Autor Wątek: Jolana Diamant 1979  (Przeczytany 22410 razy)

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Jolana Diamant 1979
« 14 Gru, 2010, 21:49:50 »
dziś przez przypadek trafiłem na takie cudo
Jolana Diamant 1979















szczerze to posrałem się jak to zobaczyłem
szukam od dziś takiej gitary
mieliśmy kupę czasu taki basik w kapeli i wcale nie był taki zły, ciekaw jestem jak wypada brzmieniowo i manualnie gitara

fat ED:
chwila reserczu i prosze
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2010, 22:01:15 wysłana przez shitol »

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #1 14 Gru, 2010, 22:21:04 »
Dużo baboli, lakier przy dupie w okolicach bindingu ma jakies brzydkie pofalowania jak błotniki w zardzewiałym aucie (2:35), dziwna dziura w korpusie koło przełącznika (2:37), paskudna płyka gniazda nachodząca na binding (3:09), ciągle za duże otwory na pickupy (3:15), akcja strun z kosmosu (3:45),  nie kumam tego potwornie wielkiego siodełka, i dlaczego końcówka trussrod covera nachodzi na diament (4:11), czemu opisy przełącznika są krzywo... na pierwszy rzut oka imponujące, ale jak się przyjrzeć, to nic zajebistego. Takie małe szczegóły skutecznie mnie odstraszają.
Łe tej.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #2 14 Gru, 2010, 22:25:14 »
siodełka i osłony trussa też nie rozumiem
muszę się przyznać że byłem tak zszokowany jak to widziałem że tylko te dwie rzeczy zauważyłem a reszta jakoś mi umknęła

ale i tak jestem zakochany

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #3 14 Gru, 2010, 22:35:17 »
Wyglada zajebiaszczo, nie ma co gadac :) I jeszcze te P90 :D Ale w sumie ogladajc filmik odtracila mnie kilometrowaodleglos c strun od podstrunnicy, ale byc moze to kwestia regulacji (???).
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #4 14 Gru, 2010, 22:39:21 »
Regulacji, albo pręt już nie reaguje :P I tak mimo tych wszystkich niedoróbek, a niektóre z nich wynikają z tego, jak twórca to wykonał, chętnie bym taką przygarnął...

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #5 14 Gru, 2010, 22:44:19 »
jak miałem raz w życiu Jolanę w łapskach, to akcja była podobna ;)
Łe tej.

Offline Konrad_89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 67
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #6 14 Gru, 2010, 22:49:25 »
Kupić bym jej nie kupił, albo zależy za ile (:P), ale jak bym sam ją tak odświeżył, to nawet akcja by mi nie przeszkadzała :D

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #7 14 Gru, 2010, 22:57:34 »
Kupić bym jej nie kupił, albo zależy za ile (:P), ale jak bym sam ją tak odświeżył, to nawet akcja by mi nie przeszkadzała :D
dokladnie

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #8 15 Gru, 2010, 10:52:04 »
Shitol jak jesteś zakochany to może chcesz kupic moją maye les paul- wyglada prawie identycznie a gra pewnie lepiej...;)?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #9 15 Gru, 2010, 11:21:39 »
Eeee, pewnie nie... :)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #10 15 Gru, 2010, 11:44:59 »
Kolo od Joli się bardzo poważnie wziął za przywrócenie świetności tej fabryce i klepie teraz bardzo w porzo instrumenty. Nota bene bierze klon na topy od Malinków.

Offline guitarmajster

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
    • myspace
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #11 15 Gru, 2010, 12:12:33 »
naprawde git patyk, czysta radocha zrobic z rupiecia cos godnego (niekoniecznie cudownego) jesli ktos lubi dlubac.

i napewno zrobil to lepiej niz ja mojego defila ;) defil byl w gorszym stanie bifor, a after jeszcze nie nastapil bo sie na wykonczenie nie moge zdecydowac..

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #12 15 Gru, 2010, 12:13:30 »


http://www.jolana.eu/diamant.html

Shitol jak jesteś zakochany to może chcesz kupic moją maye les paul- wyglada prawie identycznie a gra pewnie lepiej...;)?
kupić nie chcę ale jak chcesz mi dać to spoko

poza tym podobną starą jolanę może niedługo uda mi się odzyskać
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2010, 12:15:25 wysłana przez shitol »

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #13 15 Gru, 2010, 12:55:26 »
Kolo od Joli się bardzo poważnie wziął za przywrócenie świetności tej fabryce i klepie teraz bardzo w porzo instrumenty. Nota bene bierze klon na topy od Malinków.

Popierdzam w całej rozciągłości. Fajnie się gra na tych nowych Jolkach.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Zomballo

  • Gość
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #14 16 Gru, 2010, 11:24:36 »
Ale zaraz zaraz. Była seria robiona na dalekim wschodzie czy to o tych mowa?

Offline Zdynio

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #15 21 Gru, 2010, 01:18:55 »
Dużo baboli, lakier przy dupie w okolicach bindingu ma jakies brzydkie pofalowania jak błotniki w zardzewiałym aucie (2:35), dziwna dziura w korpusie koło przełącznika (2:37), paskudna płyka gniazda nachodząca na binding (3:09), ciągle za duże otwory na pickupy (3:15), akcja strun z kosmosu (3:45),  nie kumam tego potwornie wielkiego siodełka, i dlaczego końcówka trussrod covera nachodzi na diament (4:11), czemu opisy przełącznika są krzywo... na pierwszy rzut oka imponujące, ale jak się przyjrzeć, to nic zajebistego. Takie małe szczegóły skutecznie mnie odstraszają.

