Autor Wątek: RAN Crusher 8  (Przeczytany 182310 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #100 21 Sty, 2011, 11:21:58 »
Masz jakieś złe doświadczenia z nowszymi Ranami?

Osobiście miałem i grałem tylko na jednym 2006 i wiosło zamiatało znakomicie. Więc pokryło się z obiegową opinią o wysokiej jakości nowszych wioseł.
007

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #101 21 Sty, 2011, 11:38:58 »
Jeśli pytasz mnie, to zabawne, bo ja, jeśli jeszcze ktoś nie wie, jestem leftys, tak więc moje macanie serio się ogranicza do macania i plumknięcia 3 akordów. Gość z Warsawa zdaje się ma fałkę, jakieś rok lub dwa już, czekał, zda się, 9 miesięcy.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #102 21 Sty, 2011, 15:21:30 »
Dlatego czasem lepiej kupić gotowego Suhr'a, PRS, czy Musicmana ... tylko oni chyba nigdy ósemek nie zrobią, z siódemkami ciężko. Przemalować czy przyciąć lub coś dokleić to nie problem dla naszych lutników  :angel:
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #103 21 Sty, 2011, 16:24:51 »
Masz jakieś złe doświadczenia z nowszymi Ranami?
tylko ze starymi, w zasadzie z jednym egzemplarzem, ale to wystarczyło żebym zraził się do tej marki na dobre. jest dużo innych fajnych gitar, rana po prostu już nie lubię.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #104 21 Sty, 2011, 16:59:26 »
W sumie masz takie święte prawo, ale osobiście uważam, ze to błąd dyskredytować nowe wiosła patrząc na stare. Z Ranem sytuacja jest podobna jak z Mayo. Początki słabe, a teraz zamiatają na dobrym, jeżeli nie znakomitym, poziomie.

Ja akurat zaliczam się do entuzjastów nowych wioseł z tej stajni. Kolejki w Ranie na pewno nie wzięły się tylko z tego, że gra na nich kilku znanych muzyków metalowych. Przeglądając galerię, widać, że nie są to paździerze. No, ale gusta są różne.
007

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #105 21 Sty, 2011, 22:13:02 »
pisałem już gdzieś parę stron wcześniej że jak ładnie by nie wyglądały na zdjęciach, gitary rana nigdy więcej nie kupię bez ogrania wcześniej ;)

Zgadzam sie z Toba, dlatego wybralem sie osobiscie do RAN-a, Darek mial przygotowana 8-ke Crushera, wiec gitare ogralem, poza tym mialem okazje przyjrzec sie procesowi produkcji, wykonczenia itd. swiatowe wiosla robi RAN, natomiast w dziale 8-ek jest niewielki wybor i nic nowego z topowej polki sie nie pokazalo, Ibanezy 2228 mam juz 2 to ile mozna ich kupowac ;), poza tym w najgorszym dla mnie kolorze..niestety czarnym..nie cierpie czarnych gitar a musze na nich grac :'(

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #106 23 Sty, 2011, 12:15:01 »
pisałem już gdzieś parę stron wcześniej że jak ładnie by nie wyglądały na zdjęciach, gitary rana nigdy więcej nie kupię bez ogrania wcześniej ;)

Zgadzam sie z Toba, dlatego wybralem sie osobiscie do RAN-a, Darek mial przygotowana 8-ke Crushera, wiec gitare ogralem, poza tym mialem okazje przyjrzec sie procesowi produkcji, wykonczenia itd. swiatowe wiosla robi RAN, natomiast w dziale 8-ek jest niewielki wybor i nic nowego z topowej polki sie nie pokazalo, Ibanezy 2228 mam juz 2 to ile mozna ich kupowac ;), poza tym w najgorszym dla mnie kolorze..niestety czarnym..nie cierpie czarnych gitar a musze na nich grac :'(

