ale też bez szaleństw, no i WF jest świetny :P ), maturą jakoś nie potrafię się przejąć, zwłaszcza, że nie mam żadnego przekonującego mnie pomysłu na kierunek studiów, innych pasji nie posiadam, a interesowałem się już w życiu całą masą różnych różności. Co by było ze mną bez gitary? Siedziałbym w domu przed kompem, oglądał ten sam film po raz osiemsetny, albo może nawet w dalszym ciągu grał bym w jakieś gry. Gniłbym udając przed samym sobą, że mi się nie nudzi.
A tak zawsze mam co robić, na czym się skupić, na co wydawać pieniądze, dzięki czemu nie zachleję się na śmierć jeszcze przed studiami, nie oszaleję w policyjnym systemie mojego kochanego LO, no i mam jakiś cel w życiu.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #9 06 Sty, 2011, 21:08:23 »
Oprocz punktow wymienionych przez przedmowcow, gitara jest rowniez dla mnie szczegolnego rodzaju przykladem przedmiotu sztuki uzytkowej, poza tym, ze w niektorych przypadkach jest przykladem sztuki per se.
To, co w recznie (a nawet maszynowo) wykonanym instrumencie jest niesamowite, to fakt, ze oprocz mozliwosci podziwiania, dotykania, czyszczenia, etc - mozna w dodatku na nim zagrac, inspirujac nie tylko samego siebie, ale i sluchaczy.
Lubie w ogole drewno, ktore jest chyba najbardziej uniwersalnym materialem na swiecie (plastiku, z racji jego wulgarnej proweniencji nie licze). Pomyslcie ile mozliwosci daje kawalek drewnianego klocka w zrecznych rekach - mozna go wykorzystac do wykonania samolotu, statku, domu, mebli, broni, zabawek, dziel sztuki, no i gitar;)
Potrafie sie godzinami po prostu gapic na top mojego Les Paula, obserwujac jak zmienia kolor i fakture pod wplywem swiatla. W dodatku codziennie wydaje mi sie, ze wyglada inaczej. Dlatego tez nie jestem fanem litych kolorow, ktore imho zabieraja przynajmniej 1/3 frajdy z posiadania instrumentu.
Moglbym tak dlugo jeszcze, ale po tym co napisalem, najwyzszy czas na tzw. "manual relief".

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #10 24 Sty, 2011, 13:23:45 »
Eee... BUMP? :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #11 24 Sty, 2011, 13:31:38 »
Ciężko mi powiedzieć CZYM jest dla mnie gitara. Często powodem irytacji :D Z drugiej strony granie (mimo że gram rzadko, raczej z doskoku, więc nieszczególnie cokolwiek umiem) daje mi dużo radochy, szczególnie gdy już się rozegram.
Inna sprawa to to, że już totalnie położyłem lachę na szukanie ludzi do grania z nimi czegokolwiek, więc poziom stresu związany z twórczością okołomuzyczną znacznie spadł. Co prawda zostało już tylko granie dla siebie, ale nie jest źle.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #12 24 Sty, 2011, 18:29:43 »
Ostatnio mnie ktoś na uczelni zapytał, dlaczego gram na gitarze, a że tam sami debile są, to był ciekaw ile dup na to wyrwałem. No więc odpowiedziałem mu prawdę, że nie gram na niej, bo potrzebna mi jest do skoków o tyczce, a jak już przy jakiejś dupie coś chciałem zagrać, to zaraz przychodził ojciec z monte i tyle ją widziałem...

Spoiler

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #13 24 Sty, 2011, 18:59:04 »
dla większości chyba o to chodzi :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #14 24 Sty, 2011, 19:16:16 »
explosm :D

Widzę, że nie tylko ja czytam ten badziew.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #15 24 Sty, 2011, 19:17:34 »
moja małpa mi podesłała ale nie wiem czy to czyta :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pietras93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 18
Odp: Czym jest dla was gitara?
« Odpowiedź #16 25 Sty, 2011, 00:48:32 »
explosm :D

Widzę, że nie tylko ja czytam ten badziew.
+1
Spoiler

Czym jest dla mnie gitara? Substytutem Prozacu  ;)