Autor Wątek: 5150 III seria  (Przeczytany 31439 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« 05 Paź, 2006, 15:38:16 »





teraz 3 kanałowy i ma być wykonywany przez... uwaga uwaga.... Fendera :rolleyes:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
5150 III seria
« Odpowiedź #1 06 Lis, 2006, 15:45:58 »
Przedewszystkim, witam, bo to moj pierwszy post...

Przyznam, ze mi koparka zjechala... milo ze Fender oprzytomnial i zaczyna robic hi-gainy... po Tonemasterze dlugo cisza, ostatnio Duo-Sonic, no i nowy 5150...

Swoja droga, ciekawe, czy gdzies jeszcze mozna dostac 7strunowego strata... Tak Nikt, wiem co sie ze stratami robi ;)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #2 06 Lis, 2006, 15:57:46 »
ciiii bo mnie spala niektorzy zywcem

mozna dostac i to w UK :P to prototyp wykonany w CS, podobno jedyny egzemplarz ale ja juz widzialem inny pare lat temu w USA.

wyglada to tak , cena to bagatela 25 tysiecy funtow :D:







PS: witam na forum men
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
5150 III seria
« Odpowiedź #3 06 Lis, 2006, 18:18:55 »
He(?!) :) tak, ale oni chyba wypuscili kiedys krotka serie 7? wiem ze byly barytony... ok... off bo mnie wygonia :/

Yony

  • Gość
5150 III seria
« Odpowiedź #4 06 Lis, 2006, 19:02:00 »
O kurwa, druga gitara moich marzeń!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #5 06 Lis, 2006, 19:14:11 »
:/ taaa ,lubisz straty?? no czym mnie jeszcze dzisiejszy dzien zaskoczy?? ten w USA co widzialem byl niebieski z biala plytka. o wiele ladniejszy moim zdaniem
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
5150 III seria
« Odpowiedź #6 07 Lis, 2006, 04:09:46 »
Hmmmm... Siódemka na trzech singlach, pierwsze widze :) Coś dla Ironów;) Jak to dobrze, ze tu można ciut podrzec łacha ze stratów :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
5150 III seria
« Odpowiedź #7 10 Lis, 2006, 19:48:06 »
A wpierdol chcesz??? :D Kerowniku trzaby ich teges bo się rozpanoszy chamstwo! ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Yony

  • Gość
5150 III seria
« Odpowiedź #8 11 Lis, 2006, 06:03:58 »
Mogę np groźnie warknąć :)

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
5150 III seria
« Odpowiedź #9 11 Lis, 2006, 12:29:04 »
Mógłbyś też zrobić minę a'la Johnny Bravo. To zawsze skutkuje. Tylko naprzód się nie gol przez parę dni :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pavulon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • http://www.myspace.com/pavulonart
5150 III seria
« Odpowiedź #10 10 Sty, 2007, 09:06:12 »
Przede wszystkim to przywitać się chciałem grzecznie jako, że debiutuję na tym forum :)


Muszę przyznać że ten fenderowski EVH to bardzo intrygujące bydlęcie. Jako fan pieców fendera mam nadzieję że będzie to miało klin jak należy  - a że będzie miało również właściwy drive to raczej pewnym być można po tym co się działo w tonemasterze i prosonicu :)

Trzeba by to ograć :)

Siódemki są mi zupełnie obce, a już strato z siedmioma drutami wygląda mi conajmniej dziwnie - ale co tam - każdemu wedle potrzeb :)


Oki - tyle na dzieńdobry :)

POCHWA!!!
rofesjonalne urządzenia MIDI - sterowniki, loopery, switche  http://emcustom.ovh.org/ info na gg.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
5150 III seria
« Odpowiedź #12 18 Sie, 2007, 22:19:11 »
Wlasnie ogladalem dzis w sklepie nowy 5150III-wyglada ladnie, ciekawe jak brzmi, nie mialem niestety czasu na testy, ale wybiore sie w przyszlym tygodniu ze swoim 7-ka i obadam jak chodzi.
W Londynie ten Amp kosztuje 1299£ :)
Pozdr.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
5150 III seria
« Odpowiedź #13 18 Sie, 2007, 23:37:04 »
to koniecznie cos napisz :)
miloby było jakbys porownał(jesli mozesz) do 1 serii.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #14 17 Wrz, 2007, 14:15:30 »
czy juz jest w nastepnym tygodniu??