To opowiedziałbyś nam coś, tyle tu napaleńców ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #107 23 Sty, 2011, 12:39:07 »
Co tu pisac, wlasciwie najbardziej ciekawil mnie gryf..przy 8-kach to akurat dla mnie wyjatkowo wazna sprawa, no i Crusher8 ma rewelacyjny gryf...porownujac do RG2228..bardzo zblizony od pierwszego do mniej wiecej 12-tego progu, a w wyzszych pozycjach jest wezszy od Ibaneza, nie mialem ze soba Ibka, ale takie wrazenie sprawial przynajmniej...lacz enie gryfu z korpusem..swietne rozwiazanie uwazam, drewno..mahon honduraski lub afrykanski, klon to chyba wiadomo z jakiego kraju z listkiem na fladze, zreszta mozna sobie obejrzec konkretny kawalek drewna i wybrac...tak wlasciwie z podsturnnica zrobilem dzieki uprzejmosci RAN-a ;D,  wioslo jest dobrze wywazone, swietnie "uklada sie" pod reka, dla mnie idealne ulozenie przelacznika i potencjometrow, EMG na pokladzie w mojej opcji to tyle, no i ladnie profilowany top...naprawde bylem pod wrazeniem..zreszta od razu zostawilem kase na wioslo ;), gitara ma wszytko czego czlowiek potrzebuje zeby dobrze zabrzmiec...podoba mi sie rowniez olejowe wykonczenie, nie mialem mozliwosci podlaczenia gitary do pieca jako, ze bylem w firmie w okresie swiatecznym i zastalem ich "na urlopie", a bardziej zalezalo mi na manualnych sprawach i wykonaniu, a jesli chodzi o brzmienie...wiadomo jak to jest z customem...kazda gitara inaczej brzmi, wiec zobacze jak wioslo odbiore.. :P, chyba zapomnialem dodac, ze bede mial skale tradycyjnego barytonu czyli 27"
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2011, 12:44:56 wysłana przez Andy »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 773
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #108 23 Sty, 2011, 14:08:08 »
Zaczyna mie to wszystko coraz bardziej jarać! Znuff GAS na 8semkie... ;)
Paczki z głów!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #109 23 Sty, 2011, 14:20:10 »
hehe...ano..ja juz mam gotowa specyfikacje na drugi model RAN-a :headbang:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #110 23 Sty, 2011, 15:11:57 »
hehe...ano..ja juz mam gotowa specyfikacje na drugi model RAN-a :headbang:

No to dlaczego każesz nam jeszcze na nią czekać? :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #111 23 Sty, 2011, 17:06:57 »
andy adoptuj mnie bede grzeczny obiecuje :D

ja do swojej juz się przyzwyczaiłem i 28" robi robote, gram też na basie 33" i teraz jak biere normalne wiosło to mnie dziwnie jest.

było brac 28" normalnie i sie nie pierdolić, jak będziesz chciał sprzedać to nie kupie bo za krótką skale wziąłeś, nie myśl tylko o sobie :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #112 23 Sty, 2011, 17:16:43 »
gralem na Agile8 28" i w niskich pozycjach nie wchodza dobrze akordy wymagajace duzego strechingu, a z drugiej strony..co zlego jest w skali 27"..na RG2228 swietnie sie gra, wiec po co ja zwiekszac??

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #113 23 Sty, 2011, 21:53:30 »
..no wlasnie...slyszalem ostatnio po koncercie taki skecz o gitarzystach, wlasnie o skalach, no i ponoc najdluzsza skale chca miec Ci, ktorych Bog nie obdarzyl wystarczajacym CH... :angel:, niby zeby nadrobic to na scenie :-[, ale to tylko skecz
« Ostatnia zmiana: 23 Sty, 2011, 21:55:18 wysłana przez Andy »

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #114 23 Sty, 2011, 22:01:40 »
To to już nie jest o basistach? Heh...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #115 24 Sty, 2011, 05:14:43 »
Żadna sztuka mieć 8mkę w skali 27+... sztuką byłoby napierniczać na jakiejś 8mce w skali albo 40'', albo 20''... :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #116 24 Sty, 2011, 13:14:33 »
Jakie szczęście że mam 24,75"
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #117 24 Sty, 2011, 13:58:31 »
Mnie za to jara PRS SC245.. Jak dobrze pójdzie granie na ulicy to sobie pod koniec roku pozwolę  :devil: Znajdzcie na YT jak Rob Chappers na tym wycina, miodzio, przy dłuższej skali struna już by nie miała tego drgania. Tylko skala 24,5 w wersji 7 czy 8 mogłaby już gorzej stroić w wyższych pozycjach.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #118 24 Sty, 2011, 15:43:24 »
..no wlasnie...slyszalem ostatnio po koncercie taki skecz o gitarzystach, wlasnie o skalach, no i ponoc najdluzsza skale chca miec Ci, ktorych Bog nie obdarzyl wystarczajacym CH... :angel:, niby zeby nadrobic to na scenie :-[, ale to tylko skecz