Witam. Z tej strony autor modyfikacji Jolany Diamant. dzięki za pozytywne i miłe komentarze, ale również za słowa krytyki. Zawsze się znajdą jacyś puryści. Słowa krytyki na pewno znajdą swój odzew w kolejnych pracach. Błędy wytknięte przez Dom?na postaram się poprawić w Jolanie diamant Gold Top P90 również z 1979r.
Na wstępie dodam iż jest to moja 2 modyfikowana gitara (pierwszą był Defil Aster - http://s389.photobucket.com/albums/oo336/Zdynio/Renowacja%20gitary%20Defil%20Aster/?start=all ) Dodam że jestem amatorem i pasjonatem, a nie lutnikiem. Na gitarze gram zaledwie 4 lata, a grzebię przy nich od 2.  Jestem również amatorem jako lakiernik, elektryk, stolarz, a na pewno jako lutnik;]
Babol przy bindingu - podkład i lakier razem mają jakąś tam grubość wiec lakier bezbarwny załamuje się na krawędzi na łączeniu z bindingiem stąd gdzieniegdzie widać pod światło brzydkie pofalowanie.
Jaka dziura przy przełączniku? Na starym zdjęciu z przed renowacji była jakaś dziura, o ile o to zdjęcie Ci chodzi.
Płytka siadła krzywo i musiała być nieco przesunięta przez co wchodzi na binding. Miałem do wyboru inną płytkę, taką jak w Gibsonie lecz, decha w gibsonie jest grubsza niż ta w jolanie. Nie chciałem wkręcać śrub w miejsce łączenia bindingu z korpusem. Do tego oryginalna otwór na gniazdo jacka był wąski i prostokątny. ta płytka była najszersza i spełniła swoją funkcje.
Szczelina jest ok .Widziałem zdecydowanie większe szczeliny w gibsonach:D aż byś nie uwierzył, te przy nich są małe i na prawdę wyszły elegancko:)
Akcja strun, zgadza się. Masakra. Przydało by się jej profesjonalny setup, niestety do dobrego lutnika mam spory kawałek i kompletny brak wolnego czasu (2 dni wolnego na roki i niektóre soboty to za mało:() Nie poprawiłem tego, niestety wciąż mam za małe doświadczenie, a nie chciałem jeszcze bardziej spierniczyć.
Siodełko?tu jest historia:D już mówię:) Było wykonane na sztukę z kawałka drewna, sam nie mogłem dopasować żadnego fabrycznego. Albo radius nie ten, za wysokie lub za niskie. Zrobiłem "na sztukę" i jest. Stroi, a co lepsze sustain jest konkretny i aż strach się bać co będzie przy siodełku z kości lub NuBonne.
coverek od trussrod jest ok. to Diament jest za duży i jak widać krzywo przyklejony. Klejony był na jeszcze wilgotnym lakierze, nie chciałem zostawić odcisków, siadło krzywo i tak zostało. Dopiero następnie  całość była pociągnięta bezbarwnym.
Co się czepiasz przełącznika, lubię mieć pod kątem do strun, to kwestia gustu. Tak mi jest dużo wygodniej niż jak jest prostopadle do strun:P
Powiem, że jako twórca widzę w nim jeszcze więcej bubli. W następnej gitarze postaram się je wyeliminować. W przyszłości  Jolcia może doczeka się poprawek, lub zrobię jej siostrę bliźniaczkę ale z bigsby:)
Jeśli tylko nagram jakieś próbki brzmienia to od razu nie omieszkam podzielić się z wami.<brak czasu>
Na wszelkie pytania odpowiem
Dzięki i Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2010, 01:27:05 wysłana przez Zdynio »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #16 21 Gru, 2010, 01:32:13 »
witamy na forum ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #17 21 Gru, 2010, 07:30:28 »
ja witam szczególnie :*

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #18 21 Cze, 2011, 22:45:24 »
Babol przy bindingu - podkład i lakier razem mają jakąś tam grubość wiec lakier bezbarwny załamuje się na krawędzi na łączeniu z bindingiem stąd gdzieniegdzie widać pod światło brzydkie pofalowanie.

To na przyszlosc rada od kolegi po fachu (czyt. amatora ktory tez sobie przemalowal jolane :P) aby to zniwelowac pomaluj wiecej warstw bezbarwnego a potem wyrownaj papierem sciernym wodnym

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #19 22 Cze, 2011, 00:11:35 »
necrobump? :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jolana Diamant 1979
« Odpowiedź #20 23 Cze, 2011, 12:03:36 »
LOL nie zerknolem na date, sorry my bad. Z googlujac tu i uwdzie mi watek wyskoczyl przeczytalem i natchnelo mnie zeby cos dodac.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
8335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 03:43:50
wysłana przez Johnny
3 Odpowiedzi
3164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2014, 12:47:09
wysłana przez pringles50g