Autor Wątek: Periphery w HD z Toronto  (Przeczytany 13625 razy)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Periphery w HD z Toronto
« 21 Gru, 2010, 23:07:08 »


oprócz Zyglroxa jest jeszcze kilka innych. I co chwile któryś instrumentalista albo się rozstraja albo wypada mu kabel :D
Wokalista jedzie tak obok, że ja pierdole.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2010, 23:08:49 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #1 21 Gru, 2010, 23:15:55 »
Kurwa, nie wierzę, że grają a basowy się stroi w tym czasie...

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #2 21 Gru, 2010, 23:19:10 »
No bo w sumie jak pokazało nagranie to jeden hui ;) czy grają wszyscy czy nie ;) Chaos że ojapierdole ;)

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #3 21 Gru, 2010, 23:26:42 »
Nic dziwnego jak musieli dac sobie 6 strune z C do A ;p Fajnie jakby wpadli do nas :(

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #4 21 Gru, 2010, 23:28:11 »
jak dla mnie porażka, oby w Berlinie było lepiej.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #5 21 Gru, 2010, 23:31:13 »
fajna jakość :).
Ten wokalista jakiś taki se, zwłaszcza jak nie drze japy. Orientuje się ktoś czy to ten co na płycie?
ps
zyglrox mnie rozbraja za każdym razem jak słyszę. Zwłaszcza wersja nagrywana w domu przez bulba. Czekam aż usłyszę na żywo w Berlinie :)

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #6 21 Gru, 2010, 23:34:06 »
Niestety to ten co na plycie, w ogole bardziej mi sie podoba ich brzmienie z demowek i poprzedni wokalisci niz ten pedal (:love:)

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #7 22 Gru, 2010, 00:12:58 »
Kurwa, nie wierzę, że grają a basowy się stroi w tym czasie...
A po kij im ten basista jak ich jest trzech i z tego co słychać zajebiście brzmią razem ? Jak wchodzi bas, to tylko to wszystko knoci. Tak się nie gra i już. Na bank go zwolnili po tym koncercie.
A tak w ogóle, to to jest teraz chyba mój ulubiony zespół zaraz po August Burns Red, są genialni.  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2010, 00:23:48 wysłana przez Page_Hamilton »
wearehelp.bandcamp. com

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #8 22 Gru, 2010, 10:57:50 »


oprócz Zyglroxa jest jeszcze kilka innych. I co chwile któryś instrumentalista albo się rozstraja albo wypada mu kabel :D
Wokalista jedzie tak obok, że ja pierdole.

Od zawsze wiedziałem, że taka muzyka nie obroni się na koncertach. Dla mnie to jeden wielki napierdol...dobrze, że zabrali bębniarzowi tomy, to nie napierdala 100 milionów przejść. No wokal do szkoły.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #9 22 Gru, 2010, 11:38:45 »
Przykro się tego słucha po takiej odpicowanej płycie, nie? To róbcie tak geje dalej, że nagrywacie wiosła 7 razy wolniej, a bębniarz jest edytowany trzy tygodnie pod grida, a wokal ma na drugie Ałtotjun. A chłopaki, jak na taką ilość niepotrzebnego chaosu grają bardzo dobrze imho. Bo albo gramy siedząc w smokingach w odizolowanych akwariach z plexi, albo trzepiemy dyniami i dajemy ognia. Przy tym stopniu komplikacji kompozycji, nie da się zjeść ciastka, mieć ciastka i zesrać się ciastkiem na publiczność.

Poza tym, jak mówią Anglosasi, Periperi jest "overhyped", ale niech to będzie moje votum separatum.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #10 22 Gru, 2010, 12:04:06 »
Posłucham w domu, ale już na płycie to jest Kabaret Skeczów Męczących...

Akurat po za graniu kilkudziesięciu koncertów nadal jestem (a nawet jeszcze bardziej, bo od początku byłem) za minimalizowaniem kompozycji w trosce o zdrowie słuchaczy podczas "wykonu". Słyszałem troszkę deszcz metalu live i chyba nie zamierzony był efekt goryla uwięzionego w turbinie ;)

Może, gdybym miał 16 lat, cipkie i złe naszywki - to jarałaby mnie ściana dźwięku i mili panowie ruszający szybko palcami po swoich instrumentach ;) Ale nie mam.
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #11 22 Gru, 2010, 12:45:45 »
Mnie się bardzo podoba, a to tylko kamera. Idąc na koncert spodziewam się energii nawet kosztem kwasów.
Gdybym był na miejscu, byłbym w 7 niebie na bank.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #12 22 Gru, 2010, 13:04:14 »
Od zawsze wiedziałem, że taka muzyka nie obroni się na koncertach.
Moim zdaniem nie tyle się nie obroni, co żeby wiedzieć co się dzieje na scenie trzeba znać twórczość kapeli. Jakbyś poszedł na koncert meszugów nie znając ich utworów, też nie wiedziałbyś za bardzo co się dzieje..

byłbym w 7 niebie na bank.
w 6tym, to grają na 6kach ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #13 22 Gru, 2010, 14:16:34 »
Od zawsze wiedziałem, że taka muzyka nie obroni się na koncertach.
Moim zdaniem nie tyle się nie obroni, co żeby wiedzieć co się dzieje na scenie trzeba znać twórczość kapeli. Jakbyś poszedł na koncert meszugów nie znając ich utworów, też nie wiedziałbyś za bardzo co się dzieje..