to nie skecz to prawda  :D dlatego nawet buty kupuje sobie za duże :P ogólnie kupuje ciuchy w sklepie "Duży Pan"

no dobra jak będziesz sprzedawał to kupie i z 27" :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #119 24 Sty, 2011, 20:04:47 »
Żadna sztuka mieć 8mkę w skali 27+... sztuką byłoby napierniczać na jakiejś 8mce w skali albo 40'', albo 20''... :D

sztuka to jest otworzyc parasol w dupie, mysle ze skala to jednak kwestia preferencji i przede wszystkim tego, zeby muzyk potrafil sobie odpowiedzeic na pytanie..jaki instrument potrzebuje, nie chodzi o to, zeby kupic na sile 8-ke z 30" wylacznie po to , zeby byla i pozniej meczyc sie z zagraniem jazzowych akordow, tylko, zeby gitara byla funkcjonalna dla konkretnego gitarzysty..ja akurat w ten sposob na to patrze.
A co do strojenia..hmm...Ab asi gra na RG2228, gruba strune ma w dropie (czyli niiiiskie E) i chlop daje rade i nie narzeka na jakies "sflaczale" struny czy problemy ze strojeniem.., Stefek ma ESP z 27" i kurwa stroi mu idealnie wioslo, wiec nie do konca kumam o co jest czasami takie wielkie "halo" z ta skala do 8-ki, Agile robia nawet 8-ke z 25.5" i ktos to kupuje i pewnie nie narzeka tylko gra jak trzeba....no to sie rozpisalem a kebab stygnie ::)..pozdro

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #120 24 Sty, 2011, 20:14:03 »
TROO! Jak za dawnych "dobrych" czasów, każdemu według potrzeb------>
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #121 24 Sty, 2011, 20:22:13 »
Zwłaszcza, że przy 30' ja bym się bał, że będą problemy ze strojeniem najwyżej E. Czy to tak nie działa? (pytam, bo szczerze nie wiem)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #122 24 Sty, 2011, 20:32:40 »
Zwłaszcza, że przy 30' ja bym się bał, że będą problemy ze strojeniem najwyżej E. Czy to tak nie działa? (pytam, bo szczerze nie wiem)

Jakbyś założył 0.011 to tak, ale jak do takiej ósemki włożysz 0.007 czy 0.008 to nie będzie problemu.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #123 24 Sty, 2011, 20:40:41 »
A, okej, dobrze wiedzieć.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 773
Odp: RAN Crusher 8
« Odpowiedź #124 24 Sty, 2011, 20:43:58 »
Zwłaszcza, że przy 30' ja bym się bał, że będą problemy ze strojeniem najwyżej E. Czy to tak nie działa? (pytam, bo szczerze nie wiem)

Jakbyś założył 0.011 to tak, ale jak do takiej ósemki włożysz 0.007 czy 0.008 to nie będzie problemu.

0,009 to grubość graniczna. Poniżej schodzą tylko męskie lesby :D

(załadowałem ostatnio do 27" strunkie 0,009 i mimo dobrego naciągu zmieniłem na 0,010, bo mi palce nie mogły się przyzwyczaić - i śmierdziały chujem :D)
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
6654 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 20:23:07
wysłana przez Yony
156 Odpowiedzi
77878 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sie, 2011, 10:03:27
wysłana przez Lothar
95 Odpowiedzi
68507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2011, 23:37:58
wysłana przez Omlet
54 Odpowiedzi
30744 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2011, 09:31:58
wysłana przez wuj Bat
24 Odpowiedzi
7842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 13:17:39
wysłana przez mondomg