 :twisted:
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
5150 III seria
« Odpowiedź #15 20 Wrz, 2007, 21:14:05 »
Cytat: "nikt"
czy juz jest w nastepnym tygodniu??

 :twisted:


Sorki, ale jak pojechalem do sklepu ze swoim wioslem to sie okazalo, ze ktos juz go kupil i czekaja na nowa dostawe :( , wczoraj wrocilem z urlopu i byc moze wybiore sie w sobote do centrum, w kazdym badz razie na pewno przetestuje ten piec i opisze swoje wrazenia.
Pozdr.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #16 20 Wrz, 2007, 21:27:55 »
oki

dzieki

bardzo ciekaw jestem tego wzmaka. wczesniejsze bardzo mi przypasowaly brzmieniem. Andy grales na starych 5150?? bedziesz moze w stanie porownac z nimi??

pozdr
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
5150 III seria
« Odpowiedź #17 30 Wrz, 2007, 17:34:05 »

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
5150 III seria
« Odpowiedź #18 25 Lis, 2007, 02:37:10 »
bylem dzis ze swoim MM BFR testowac glowy, no i testowalem nowy 5150 (w dwoch sklepach-zeby nie bylo ze trafilem na hujowy model), no i to jest totalna porazka jak dla mnie-jedna wielka SIARA i nic poza tym, kanal czysty kompletnie bez charakteru, mialem dosyc tego wzmaka po pol godzinnym secie, ale podlaczylem sie jeszcze raz w innym sklepie-na wszelki wypadek no i to samo-bez komentarza :( .Szczerze mowiac tak czulem po tym jak odsluchalem zalaczonej jakis czas temu plyty demo do "Guitar World".
Ale ogralem sobie nowy model 6505+, Hughes Kettner Trilogy, 3 Mesy DR (2 wogole nie gadaly :evil: ), ciekawy jest Trilogy-brzmi bardzo dynamicznie tyle ze jest dosyc suchy i malo gainowy (jak ktos slucha MacAlpine to tak wlasnie brzmi Trilogy)-zalezy co kto lubi, DR wiadomo-coraz rzadziej mozna trafic udany egzemplarz :( , rozmawialem ostatnio z muzykiem ktory mial 8 DR w swojej karierze i mowil ze tylko 3 mu brzmialy (ponoc podzespoly do Mesy tez juz klepia w Chinach i tylko montaz jest w USA :| ), 6505+ brzmi OK tyle ze nie jest to ta dynamika co w Mesie (tej dobrej)-ma duzo gainu i brzmi szeroko-ale dla mnie za malo dynamiczny i jednak stary 5150 brzmial lepiej.
Przetestowalem (po dlugiej namowie sprzedawcy :oops: )jeszcze jeden wzmacniacz a wlasciwie combo na 2x12 Celestion Vintage i jest to nowy Line6 na lampach Bognera i powiem tylko ze jak ktos slyszal Bognera Uberschall i jest zachwycony brzmieniem to juz wiem dlaczego (choc Line6 to nie Bogner :arrow: -kurwa tak jak nie lubilem w/w firmy tak ten wzmak URWAL mi dupe, ma wszystko co powinien miec-brzmi tlusto, bardzo dynamiczny, rowniez duzo gainu (zadnych oznak siary :!: ), nie moglem sie nagrac (to samo powiedzial mi sprzedawca-dlatego tak nalegal zebym go sprawdzil) i jezeli tak samo brzmi glowa z tej serii to chce ja miec :D , albo Bognera Uberschall :!:
Podsumowujac-najgorzej jak dla mnie wypadl nowy 5150 (kurwa nawet Marshalle brzmia lepiej) super brzmiala Mesa DR, ale Line6 pobil wszystko, zreszta na tym modelu gral Michael Romeo z Symphony X dobry miesiac temu jak supportowali Dream Theater na Wembley Arena.
Czytalem juz kiedys wypowiedzi powaznych fachowcow od nagrywania ze ponad Mese cenia wyzej Kranka i na tym poziomie jest tez Soldano ale na glowe bije wszystko Bogner Uberschall i az trudno mi sobie wyobrazic jak to moz gadac, podobne wrazenie zrobil na mnie tylko Diezel Herbert.
Pozdrawiam, a tu jest link dla zainteresowanych
http://www.line6.com/spidervalve/