Cyfra ich wybroni ;) Na dvd Meszugi są przeca same wykonania live i biorąc poprawkę na post-zabiegi studyjne - myślę, że uradzajom.

"nie tyle się nie obroni, co żeby wiedzieć co się dzieje na scenie trzeba znać twórczość kapeli." - jestem na nie.
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #14 22 Gru, 2010, 14:45:07 »
Zaraz zaraz. To najpierw trzeba wziąć wszystkie albumy danej kapeli. Usiąść. Posłuchać raz, drugi, trzeci, setny? Najlepiej umieć to zagrać, albo mieć przynajmniej pojęcie jak oni to grają/wykonują? Kurde. A byłem na koncertach różnych bandów, black metal niejednokrotnie i powiem szczerze niektóre słyszałem pierwszy raz i nie miałem problemu z zakumaniem o co im chodzi. To chyba nie o to chodzi w muzyce. No nic. Niech sobie napiżdżają :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #15 22 Gru, 2010, 14:59:38 »
Ale też nie o to, żeby podczas robienia kawałków zastanawiać się jak to wypadnie koncertowo, jak to odbiorą zwykli ludzie, jak to zabrzmi na kijowym nagłośnieniu czy ludzie dobrze będą się przy tym bujać ;)
Moim zdaniem bronią się zajebiście :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #16 22 Gru, 2010, 15:09:20 »
Ale też nie o to, żeby podczas robienia kawałków zastanawiać się jak to wypadnie koncertowo, jak to odbiorą zwykli ludzie, jak to zabrzmi na kijowym nagłośnieniu czy ludzie dobrze będą się przy tym bujać ;)

A właśnie, że tak ;)
Paczki z głów!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #17 22 Gru, 2010, 15:39:17 »
jestem takie samego zdania jak Bat co do tworzenia kompozycji.

inna sprawa, ze te trzy gitary są tam naprawde niepotrzebne. Wokal jest tragiczny - tak jak go bronilem na plycie ale to niestety na zywo jest koszmar. jestem ciekaw jak gitarzy brzmialy na zywo bo tutaj są szszszszszszsz.

I tez zgadzam się w pelni z wroblem.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #18 22 Gru, 2010, 15:48:49 »
nie mam na myśli wyłapywania każdego błędu gitarzystów itp na koncercie. Mówię tylko że żeby zczaić na żywo o co chodzi trzeba wiedzieć czego się spodziewać. nie zawsze- icarus lives buja od pierwszego razu ;), ale taki zyglrox jest na tyle skomplikowany że na żywo może być ciężko się połapać jak nie słyszało się tego wcześniej. I jakby zajebiście nie był nagłośniony to sama kompozycja jest mocno poplątana, do tego zagrana bardzo szybko, przez co jest po prostu trudna w odbiorze.

Niektóre gatunki lepiej sprawdzają się na żywo inne lepiej brzmią na płycie. Nie wyobrażam sobie np słuchania behold the arctopus i trzepania dyńką pod sceną, za to przy kompie słucha się tego fajnie.

ps- rozpadli się jakiś czas temu :(

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #19 22 Gru, 2010, 17:38:26 »
Cytuj
sama kompozycja jest mocno poplątana, do tego zagrana bardzo szybko, przez co jest po prostu trudna w odbiorze.
Jest po prostu zła, na co składa się zbyt skomplikowany aranż oraz ingerencja studyjnej technologii, która w pewnym momencie zaczyna grać za muzyków. Może jestem staroświecki, ale ""trudną w odbiorze" muzykę, także powinno się dać zagwizdać, tudzież zagrać na akustyku przy ognisku podstawowymi funtami.

Zapominamy, że Periphery nie jest współczesną muzyką eksperymentalną na Warszawską Jesień, tylko nowoczesnym metalowym bandem, który powinien spełniać jedno podstawowe kryterium: od pierwszej sekundy porywać tłumy dzieciaków pod sceną, bez uprzedniej konieczności rozczytywania partytury. Icarus Lives robi to zajebiście, natomiast Zyglrox, jest po prostu chujową muzyką, lub muzyką dla muzyków, co na jedno wychodzi.

I na koniec taki oto tematyczny dowcip muzyczny:

Siedzą kolesie w filharmonii, orkiestra napierdala pod górkę najnowszego Pendereckiego, publiczność w nabożnym milczeniu czyta partyturę, żeby nadążyć za Geniuszem.
Nagle jeden gość czuje, że strasznie śmierdzi gównem. Obraca się do ubranego w smoking kolesia po lewej i pyta szeptem:
- Serdecznie pana przepraszam, ale okropnie śmierdzi gównem. Czy aby nie był się pan łaskaw przypadkiem zesrać?
- Owszem tak, a o co chodzi?

No i trochę tak to jest z kapelą Periphery, moim najskromniejszym zdaniem.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #20 22 Gru, 2010, 17:47:01 »
Cytuj
sama kompozycja jest mocno poplątana, do tego zagrana bardzo szybko, przez co jest po prostu trudna w odbiorze.
Jest po prostu zła, na co składa się zbyt skomplikowany aranż oraz ingerencja studyjnej technologii, która w pewnym momencie zaczyna grać za muzyków. Może jestem staroświecki, ale ""trudną w odbiorze" muzykę, także powinno się dać zagwizdać, tudzież zagrać na akustyku przy ognisku podstawowymi funtami.




Zyglroxa akustycznie jeszcze nie zaaranżował, ale to kwestia czasu, widać po kolorze że ma wtyki u Bulba ;)
facebook.com/Musza.MorningWood


Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #22 22 Gru, 2010, 17:59:46 »
Cytuj
sama kompozycja jest mocno poplątana, do tego zagrana bardzo szybko, przez co jest po prostu trudna w odbiorze.
Jest po prostu zła, na co składa się zbyt skomplikowany aranż oraz ingerencja studyjnej technologii, która w pewnym momencie zaczyna grać za muzyków. Może jestem staroświecki, ale ""trudną w odbiorze" muzykę, także powinno się dać zagwizdać, tudzież zagrać na akustyku przy ognisku podstawowymi funtami.

Zapominamy, że Periphery nie jest współczesną muzyką eksperymentalną na Warszawską Jesień, tylko nowoczesnym metalowym bandem, który powinien spełniać jedno podstawowe kryterium: od pierwszej sekundy porywać tłumy dzieciaków pod sceną, bez uprzedniej konieczności rozczytywania partytury. Icarus Lives robi to zajebiście, natomiast Zyglrox, jest po prostu chujową muzyką, lub muzyką dla muzyków, co na jedno wychodzi.

I na koniec taki oto tematyczny dowcip muzyczny:

Siedzą kolesie w filharmonii, orkiestra napierdala pod górkę najnowszego Pendereckiego, publiczność w nabożnym milczeniu czyta partyturę, żeby nadążyć za Geniuszem.
Nagle jeden gość czuje, że strasznie śmierdzi gównem. Obraca się do ubranego w smoking kolesia po lewej i pyta szeptem:
- Serdecznie pana przepraszam, ale okropnie śmierdzi gównem. Czy aby nie był się pan łaskaw przypadkiem zesrać?
- Owszem tak, a o co chodzi?

No i trochę tak to jest z kapelą Periphery, moim najskromniejszym zdaniem.
nie

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #23 22 Gru, 2010, 18:01:29 »
Cytuj
@goofball924 I am indeed Misha's younger brother
;)

chyba jestem za stary na tak nowoczesny metal, bo Periphery zupełnie do mnie nie trafia. ;) jeszcze ten zniewieściały czysty wokal, bez chociaż rockowej pizdy... a motyw z kończącym się stroić w trakcie kawałka basistą jest dla mnie kompletnie niezrozumiały ;)
do widzenia.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Periphery w HD z Toronto
« Odpowiedź #24 22 Gru, 2010, 18:06:43 »
Od zawsze wiedziałem, że taka muzyka nie obroni się na koncertach.
Moim zdaniem nie tyle się nie obroni, co żeby wiedzieć co się dzieje na scenie trzeba znać twórczość kapeli. Jakbyś poszedł na koncert meszugów nie znając ich utworów, też nie wiedziałbyś za bardzo co się dzieje..

O przepraszam, byłem na Meshuddze znając tylko i wyłącznie Bleed, a bawiłem się zajebiście, i nie miałem problemów z niczym ( poza tłumem meshuggowych fanatyków próbujących wydrzeć mi wnętrzności i rzucić nimi w centralki Hekkego, ale pogo jest pogo, ma BOLEĆ!!! ;D ).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
MJ i Periphery

Zaczęty przez deely Muzyka

12 Odpowiedzi
4522 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 23:04:48
wysłana przez deely
40 Odpowiedzi
15099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2012, 22:46:24
wysłana przez Omlet
0 Odpowiedzi
832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 12:40:54
wysłana przez lopatron
16 Odpowiedzi
4756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Wrz, 2013, 07:25:56
wysłana przez escape_artist
14 Odpowiedzi
3963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2015, 14:40:03
wysłana przez matisq