a tutaj fundament mocy
http://www.bogneramplification.com/UberschallInfo.htm

do kupienia w UK:
http://www.guitarguitar.co.uk/amplification_detail.asp?stock=06040717165219&guitars=7

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #19 25 Lis, 2007, 11:19:17 »
wow, no to mnie zaskoczyles :)

teraz poczekamy tylko 5 lat i juz bedzie mozna ograc to PLu :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
5150 III seria
« Odpowiedź #20 25 Lis, 2007, 15:32:12 »
Jak ogrywalem na sklepowej glosnosci spidera valve, to tez naprawde sie zdziwilem pozytywnie. Ni  wiem jak glosno, ale po ciuchu gral bardzo fajnie.


A jezeli idzie o Bognery, to chyba w poznaniu na kwiatowej mozna sobie juz ograc. Koles ze sklepu wystawia na allegro zreszta, to mozna sike ustawic.


Andy, a grales na Diezlu VH-4?
No pain No gain !

Offline Wojdus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
5150 III seria
« Odpowiedź #21 26 Lis, 2007, 00:46:09 »
Zadziwia też cena spidera główki...3000zł nówka? no way!

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
5150 III seria
« Odpowiedź #22 26 Lis, 2007, 20:27:13 »
No Line6 nie jest wcale drogi, na VH-4 nie gralem, ale gralem na Herbercie i jest to rewelacyjny head, duzo bardziej mi sie podoba niz np.Mesa DR :D , jest bardzo agresywny i dynamiczny i nie jedzie siarka, ladny czysty kanal, dwie petle efektow (Skawinski gral na tym przez jakis czas w ONA), akurat na stoisku Diezla mieli wylacznie 7-ki i osemke wiec "moc" byla podwojona (sczegolnie na 8-ce kurwa jakie mieso :!: ), mam teraz duzy dylemat czy wlasnie kupic Herberta (VH-4 ponoc brzmia gorzej-czy to prawda :?: ) czy Bognera (moze Line6, choc wole bradziej ekstrawaganckie sprzety :D ) no i Road King tez wchodzi w gre choc slyszalem duzo zlych opinii od osob ktore tego uzywaja :shock: ., wiem ze w Polsce dystrybutor ma juz sprzedane wszystkie modele Road Kinga-nawet te, ktore jeszcze nie dotarly do Polski i wiem ze sprzedawal je po mniej niz 10.000zl co jest malo jak na RK oczywiscie.Pozdr.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
5150 III seria
« Odpowiedź #23 26 Lis, 2007, 21:06:35 »
Road King i Roadster jest juz dostepny, w katowicach nawet lezaly swojego czasu w RnR
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
5150 III seria
« Odpowiedź #24 27 Lis, 2007, 09:14:13 »
Obym miał tylko takie dylematy jak Andy ;)

Ogólnie rozczarowałem się trochę opinia o 5150 III...
Liczyłem na coś więcej niż 5150 II i się przeliczyłem niestety  :(
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2452 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 13:50:02
wysłana przez Lothar
24 Odpowiedzi
8149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2013, 18:33:57
wysłana przez sify11
30 Odpowiedzi
8956 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2016, 11:51:02
wysłana przez eetfuk
2 Odpowiedzi
13858 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2018, 19:43:51
wysłana przez Dmaligator
6 Odpowiedzi
3141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2017, 21:05:46
wysłana przez lwronk